Zobacz pełną wersję : LR - przepalone RAWy
Dexter88
16-06-2013, 22:12
Witam, pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem, że Lightroom perfidnie przepala mi RAWy, które chociażby w przeglądarce graficznej wychodzą tak jak powinny. Da się rozwiązać ten problem?
http://imageshack.us/a/img577/5416/dsc8.png
http://imageshack.us/a/img41/8227/7xp.png
Temat wałkowany kilkukrotnie... Zainstaluj sobie sobie soft ze stajni nikona. :)
Dexter88
16-06-2013, 22:19
Tracąc sto innych opcji, których tam nie znajdę? ;p
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218015
No cóż, nie ma złotego środka :)
Dexter88
16-06-2013, 22:29
Rzeczywiście.
No nic, pozostaje takie zdjęcia wywołać do JPGa i potem wrzucać w LRa.
hostman22
16-06-2013, 22:30
to nie problem LR co chyba matryc nikona, już nieraz był na forum ten problem niebiesko/fioletowo światełko i przepał jak cholera...
Ja tam mam matrycę sony w swojej d800 ;)
Myślę, że jakby to była wina matryc to nawet nx by nie pomógł...
Dexter88
16-06-2013, 22:38
Za to ja mam matrycę Canona. ;)
Witam, pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem, że Lightroom perfidnie przepala mi RAWy, które chociażby w przeglądarce graficznej wychodzą tak jak powinny. Da się rozwiązać ten problem?
http://imageshack.us/a/img577/5416/dsc8.png
http://imageshack.us/a/img41/8227/7xp.png
Sprawdź jak będzie to wyglądać po zmianie profilu w "Camera Calibration".
Zmiana z Adobe Standard, na Camera Standard daje znaczną poprawę w podobnych sytuacjach (silne kolorowe światło) i to nie tylko przy kolorze niebieskim
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.