PDA

Zobacz pełną wersję : C 5D i lampy (czy istnieje CLS)



Borowa
04-04-2007, 19:44
Witam

Szef się zastanawia nad 5D, ja mu proponuję Nikona D200 - chodzi o fotografię podwodną, ale nasza rozmowa poruszyła temat który jest mi obcy....

Czy Canon 5D i lampa(y) 580 (ta naj..) mają coś takiego jak w Nikonie CLS?? bo czytaliśmy i nie ma na to odpowiedzi w canon.pl (przynajmniej nie na wierzchu karty produktu). Chodzi o wykorzystanie lamp poza wodą - w celach nurkowych są dla nich odpowiednie obudowy jak również dla stajni Nikona

Pozdrawiam

Paweł

Kaleid
04-04-2007, 20:25
Zaden Canon nie wspolpracuje bezposrednio z ządną z lamp. Trzeba uzyc 550 badz 580EX jako jednostki sterujacej (badz dokupic urzadzenie sterujace (ST-E2 bodajze...) i otrzymujesz nieco prostsze od CLS (ale dziajace dobrze) sterowawanie bezprzewodowe na zasadzie podczerwieni. Zaletą D200 w tym wypadku jest to, ze mozesz sterowac CLSem za pomoca lampki wbudowanej (do 3 grup) bez zadnych dodatkowych akcesoriów.

Borowa
04-04-2007, 22:11
Dzięki Kaleid

A co do D200 - nie masz racji - tylko 2 grupy, 3 grupy możesz sterować jak podepniesz sb-800 jako mastera lub SU-800
Wyszło to na seminarium CLSa na targach :)

Pzdr
Paweł

Kaleid
04-04-2007, 22:16
Faktycznie, czeski błąd zrobilem. Wbudowany commander steruje dwoma grupami (A i B). Thx za czujnosc :), natomiast mozna jeszcze błyskac lampa wbudowana (niemozliwe w D70 np)

JK
04-04-2007, 22:16
Bo ta trzecią grupą jest lampa wbudowana błyskająca jako COMMANDER.

Borowa
04-04-2007, 22:19
no tak, zgodze sie
Ale przy SB/SU-800 wtedy masz 4

Poprostudla mnie "grupa" lamp oznacza lampy zewnętrze, bo nie ukrywajmy (jak już było w jakimś poście) wewnętrzna popierdólka

Ale zgadzam się