PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie Sigmy EX 17-35mm 2.8 - 4 D, czy ma sens???



viper345
04-04-2007, 21:30
Witam serdecznie

Zostałem posiadaczem powyższego obiektywu, który należał wcześniej do mojego ojca. Obiektyw leżał nieużywany dość długo i jakimś cudem zakurzyła się przednia soczewka od środka. Obiektyw nie jest już na gwarancji, tego kurzu również nie widać na zdjęciach (przynajmniej ja nie widzę). Stąd moje pytanie:


Czy jest sens czyścić taki obiektyw??? Czy po wyczyszczeniu zobaczę dużą różnicę w jakości (ostrości) zdjęć?? Ewentualnie jakie byłyby koszty takiej usługi???


Pozdrawiam serdecznie,

ALF
05-04-2007, 00:55
zwykłe czyszczenie i przesmarowanie szkła kosztuje ok 80zł i warto to zrobić, zwłaszcza po dłuższym nieużytkowaniu

Kolekcjoner
07-04-2007, 23:33
Witam serdecznie

Zostałem posiadaczem powyższego obiektywu, który należał wcześniej do mojego ojca. Obiektyw leżał nieużywany dość długo i jakimś cudem zakurzyła się przednia soczewka od środka. Obiektyw nie jest już na gwarancji, tego kurzu również nie widać na zdjęciach (przynajmniej ja nie widzę). Stąd moje pytanie:


Czy jest sens czyścić taki obiektyw??? Czy po wyczyszczeniu zobaczę dużą różnicę w jakości (ostrości) zdjęć?? Ewentualnie jakie byłyby koszty takiej usługi???


Pozdrawiam serdecznie,

Przede wszystkim zobacz czy ta Sigma nie mydli, bo jeśli tak to szkoda zachodu. Mnie się trafił taki egzemplarz, że poza ogniskową w okolicach 24mm trudno było zrobić tym ostre zdjęcie. Przymykanie przysłony właściwie nic nie pomagało. Także od tego bym zaczął. Jak się okaże, że bedzie/jest ok. to można czyścić. Samo czyszczenie nie spowoduje, że z mydlanego stanie się ostry.