PDA

Zobacz pełną wersję : LR - przepalone RAWy



Dexter88
16-06-2013, 22:12
Witam, pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem, że Lightroom perfidnie przepala mi RAWy, które chociażby w przeglądarce graficznej wychodzą tak jak powinny. Da się rozwiązać ten problem?

http://imageshack.us/a/img577/5416/dsc8.png

http://imageshack.us/a/img41/8227/7xp.png

pgaik
16-06-2013, 22:18
Temat wałkowany kilkukrotnie... Zainstaluj sobie sobie soft ze stajni nikona. :)

Dexter88
16-06-2013, 22:19
Tracąc sto innych opcji, których tam nie znajdę? ;p

pgaik
16-06-2013, 22:27
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218015


No cóż, nie ma złotego środka :)

Dexter88
16-06-2013, 22:29
Rzeczywiście.
No nic, pozostaje takie zdjęcia wywołać do JPGa i potem wrzucać w LRa.

pgaik
16-06-2013, 22:30
Tak :)

hostman22
16-06-2013, 22:30
to nie problem LR co chyba matryc nikona, już nieraz był na forum ten problem niebiesko/fioletowo światełko i przepał jak cholera...

pgaik
16-06-2013, 22:33
Ja tam mam matrycę sony w swojej d800 ;)

Myślę, że jakby to była wina matryc to nawet nx by nie pomógł...

Dexter88
16-06-2013, 22:38
Za to ja mam matrycę Canona. ;)

GonzoG
17-06-2013, 00:58
Witam, pierwszy raz w życiu spotykam się z takim problemem, że Lightroom perfidnie przepala mi RAWy, które chociażby w przeglądarce graficznej wychodzą tak jak powinny. Da się rozwiązać ten problem?

http://imageshack.us/a/img577/5416/dsc8.png

http://imageshack.us/a/img41/8227/7xp.png

Sprawdź jak będzie to wyglądać po zmianie profilu w "Camera Calibration".

Zmiana z Adobe Standard, na Camera Standard daje znaczną poprawę w podobnych sytuacjach (silne kolorowe światło) i to nie tylko przy kolorze niebieskim