Zobacz pełną wersję : Nowy kompakt w cenie 400-600zl - co kupic?!
Witam.. osobiscie mam lustro D7000, ale na codzien jest mi go szkoda uzywac do "zwyklych" rzeczy.. Jestem amtorem foto i dopiero sie ucze i kombinuje.. ale sprzet chcialem kupic raz na dluzej, wiec zainwestowalem..
Na dzien dzisiejszy potrzebuje jednak czegos kompaktowego :) aparat potrzebny mi jest do biznesu:
- zdjecia na aukcje, ogloszenia, ulotki
- dokumentacja dla klientow
- prywatnie do wszystkiego
- krecenie filmow w bdb jakosci(mysle ze tzw HD to juz chyba standard..?)
- autokorekta swiatla, ostrosci itd..
Czego osobiscie oczekuje:
- dlugotrzymajacej baterii
- szybkosc przesylu danych bez koniecznosci wyciagania karty pamieci
- dobrych kolorow i ostrosci
- niepogniewalbym sie na mozliwosc robienia zdjec panoramicznych czy tam jakies bajery typu detekcja ruchu, mrugania itd.. (mam namysli tutaj np opcje aparatow z telefonow kom. typu BB Z10, czy tam SGS..)
- moze byc wodoodporny jednak nie musi.. - chodzi mi tylko o to zeby jakis deszcz go nie zalal.. z 2 str... niewykluczone ze naumyslnie bym go zatopil dla ciekawszych ujec albo filmowania testu sprzetu wodoodpornego ;)
nie wiem jak sie bardziej okreslic.. - mam nikkona, uwazam ze to dobra firma, jednak jezeli w tym przedziale cenowym jest cos godnego polecenia to chetnie poznam ten sprzet.
Bardzo bym prosil o podanie modelu i argumentacji w kilku punktach.. - tylko prosze sobie darowac komentarzy typu - bo jest fajny i kolorowy, robi "dobre" zdjecia....
koniecpolska
14-06-2013, 14:44
Aparat w telefonie styknie.
prosilem zeby sie nie wypowiadac jezeli ktos ma pisac bzdury.. pytam powaznie.. - nikt nic nie poleci..? czy to collpix 3500 czy 6300 (o ile dobrze pamietam te serie).
miron19j
14-06-2013, 23:01
ale dlaczego bzdury? Aparat w nowej komórce spełni większość wymagań.
chce kupic APARAT FOTOGRAFICZNY nie telefon.... - tak trudno to zrozumiec..???
miron19j
15-06-2013, 00:05
to kup cokolwiek w założonym funduszu.
Borat1979
15-06-2013, 00:27
prosilem zeby sie nie wypowiadac jezeli ktos ma pisac bzdury.. pytam powaznie.. - nikt nic nie poleci..? czy to collpix 3500 czy 6300 (o ile dobrze pamietam te serie).
Akurat wymienione aparat nie oferują wcale lepszej jakości niż dobry smartfon.
Jedyny plus to zoom i trochę lepsza lampa ale na tym przewaga się kończy.
Czego osobiscie oczekuje:
- dlugotrzymajacej baterii
- szybkosc przesylu danych bez koniecznosci wyciagania karty pamieci
- dobrych kolorow i ostrosci
- niepogniewalbym sie na mozliwosc robienia zdjec panoramicznych czy tam jakies bajery typu detekcja ruchu, mrugania itd.. (mam namysli tutaj np opcje aparatow z telefonow kom. typu BB Z10, czy tam SGS..)
- moze byc wodoodporny jednak nie musi.. - chodzi mi tylko o to zeby jakis deszcz go nie zalal.. z 2 str... niewykluczone ze naumyslnie bym go zatopil dla ciekawszych ujec albo filmowania testu sprzetu wodoodpornego ;)
Jak znajdziesz coś w tych kryteriach za 400 - 600 złotych to napisz. Wszyscy sobie kupimy taki aparat zamiast kombinować jak zdobyć luźną gotówkę na któryś z wymienionych: Nikona A, Fujifilm x100s, Ricoch GR V, Sony RX 100, Sony NEX (?) ... Z góry dziękujemy !
Witam.. osobiscie mam lustro D7000, ale na codzien jest mi go szkoda uzywac do "zwyklych" rzeczy.. Jestem amtorem foto i dopiero sie ucze i kombinuje.. ale sprzet chcialem kupic raz na dluzej, wiec zainwestowalem..
Na dzien dzisiejszy potrzebuje jednak czegos kompaktowego :) aparat potrzebny mi jest do biznesu:
- zdjecia na aukcje, ogloszenia, ulotki
- dokumentacja dla klientow
- prywatnie do wszystkiego
- krecenie filmow w bdb jakosci(mysle ze tzw HD to juz chyba standard..?)
- autokorekta swiatla, ostrosci itd..
Czego osobiscie oczekuje:
- dlugotrzymajacej baterii
- szybkosc przesylu danych bez koniecznosci wyciagania karty pamieci
- dobrych kolorow i ostrosci
- niepogniewalbym sie na mozliwosc robienia zdjec panoramicznych czy tam jakies bajery typu detekcja ruchu, mrugania itd.. (mam namysli tutaj np opcje aparatow z telefonow kom. typu BB Z10, czy tam SGS..)
- moze byc wodoodporny jednak nie musi.. - chodzi mi tylko o to zeby jakis deszcz go nie zalal.. z 2 str... niewykluczone ze naumyslnie bym go zatopil dla ciekawszych ujec albo filmowania testu sprzetu wodoodpornego ;)
nie wiem jak sie bardziej okreslic.. - mam nikkona, uwazam ze to dobra firma, jednak jezeli w tym przedziale cenowym jest cos godnego polecenia to chetnie poznam ten sprzet.
Bardzo bym prosil o podanie modelu i argumentacji w kilku punktach.. - tylko prosze sobie darowac komentarzy typu - bo jest fajny i kolorowy, robi "dobre" zdjecia....
Olympus TG 320 3D + karta SanDisk SDHC Eye-Fi WIFI
Dlaczego?
- zdjecia na aukcje, ogloszenia, ulotki - daje radę
- dokumentacja dla klientow - bezapelacyjnie nadaje się, ma nawet specjalny program tematyczny do zdjęć dokumentów
- prywatnie do wszystkiego - w tym jest najlepszy
- krecenie filmow w bdb jakosci(mysle ze tzw HD to juz chyba standard..?) - robi to nawet w 3D
- autokorekta swiatla, ostrosci itd.. - posiada, także itd.
- dlugotrzymajacej baterii - trzyma
- szybkosc przesylu danych bez koniecznosci wyciagania karty pamieci - karta Eye wifi Ci to załatwia
- dobrych kolorow i ostrosci - nie odbiega od konkurencji w tej cenie
- niepogniewalbym sie na mozliwosc robienia zdjec panoramicznych czy tam jakies bajery typu detekcja ruchu, mrugania itd.. (mam namysli tutaj np opcje aparatow z telefonow kom. typu BB Z10, czy tam SGS..) - jest napakowany bajerami - filtry artystyczne, filtry kreatywne, detekcja twarzy, kompensacja cienia, tryb detekcji zwierzaka itd.
- moze byc wodoodporny jednak nie musi.. - chodzi mi tylko o to zeby jakis deszcz go nie zalal.. z 2 str... niewykluczone ze naumyslnie bym go zatopil dla ciekawszych ujec albo filmowania testu sprzetu wodoodpornego :wink: - jest bardzo wodoodporny
No i najważniejsze: mieści się w cenie!
Dziękuję Volumen!!!
Panowie jezeli przedział cenowy za niski to wystarczylo to od razu napisac.. moge wydac wiecej, jednak nie bardzo chcialem.. - zalozmy ze przedzial zwieksza sie o 200zl w gore - czyli 600-800zl - czy w takim przedziale juz cos sie znajdzie....?
Bezkompromisowym kompaktem jest RX100 ale to już ponad 2 tys. Nieco tańsze są dobre kompakty z nieco większą matrycą i jasnym obiektywem - Olympus XZ-1, XZ-2, Samsung EX2, Panasonic LX7, Nikon P330, Canon S110. Coś by się tam pewnie jeszcze znalazło.
Jak rozmiar Ci nie straszny to ewentualnie Nikon J1 lub V1 w okolicach 1 tys. Jest jeszcze starsza wersja Canona S100 w podobnej cenie.
Na święta kupiłem rodzinie Nikona L810 (jest już nowy model L820, ale droższy) - http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/3748847
Szczerze mogę polecić. Na dworze przy dobrym świetle wykonuje naprawdę fajne zdjęcia. Porównując go z cyfrówką sprzed 7 lat to niebo, a ziemia. Masz sporo informacji o nim w Internecie. A i cena rzędu 600 zł myślę powinna Cie zadowolić.
ropusz - jaki sens jest podawanie kompakta za 2k, skoro wyraźnie masz podane widełki. Problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
;3152568']ropusz - jaki sens jest podawanie kompakta za 2k, skoro wyraźnie masz podane widełki. Problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Jako, że wymagania są dość duże co do tego kompakta to podałem coś co je spełnia. Podałem też tańsze alternatywy.
Dziękuję za wypowiedzi.. - powiem szczerze że zależy mi na tym żeby ten aparat nie był duży gabarytowo, ma się schować w kieszeni czy tam jakiejś torebce w pokrowcu i być bezpieczny :P
Przedstawcie mi Panowie jeszcze sytuacje w drugą stronę.. - czyli schodzimy z ceną w dół! Powiedzmy maks 400zł! Czy w przedziale 200-400 można kupić coś w miarę przyzwoitego z kompaktów....? Tylko kompaktów i nie telefonów robiących zdjęcia..
Ja nic nie polecę, miałem kiedyś jakiegoś samsunga za 500 i mi się popsuł za 2 tygodnie. Jakość wykonania była słabiutka, nawet nie wiem jaki był powód, że LCD przestał cokolwiek wyświetlać. Słowem plastik-fantastik. Wydaje mi się, że jakość obrazka w tej cenie będzie zbliżona. Trzeba się przejść do jakiegoś marketu i wziąć jeden czy drugi do ręki i sprawdzić jak walory estetyczne. Może jakiś Canon z serii Powershot?
nied0bry
20-06-2013, 15:10
Szukaj Nikona P310. Jeszcze do niedawna był w FotoPajacu za 777zł. Niezły obiektyw, światło 1.8, ustawienia manualne + całkiem sporo w AUTO. Ew. Sony z serii WX. To całkiem przyjemne aparaty - szybkie, celne, całkiem nieźle wyposażone, choć dla mnie (i nie tylko dla mnie) kolorystyka zdjęć potrafi 'trochę' się różnić od reala :)
pozdr,
kris
Lucas1981r
20-06-2013, 18:43
W tej cenie moze znajdziesz Fuji F200EXR - przynajmniej rozmiar matrycy - 1/1.6
- http://www.dpreview.com/products/fujifilm/compacts/fujifilm_f200exr
I troche sampli:
- http://www.flickr.com/cameras/fujifilm/finepix_f200exr/
- http://www.flickr.com/groups/971836@N25/
- http://www.flickr.com/groups/1040574@N23/
Dziękuję za wypowiedzi.. - powiem szczerze że zależy mi na tym żeby ten aparat nie był duży gabarytowo, ma się schować w kieszeni czy tam jakiejś torebce w pokrowcu i być bezpieczny :P
Przedstawcie mi Panowie jeszcze sytuacje w drugą stronę.. - czyli schodzimy z ceną w dół! Powiedzmy maks 400zł! Czy w przedziale 200-400 można kupić coś w miarę przyzwoitego z kompaktów....? Tylko kompaktów i nie telefonów robiących zdjęcia..Gdybym miał kupić dziecku do zabawy, na wycieczke, itp. aparat cyfrowy w przedziale 200-400 zł(raczej bliżej tej drugiej kwoty) to chyba wybrałbym coś serii Coolpix Nikona, ale żadnego konkretnego modelu nie zarzucę, bo to chyba loteria. ;-)
Tak jak pisałem wyżej, kupiłem rodzinie Nikona L810 i wakacyjne zdjęcia do albumu czy wywołania wychodzą naprawdę w porządku.
Pozdrawiam.
Z Nikonów to teraz w MM jest S6300 w promocji za 370.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.