PDA

Zobacz pełną wersję : (18-105 Nikkor) Sam się składa.



CODER_BEST
15-06-2013, 13:03
No więc tak jak w temacie, obiektyw kit 18-105 po uniesieniu końcem do góry sam składa się (na skali) z maxa 105 do około no przed 70mm..... A ma on 3 miesiące !!! Z ciekawości poleciałem do kolegi, który ma ten sam obiektyw do D3100 i u niego ma on 2lata i chodzi bardzo sztywno nie ma luzów a u mnie bardzo luźno.. Czy jest to podstawa do oddania na gwarancję czy jest to jakaś norma?

GregB
15-06-2013, 14:03
Może norma to to nie jest, ale bardzo częsta przypadłość. Podobnie masz w N18-200 VR pierwszego typu.

astramus
15-06-2013, 21:45
Zdarza się, już taka luźniejsza konstrukcja. Moim zdaniem na gwarancji powinni Tobie to uwzględnić. Jest to bądź co bądź nie tyle wada co uciążliwość wynikająca nie z Twojej winy.
M.

GonzoG
16-06-2013, 03:05
Ja bym powiedział, że to norma.
Mi się tak składał od nowości, po pół roku już w całym zakresie. Później się rozleciał i poszedł do serwisu - wymienili na nowy i też się składa identycznie.
18-105 ma bardzo mały opór przy zmianie ogniskowych, więc będzie się tak zachowywał pod ciężarem soczewek.

Masz wybór - albo samo składający się obiektyw, albo bardzo ciężko chodzący zoom.

puciek
16-06-2013, 07:46
Mam 18-105VR. Używany był przez poprzedniego właściciela dość mocno i się składał. Rozebrałem obiektyw na części pierwsze i złożyłem. Po tej operacji obiektyw zachowuje sie tak, jak powinien. Przednia soczewka przestała opadać. Mój już nie miał gwarancji, ale jeżeli Twój ją posiada, to bym go reklamował.

WALOD
16-06-2013, 08:28
Bez względu na fakt, że niektóre egzemplarze tak się zachowują, należy oddać do serwisu w ramach przysługującej gwarancji. Tak być nie powinno. Świadczy to tylko o złym dopasowaniu elementów na etapie produkcji i należy producentowi zwrócić uwagę na wadę występującą w obiektywie.

Andrzej1974
16-06-2013, 09:09
Czytając wasze problemy z kitem 18-105 dziękuję Bogu, że go nie zakupiłem. IMHO takie samowolne "składanie się' obiektywu nie powinno mieć miejsca!

puciek
16-06-2013, 09:58
W 18-200 to rzecz normalna, a lego jakość wykonania jest znacznie lepsza od kitowego 18-105. Ten obiektyw poza tą czasami występującą niedogodnością potrafi odwdzięczyć się super ostrym obrazkiem od pełnej dziurki i w tej kwestii 18-200 mu nie dorównuje. Jest też pod względem ostrości dużo lepszy od 18-70, który jest też lepiej wykonany od 105tki ale niemiłosiernie zasysa kurz. Więc sorry ale nie mów, e takie składanie się obiektywu, to coś, co nie powinno mieć miejsca. 18-105 ma dużą przednią soczewę, która może samoistnie opadać.

CODER_BEST
16-06-2013, 12:27
Mam go raptem 3 miesiące i sam obiektyw jest naprawdę dobry można zrobić nim piękne zdjęcia no i ma tą małą wadę, że się składa... Mógł bym to zrozumieć jeśli miał bym go rok może dłużej.. Ale nie po 3 miesiącach użytkowania.

Akurat do końca czerwca będzie mi potrzebny praktycznie codziennie ...... Jutro, potem we wtorek potem 22 czerwca do płocka (drift) i znowu 28 czerwca.... aahh.


To jeszcze jedno pytanie ile potrwa taka gwarancja miał ktoś jakieś doświadczenia z serwisem no i gdzie by go wysyłali??? Bo jeśli wysłał bym go tego 28 to na 19 lipca musiał bym go mieć z powrotem i nie wiem czy się wyrobią.

No i wolał bym zadzwonić do serwisu żeby przysłali kuriera bo nie chcę oddawać do sklepu bo zanim go wyślą to 10dni minie (tak miałem z laptopem)

puciek
16-06-2013, 14:14
Serwis nie przysyła kuriera. Ty go musisz zamówić. Najlepiej będzie jak się dogadasz bezpośrednio z serwisem na konkretny termin, bo może być tak, że obiektyw będzie leżał i czekał na swoją kolej ze 2 tygodnie.