PDA

Zobacz pełną wersję : Mgiełka na zdjęciach z gór



MP
12-07-2005, 22:17
Witam.

Na pewnej ilośc zdjęć robionych w górach przy dośc wilgotnej pogodzie jak, mgła, świezy deszcz parujący z ziemi i tworzący taką mgiełke, deszcz wysoko w górach, przewalające sie chmury, ostre słońce mam taka mgiełke. Wiem że polar lub filtry połówkowe na pewno by w dużej części rozwiązywałyby problem, ale jeszcze nie posiadam takowych. Tak wiec pytam czy może istnieją jakieś programowe metody usuwania/ograniczania tego niepożądanego efektu?

Pozdrawiam

madmips
12-07-2005, 23:14
oczywiście, nie ma rzeczy niemożliwych :) PhotoShop'a polecam i zabawe krzywymi, gradienami alpha itp.

MP
12-07-2005, 23:28
Zdradz moze wiecej szcegoow. Jakies tutoriale i sample?

madmips
12-07-2005, 23:31
no może mi się uda zrobić jakiś tutorial, chociaż nie gwarantuję jakości ;) pokaż może jakąś konkretną fotkę, co by nie było niedomówień...

gALL
13-07-2005, 09:18
Mowisz o mgielce w poludnie dajacej niebieski zafarb i ograniczenie widocznosci ... jedyna rada: robic do 3h po wschodzie i do 3h przez zachodem slonca. Nie robic w samo poludnie kiedy jest ona najbardziej widoczna a parownie najwieksze. Niewiele pomaga UV.

RAF
13-07-2005, 10:02
gradienami alpha itp.
a w tej kwestii to bym się czegoś ciekawego dowiedział, bo na pracy z kanałami nie bardzo się znam

madmips
13-07-2005, 10:59
będzie będzie :)

ALF
13-07-2005, 19:19
UV lub skyligcht 1A trochę pomoga...oprócz godzin, które podał gall jest jeszcze okres po deszczu max do 2 godzin, kiedy mgiełki prawie nie widać...

Grey
16-07-2005, 21:26
pomaranczowy filter w B&W :P