PDA

Zobacz pełną wersję : wizjer video



malwinka
17-06-2013, 16:47
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto-tip.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/s/dsc_4054.jpg)
Coraz poważniej myślę o filmowaniu więc przeglądam ciągle sprzę i porównuje, w słoneczne dni ciężko czasem zobaczyć coś na live view czy wspomagacie się takimi wynalazkami? Chciałabym mieć wszystkie dostępne sprzęty a jednocześnie chce skompletować rozsądny zestaw do wygodnego nagrywania.

morzon
17-06-2013, 16:56
Czasem sie przydaje, chociaż do ostrzenia to tak mam mieszane uczucia. Widac piksele, niekoniecznie ostrość. Ale w slońcu bez tego faktycznie czasem jest ciężko.

proszek
17-06-2013, 20:19
Używałem i szczerze mówiąc średnio działa. Na maksa widać pixele także z ustawieniem ostrości też czasem jest problem. A żeby uzyskać ten sam efekt wystarczy załóżyć na głowę jakąś płachtę, jak przy starych aparatach z miechami ;)))

Generalnie moim zdaniem lepiej odłożyć trochę więcej siana i szukać jakiegoś monitorka zew.

Maciek N
21-06-2013, 09:35
Widziałem do Canonów dodatkowe oprogramowanie które kropkuje miejsca gdzie jest ostrość. Z tego co widziałem to sprawdza się to rewelacyjnie. Czy ktoś zna taki program do Nikona? Najlepiej do D800:)

fafniak
21-06-2013, 09:41
proszek... to zrób ujęcie "z reki " z płachtą na głowie i płachta na aparcie - tak zeby nei spadła przy przemieszczaniu się i pilnuj ostrości i kadrowania......pitolenie po prostu. Do statycznych ujeć kawałek szmaty jest ok ale trzeba ja nosić , pamiętać o tym żeby była
taka lupa jest nieoceniona przy realizacji w słoneczny dzień - zewnętrzny monitor w takich warunkach to właśnie płachta na łeb i odsuwanie głowy żeby upewnić się co do ostrości.
AAA no i dobry monitor - te gówna po 700-1000 zł to szajs niestety jest (wiem bo mam :D )

GonzoG
21-06-2013, 10:06
Widziałem do Canonów dodatkowe oprogramowanie które kropkuje miejsca gdzie jest ostrość. Z tego co widziałem to sprawdza się to rewelacyjnie. Czy ktoś zna taki program do Nikona? Najlepiej do D800:)

Nie ma nic takiego do Nikona i nie podejrzewam aby było w najbliższych latach.
Lustrzanki Canona są na otwartym systemie, Nikon natomiast ma własny "system" i dopóki nie wypuści źródeł (a nie przewiduję, że to zrobi), to nic się nie pojawi.

mindgame
23-06-2013, 05:47
Te oprogramowanie o którym piszecie to Mqgic Latern i faktycznie możliwości ma co niemiara. Ostatnio na Samyang Roadshow była prelekcja AMA i tam gość omawiał zalety tego softu i powiem, że szczena opada ( mimo, że słyszałem już wcześniej o tym to nie zdawałem sobie sprawy z ogromu możliwości). Sam prowadzący ogarniał temat dość konkretnie ale i tak sie przyznał, że wciąż nie zna wielu funkcji.

Funkcja filmowania w RAWach - szok albo pokazywanie przpalonych miejsc na obrazie np ja zilelono, funcja zoomu (małe okienko z możliwością kontroli ostrości) podczas gdy widzimy cały kadr

Wracając do tematu używam właśnie takej lupki i powiem, że szału nie ma bo choć powieksza obraz 3 krotnie to przy jasnych obiektywach i tak się można przejachać z GO ale podczas filmowania i podgladania w pełnym słońcu nie zastąpiona. Do tego jeśli się filmuje z ręki, a zdarza się to dość często o taki spontan to mamy kolejny punkt podparcia i dzięki temu lepszą stabilizację.

tomajk
23-06-2013, 10:16
Czy próbował ktoś z wideo-goglami? Obecnie popularne nie grzeszą rozdzielczością, ale pojawiają się powoli już takie FHD. Jeśli monitor do podglądu za około 700zł będzie lipą, to może ma sens zainwestowanie w gogle, w takim przypadku słońce nie będzie przeszkodą. Problem widoczności monitorów aparatów czy kamer w pełnym słońcu jest duży, aż dziwne, że producenci nie wzięli się za rozwiązanie tego problemu tak porządnie.

Bambello
27-06-2013, 23:40
Ja kupiłem lupkę ggs, poszedłem do optyka i poprosiłem o wymianę soczewki na słabszą.
W oryginale była + 10 dioptrii, a optymalnie jest coś w okolicach +6 dzięki temu oczy nie wysiadają i nie widać pikseli.
koszt ok 50zł
Ale jak nie muszę to nie używam lupki.

malwinka
16-07-2013, 10:32
Czyli podsumowując do zdjęć nie polecacie ale i ja o tym w ogóle nie myślałam ale do filmu jak najbardziej, bo jednak ciężko chodzić z płachtą. Ok, dzięki za opinie :) Decyzja podjęta już chyba, powiedzcie tylko co to ten monitorek zewnętrzny bo jeszcze nie ogarniam wszystkiego z zakresu filmowania i wszystkich tych super bajerów :D

GonzoG
16-07-2013, 10:35
Czyli podsumowując do zdjęć nie polecacie ale i ja o tym w ogóle nie myślałam ale do filmu jak najbardziej, bo jednak ciężko chodzić z płachtą. Ok, dzięki za opinie :) Decyzja podjęta już chyba, powiedzcie tylko co to ten monitorek zewnętrzny bo jeszcze nie ogarniam wszystkiego z zakresu filmowania i wszystkich tych super bajerów :D

Zewnętrzny monitor w wejściem HDMI. Można podłączyć do niego aparat i masz podgląd na większym ekranie.
Niektóre maja również możliwość powiększenia obrazu.

Najpopularniejsze to Liliputy, są dostępne np. tu:
http://fripers.pl/index.php/cat/c131_Monitory-podgladowe.html

malwinka
17-07-2013, 12:15
Dzięki GonzoG za odpowiedź ale w tym przypadku porównując ceny chyba zdecyduję się na wizjer jednak, dodatkowo wydaje się również bardziej użyteczny bo na razie nie moge wymyślić jak bym używała też tego dodatkowego ekranu w praktyce.

GonzoG
17-07-2013, 12:38
Tu masz pokazane jak się używa Liliputów:
http://rafalglebowski.pl/blog/testy/rigi-follow-focusy-i-inne-cuda-od-prolite/

malwinka
17-07-2013, 13:09
Podoba mi się to pokrętło do ostrości z tego postu, ale jednak upewniłam się, że liliputy nie są dla mnie w sumie tak samo przy słonecznej pogodzie będzie problem z obejrzeniem (chyba), czego nie będzie przy tym wizjerze (mam nadzieje).

sheepi
17-07-2013, 13:28
Przy korzystaniu z dodatkowego ekranu wyposaża się go w specjalne osłony które ograniczają padanie światła na ekran. Osłonę spokojnie można wykonać we własnym zakresie lub kupić. Mocowana na rzep jest dość uniwersalna - kwestia dobrania rozmiaru.

nikontyna
01-08-2013, 15:36
Ja oslone sam robie, latwo jest wykonac, najprostsza sprawa z mowlich, a tu nie ma wymagan co do jakosci surowca.

malwinka
22-08-2013, 09:47
Ja oslone sam robie, latwo jest wykonac, najprostsza sprawa z mowlich, a tu nie ma wymagan co do jakosci surowca.

rozwiniesz?