PDA

Zobacz pełną wersję : Selektywna czarnobiel -- jak?



Niwek1993
18-06-2013, 11:13
witam mam taki problem chcialbym zrobic zdjecie czarnobiale i uchwycic kartke ktora płonie i zeby tylko plomien mial kolor a reszta byla czarnobiala jak takie cos zrobic ;> ?

damiannelus
18-06-2013, 11:16
http://tnij.org/google_partialy_bw

Rozumiem, że w google nie próbowałeś?

Niwek1993
18-06-2013, 11:19
nie ; p chcialem tutaj dostac takie konkretne rady a nie tam ogolnikowe ;p

wiec potrafi mi ktos pomoc ?

darkmajin
18-06-2013, 11:49
duplikujesz warstwę > desaturujesz > robisz maskę > zamalowujesz interesujący Cię obszar i gotowe

cube
21-06-2013, 12:40
wystarczy w wywoływarce zdjąć saturację ze wszystkiego oprócz czerwonego/pomarańczowego - o ile nie jest to czerwona kartka ;)
ps. to chyba nie takie proste, paląca sie kartka sama nabiera żółtoczerwonej dominanty...