Jarkod
08-06-2013, 18:21
Mam marny skan starego dokumentu. Miejscami pismo jest nieco wyblakłe a tło (kartka) nie jest białe, tylko w szaro-czarne kropki. Chciałbym jak najbardziej oczyścić tło, żeby było w miarę możliwości białe i uwypuklić tekst - czyli zwiększyć kontrast. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Niem mam pomysłu (wiedzy), jak zaznaczyć tekst, nie zaznaczając czarnego zabarwienia tła.
Do dyspozycji mam Gimpa, PSE 11, Lightrooma i Kritę (taki linuksowy odpowiednik Photoshopa).
Nie mam za to jak udostępnić pliku, więc wyślę go ewentualnym chętnym do pomocy.
Do dyspozycji mam Gimpa, PSE 11, Lightrooma i Kritę (taki linuksowy odpowiednik Photoshopa).
Nie mam za to jak udostępnić pliku, więc wyślę go ewentualnym chętnym do pomocy.