PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Pentax



Czarny73
07-06-2013, 19:48
K-50

http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/227070-new-pentax-k-50-a.html

qbic
07-06-2013, 20:09
I kolejny crop...

MiQ27
07-06-2013, 20:13
Przeczytałem "I kolejny crap" ale pewnie nie jest taki zły :)
Ciekawe, czy będzie dalej tak hałasował lustrem jak K-30...

Czarny73
08-06-2013, 11:47
Tak, w sumie to niewiele się różni od k-30, poza magnezową obudową i mikrofonem stereo, no i zmienionym wyglądem. Sam nie wiem po co Pentax tak szybko wypuscił następcę k-30, przecież od jego premiery minął dopiero ( a może aż ) rok, i różnice między tymi modelami są w zasadzie kosmetyczne. Rozumiem gdyby k-30 był jakiś "niedorobiony" :razz: , ale mz. k-30 to bardzo dobra puszka w swoim segmencie.

Lucas1981r
10-06-2013, 12:32
Dokladnie...mogli przynajmniej dodac uchylny ekranik - to sie dobrze sprzadade w entry level. Ale zasilanie z AA - dla mnie to na plus :)
Co do wygladu...bardziej K-30 mi odpowiadalo....chyba ida w slady Canon'a - serii xxxD - bardziej zaokraglone ;/ i czesciej puszczac puszki w tej klasie.

Co do crop'a - nie wiem czy w tej chwili jest sens wypuszczac w ich przypadku puszke FF, koszty, zarobek maly, a powiedzmy sobie prawde...w ostatnich latach poziom puszek APS-C bardzo wzrósł...czego nie mozna powiedziec o FF....
Wiekszy sens widzialbym w wypuszczeniu nastepcy K-01 z uchylny ekranikiem,lepszy AF i do tego FF :) takie K-02FF :)

Lucas1981r
19-06-2013, 13:01
I kolejny crop...

Przeciez plotki mowia ze ponoc pod koniec roku ma byc wypuszczona puszka FF.
Gdzie na youtubie byla wypowiedz prezesow ze ponoc FF juz jest ale pracuja jeszcze nad szklami aby wypuscic "caly zestaw" - dla mnie dobre podejscie.


Oprócz K-50 wypuszczony zostal takze model K-500.:

K-50 (http://www.pentax.co.uk/en/group/6/product/10882/body/overview/digital-slr.html)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/K50productpagebanner1-1.jpg
źródło (http://www.pentax.co.uk/media/22f5b2151f7b318c0b4cc9f4e15b8529/K-50-product-page-banner1.jpg)

K-500 (http://www.pentax.co.uk/en/group/6/product/15506/body/overview/digital-slr.html)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/K500Productpagebanner2-1.jpg
źródło (http://www.pentax.co.uk/media/9b7158553e36950eda9205869164d95a/K-500-Product-page-banner2.jpg)

Na to wyglada ze Pentax uklada/klasyfikuje swoje puszki aby bylo bardziej przejrzyscie:
Pentax K-5II i IIs / K-50 / K-500
tak jak u:
Canon 7D / 60D / 600D