PDA

Zobacz pełną wersję : ladowarka samochodowa do En-EL3e



ictus
04-04-2007, 19:03
na jutro potrzebuje mobilnej ladowarki... kumpel ma taka ale od D70 (takie cos: http://www.digitalpowerpro.com/catalog/product_info.php?cPath=26&products_id=107)
czy bezpieczne bedzie ladowanie tym EL3e???
czy wogole mozna EL3e ladowac a ladowarce do EL3 (d70)???

phantomek
04-04-2007, 20:16
Ja problem prądu w podróży rozwiązalem tak, ze kupilem przetwornice - gniazdko zapalniczki, z 12V robi 220V.
Ladowarke normalną mozna podpiac, ale i tez rozne inne rzeczy naladujesz: aku do lampy, laptopa itd.

ictus
04-04-2007, 20:18
no tak tak... ale mi chodzi jednorazowo na jutro :) czy ladowarka od D70 nie uszkodza akku do D200???

thor88
05-04-2007, 20:42
Witaj. Z tego co mi wiadomo to nic się stać nie powinno ale.. no właśnie jest to ale, że prąd w samochodzie nie jest idealnie stały i może to robić problem. Ładowarki samochodowe nie są NIKONA i nie wiadomo tak na prawdę jakie mają zabezpieczenia przepięciowe... ja bym chyba nie ryzykował. Same ogniwa są raczej wytrzymałe na skoki napięcia ale nie wiadomo co by się stało z tym "gównianym e" mówiącym korpusowi o naładowaniu i takich tam bzdetach:) pozdrawiam.

ps. ja bym chyba nie zaryzykował...

ArtX
05-04-2007, 21:32
ponoc byly swego czasu takie ladowarki dostepne na allegro, pare osob na forum wiem, ze takie posiada (m.in. Wizja... poszukaj watku o Silva Solar) niestety.. to nie jest rozwiazanie na jutro (a wlasciwie na dzis).