Zobacz pełną wersję : Aparat do filmowania z powietrza
charlie_kr
15-06-2013, 20:32
Witajcie
Potrzebuję kupić urządzenie do nagrywania filmów i fotografowania z powietrza.
Model to:
http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=4865
Ma udźwig około 1 kg.
Jaki aparat polecacie?
Myślałem o Nikonie d7000 albo d7100 (samo body, bo obiektywy już mam)
Budżet do 4000 za body.
nie lepiej jakis bezlusterkowiec?
charlie_kr
15-06-2013, 21:14
No właśnie nie do końca.
Czytałem gdzieś różne wypowiedzi. Ktoś polecał nexy 5 ale to ma za małą rozdzielczość i w ogóle.
Zależy mi na najlepszej jakości + możliwość zamocowania różnych ogniskowych, m.in 14-24, czego w bezlusterkowcu nie ma.
Problem w tym, ze taka lustrzanka ze szkłem trochę waży a zależy mi na wadze do maks. 1,5 kg
nie chce sie madrzyc za bardzo ale nex-5n ma chyba dokladnie ta sama matryce co d7000 i d7100 troche za swiezy jestem w tym systemie wiec moze kto inny poradzi ze szklami bo faktycznie z 14 nic nie widze, sa 16, 8 (fish), cos kolo 12 z konwerterem
No właśnie nie do końca.
Czytałem gdzieś różne wypowiedzi. Ktoś polecał nexy 5 ale to ma za małą rozdzielczość i w ogóle.
Zależy mi na najlepszej jakości + możliwość zamocowania różnych ogniskowych, m.in 14-24, czego w bezlusterkowcu nie ma.
Problem w tym, ze taka lustrzanka ze szkłem trochę waży a zależy mi na wadze do maks. 1,5 kg
1) NEXy mają taką samą rozdzielczość jak lustrzanki - do 24 Mpix (NEX 7). Rozmiar matrycy też DX.
2) Więc skoro mają takie same matryce, wymienną optykę, to jak to się ma do twojego twierdzenia:
"czego w bezlusterkowcu nie ma."
Szczególnie, że do NEXów są też obiektywy Zeiss'a.
Rafał_Sz
16-06-2013, 08:10
Widziałem taki zestaw w akcji, mieli podpiętą kamerę: Klik! (http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx700ve)
charlie_kr
16-06-2013, 12:16
kamera do filmów fajna, ale potrzebuję pliki raw, więc niestety odpada..
Rafał_Sz
16-06-2013, 14:03
To bierz Nexa.
charlie_kr
16-06-2013, 14:40
włąśnie nex mnie kusi, jednak musiałbym do niego dokupywać obiektywy, a to juz spory wydatek.
włąśnie nex mnie kusi, jednak musiałbym do niego dokupywać obiektywy, a to juz spory wydatek.
Nie chcę Cię martwić, ale w tej dziedzinie fotografii musisz być przygotowany na zakup nowego zestawu foto w przypadku podniebnej awarii „nosiciela” sprzętu. Stąd podwieszanie pod latadełko bardzo drogiego sprzętu nie jest chyba najlepszym pomysłem. Zwróć uwagę, że praktycznie zawsze będziesz ustawiał ostrość na nieskończoność, więc AF jest raczej zbędny. W trybie MF do Nex-a podłączysz bez problemów obiektywy z innych systemów.
piotru89
17-06-2013, 08:28
Dzień Dobry!
Piotrek ;)
Na forum od ponad 2 lat
Na co dzień "Ten Pan od Photoshopa"
W wolnym czasie i weekendowo trochę kotleciarz.
Aktualnie po przesiadce na FX odkrywa sprzęt na nowo
Dzień Dobry!
Piotrek ;)
Na forum od ponad 2 lat
Na co dzień "Ten Pan od Photoshopa"
W wolnym czasie i weekendowo trochę kotleciarz.
Aktualnie po przesiadce na FX odkrywa sprzęt na nowo
A Ty tu co z tym tekstem?
Zapytaj tutaj:
Stowarzyszenie Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION
ul. Deotymy 54/9, 01-409 Warszawa
Tel: +48 501 077 591
E-mail:
[email protected]
sadzę, iż będą mieli wiedzę.
Dzień Dobry!
Piotrek ;)
Na forum od ponad 2 lat
Na co dzień "Ten Pan od Photoshopa"
W wolnym czasie i weekendowo trochę kotleciarz.
Aktualnie po przesiadce na FX odkrywa sprzęt na nowo
Koniecznie zmień dilera :D
A jeśli chodzi o temat to też polecę nexa, podpinamy praktycznie co chcemy bo i tak AF na nieskończoność :)
superkomornik
17-06-2013, 08:50
włąśnie nex mnie kusi, jednak musiałbym do niego dokupywać obiektywy, a to juz spory wydatek.
Jedyne co musisz kupić to adapter ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/9562/dsc6862q.jpg)
Zapytaj tutaj:
Stowarzyszenie Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION
ul. Deotymy 54/9, 01-409 Warszawa
Tel: +48 501 077 591
E-mail:
[email protected]
sadzę, iż będą mieli wiedzę.
Już bardziej Piotrek Duszczyk (fIlek (http://www.forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7659)). O ile dobrze wiem, to robi to: www.dronemovie.pl - jest tam też nr telefonu.
Może GoPro3 Black- ja używam na motocyklu, ale można w różnych innych sytuacjach. "Helikopter" do niego może być dużo tańszy. Np. tu :
http://allegro.pl/gopro-quadrocopter-dji-phantom-gps-sklep-i3307794806.html
12MPix, jakość rewelacyjna, można ( co prawda programowo ) zmienić kąt widzenia obiektywu. No i jak spadnie nawet z 10km, to nic się nie stanie ( gdzieś był film na YouTube ). W obudowie może nawet spaść do wody :).
Tak, tak. Po update FW polecam GP Black.
charlie_kr
18-06-2013, 08:38
Gopro już jest, ale jakość zdjęć jest słaba..
Dziękuję za odpowiedzi, skontaktuję się z kolegą powyżej
Gopro już jest, ale jakość zdjęć jest słaba..
Dziękuję za odpowiedzi, skontaktuję się z kolegą powyżej
Mam gopro 4 silver i na jakość filmów i zdjęć po raz pierwszy od 7 lat zabawy z lustrzankami nie mogę narzekać. A wiecie jak to jest... Kto raz zasmakuje lustra... ;)
A znajomy sprzedaje w dobrej cenie DJI F550 + Naza V2 + Gimbal h3-2d + sporo dodatków.
I kusi mnie strasznie... ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.