PDA

Zobacz pełną wersję : CP 7900 vs Ixus 700 vs Sony DSC P200



Andrzej_1
12-07-2005, 22:15
Witam

Do tej pory mialem model SQ....tyle ze on ma tylko 3.1 MP. Problem polega na tym, ze jako dziennikarz musze czasem cos szybko sfotografowac nie czekajac na zawodowego, redakcyjnego fotografa. Fotoedycja chce zeby zdjecia z prywatnych cyfrowek byly conajmniej 6 a najlepiej 7MP...wiec musze zmienic sprzet

Do wyboru mam te trzy aparaty co w tytule. Wszelkie zlomy jak samsung i inne HP odpadaja z miejsca.

Zalezy mi bardzo na czasie wlaczenia aparatu i szybkosci. jako dwuletni posiadacz Nikona chcialem co prawda dzisiaj wzsiasc Coolpixa, ale sprzedawca w Fotojokerze mi odradzal, twierdzac ze Sony jest lepsze i prawie mnie przekonal

Ixus 700 = drogo....bardzo drogo...prawie 1900

Sony - obiektyw Zeissa, cena podobna do Nikona

Nikon...sentyment do marki :), tansze karty pamieci niz Sony i chyba troche ladniejszy :)

Wiec...co wybrac?


Pozdrawiam,
Andrzej

Irvine
12-07-2005, 22:28
Prownaj sobie tutaj:
7900 vs P200 (http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_cp7900%2Csony_dscp200&show=all)

Mnie wychodzi ze jednak 7900 jest lepszy.

al
13-07-2005, 10:17
za sony w jokerze dostają premie ;)
w sumie za nikona też...

ale lepszy jest...
hmm

sony na manuala- jeśli nie przeszkadza Ci brak tej funkcji w nikonie.. to nikona

kwasik
16-07-2005, 13:02
hmmmm nikus ma stabilizacje obrazu i to jest duza zaleta moim zdaniem, poza tym na ixusa trzeba dac ok 1700 a nikona dostaniesz ponizej 1400.ja jednak w tych pieniadzach to bym bral lumixa fz5-cena ok 1800 pln matryca 5mln a mialem przyjemnosc robienia nim zdjec i wychodza np bardzo dobre.ale jesli wybierasz z tych 3 to bralbym nikona i to nie z sentymentu... :D

pzdr, Michal