PDA

Zobacz pełną wersję : HOT Pixele - ale nie wiem gdzie...



grissley
15-06-2013, 22:47
Mam dziwny (przynajmniej dlka mnie) problem od jakiegoś czasu - nawet nie wiem, do jakiego to działu może pasować. W ciemnych partiach zdjęć na monitorze pojawiają mi się maleńkie mrygające na zielono punkciki. Z początku myślałem, że to walnięte pixele na matrycy monitora, ale przy przesuwaniu zdjęcia mrygające punkciki też się przesuwają. Gdyby to był monitor, to mrugałoby chyba zawsze w tym samym miejscu?
Stwierdziłem więc, że to pewnie pixele w aparacie (nawet zapytałem w wątku o S5 jak to zmapować). Ale po bliższym przyjrzeniu się widzę te punkciki też na innych zdjęciach - np tutaj (fotka z wątku o D7100):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/CD71004EV_14L-1.jpg
źródło (http://www.top67.pl/Nikon/CD7100+4EV_14L.jpg)

Widzę tu całe stado mrugających zielonek na tle chmury. Po skopiowaniu zdjęcia do fotoszopa też są, dokładnie w tym samym miejscu.
Z kolei na innym komputerze na tym samym zdjęciu nic nie mruga.

Co nie gra...? Jednak monitor? :|
Monitor to NEC PA231W.

Boryszuk
15-06-2013, 22:50
Ja stawiam na światło przebijające się przez gałęzie choinki

darkmajin
15-06-2013, 23:02
Boryszuk o czym wogóle piszes..lol..

to jest podświetlenie obszarów bez info o obrazie( czarnych )

grissley
15-06-2013, 23:07
nigdy nie używałem tej funkcji - po kliknięciu wykrzyknika wykrzyknik znika, a ja dostaję szansę na zaznaczenie jakiegoś obszaru na zdjęciu.
Ale na innym komputerze w tym samym obszarze nic nie miga, więc musi być coś z monitorem albo komputerem (chyba)...

darkmajin
15-06-2013, 23:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/9089/fd2e.jpg)

tak to widzisz ?

grissley
15-06-2013, 23:21
Nie, nic takiego nie mam.
Powiększyłem w fotoszsopie do rozmiarów sporej pixelozy. Przy takim powiększeniu migające zielone punkciki nie zwiększają się, są tak samo małe, ale z jednego maleńkiego robi się całe stadko maleńkich kropek, które migają wzdłuż jednego z boków kwadratu (czyli powiększonego piksela).
Nie wiem, czy jasno tłumaczę, ale nie bardzo mam to jak pokazać, bo na innych komputerach tego nie widać :/
Aha - na Twoim zdjęciu zielone kropki migają mi w innych miejscach niż na oryginalnym...

Boryszuk
15-06-2013, 23:24
Ja nie wiem o czym mówisz. U mnie (na tablecie) wygląda to tak
http://img19.imageshack.us/img19/1563/e9a.png

darkmajin
15-06-2013, 23:25
dobra dochodzę do wniosku że to może w ogóle nie być to :P
1. te punkty widzisz w każdym programie itp?
2. widzisz je w aparacie na podglądzie?
3. czy ten monitor nie ma jakiejś opcji podświetlania clippingu jak w ps?
4. jak się przegrzewa karta graficzna to czasem są zielone kropki tylko to by było widoczne wszędzie...
5. mam ten sam monitor nic mi nie mruga

edit: jeżeli to nie to co na moim screenie to nie clipping

grissley
15-06-2013, 23:29
1. tak, w każdym i każdy program pokazuje to w tym samym miejscu
2. nie
3. nie wiem, ale zgodnie z tym co napisałeś w "edit", to nie jest clipping
4. Jeśli wszędzie oznacza w każdym programie, to jest wszędzie. Ale np na czarnym forum nikona nic nie miga.

Koszmar
16-06-2013, 00:38
Jaki masz system? Jaką kartę graficzną, monitor? My się czasem stery od NVIDII wywalają w w8 64bit.

grissley
16-06-2013, 11:47
Win7 x64, AsRock m3a785gxh (grafika zintegrowana, radeon hd4200)

darkmajin
16-06-2013, 11:56
Może zrob fotke ekranu i wrzuć ni cholery nie wiem co to może być

Koszmar
16-06-2013, 17:20
Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej. Widzę, że masz leciwą płytę główną. Ustaw natywne odświeżanie ekranu(ok 72MHz.) Natywną rozdzielczość też warto ustawić. :) Jak nie pomoże to wymień kable od monitora... lub podłącz inny monitor.

piotru89
17-06-2013, 08:19
Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej. Widzę, że masz leciwą płytę główną. Ustaw natywne odświeżanie ekranu(ok 72MHz.) Natywną rozdzielczość też warto ustawić. :) Jak nie pomoże to wymień kable od monitora... lub podłącz inny monitor.


Tak jak pisze koszmar, musisz wyeliminować po kolei różne przypadki :)
Ale zazwyczaj w tych sprawach pomaga aktualizacja sterowników

Mathis
17-06-2013, 09:03
Sprawdź sterowniki, jak nie pomoże to kabel a najlepiej pożyczyć od kogoś grafikę i podlaczyc, tak sie objawia uszkodzenie pamięci na karcie graficznej.