PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 07. GP Kanady



adolfik9501
07-06-2013, 12:14
Witam.

W wielkich bólach, jako że złamało mnie w krzyżu (w mordę #@#$%%%%!!!*^), szybciutko zaprezentuję FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2013 na torze Circuit Gilles-Villeneuve, w Montrealu. Tor będzie gościł F1 po raz 34.

Tor układ ma następujący:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/36047905460360579188-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Z satelity przy mało ciekawych barwach otoczenia wygląda zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/65105985411929743134-2.jpg
źródło (http://iv.pl/)

Jakby kto chciał przejechać się palcem po mapie to musi sobie samemu znaleźć tor w mapach google ;)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 4361 m
Ilość okrążeń: 70
Dystans wyścigu: 305.270 km
Pierwsze Grand Prix: 2002 (1978)
Ostatnie Grand Prix: 2012

Tor dość sporo ewoluował, obecny układ jest 8 wersją toru.

Strefa DRS to ZUO:

Będzie jeden punkt pomiaru i dwie następujące po sobie strefy aktywacji.

Pierwszy zwycięzca:

2002 - Michael Schumacher (Ferrari F2002/Ferrari 051 3.0 V10) 1:33'36.111 hrs. 195.682 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2012 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:32'29.586 hrs. 198.027 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Ralf Schumacher (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'12.275 min. 217.220 km/h.

Rekord toru (Fastes Lap):

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'13.622 min. 212.246 km/h.

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/55337670187230337478-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 07.06.2013r:

1 trening: 16:00 - 17:30
2 trening: 20:00 - 21:30

Sobota, 08.06.2013r:

3 trening: 16:00 - 17:00
Kwalifikacje: 19:00

Niedziela, 09.06.2013r:

Wyścig: 20:00

Ledwo co siedzę, zmykam. Sorki, ale streamy można znaleźć w wątku o GP Monaco, a filmy na YT ;)

Zapraszam.

Wyrko zbliżam się :)

Celeborn
08-06-2013, 12:52
W tv nie ma transmisji z wyścigu?

adolfik9501
08-06-2013, 13:24
W tv nie ma transmisji z wyścigu?

Z tego co widzę, to pojawiła się w programie Polsat Sport News (Q+R).

Dopisuję kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. ..., 2. ..., 3. ...,


oraz punktacja po GP Monaco:

1. Vettel - 107 pkt.
2. Raikkonen - 86 pkt.
3. Alonso - 78 pkt.
4. Hamilton - 62 pkt.
5. Webber - 57 pkt.

Wyniki piątkowych treningów:

1:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/10904266061055051913-2.png
źródło (http://iv.pl/)

2:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/12990907928063158902-2.png
źródło (http://iv.pl/)

EDYTA: Widzę, że w archiwum LT się wiecznie trwająca sesja numer 2 znajduje ;)

Co się zaś tyczy live timing, to znajduje się on tam gdzie zawsze czyli tu (http://www.formula1.com/live_timing/).

ksviper
08-06-2013, 13:25
Też myślałem że nie ma, ale jest na Polsat Sport News od 20:00

adolfik9501
08-06-2013, 18:20
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/55757946533033687472-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
08-06-2013, 20:13
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/68323709289846502229-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Szkoda błędu Hamiltona, bo szedł grubo. Osobiście nie obraziłbym się na wyścig w zmiennych warunkach (najlepiej start po suchym i po 6-8 okrążeniach opady, mocniejsze, słabsze, brak itd.), bo jak będzie deszcz cały czas to Paluch odjedzie i będzie po ptakach.

adolfik9501
08-06-2013, 23:56
Ricciardo oraz Kimi dostali karę (2 miejsca do tyłu na starcie) za ustawienie swych bolidów poza "linią szybkiego ruchu" w Q2 (przed wznowieniem, po czerwonej fladze). Trzecg innych kierowców (VER, PER, MAL) nie dostało kary, za te samo przewinienie, ukarano tylko "liderów" kolejek...

adolfik9501
09-06-2013, 10:44
Zapomniałem, że Grosjean ma zaległą karę (+10 miejsc) za widowiskowy występ w Monaco. Wystartuje dziś więc ostatni.

Celeborn
09-06-2013, 13:43
I na dodatek z alei serwisowej. Dopiero dzisiaj widziałem kwalifikacje. Bottas nieźle pojechał, ale pewnie w wyścigu go zaraz zjedzą. Mam nadzieję że wyścig będzie deszczowy.

adolfik9501
09-06-2013, 13:49
I na dodatek z alei serwisowej.

To akurat zaleta, bo można przy aucie pogrzebać.



Dopiero dzisiaj widziałem kwalifikacje. Bottas nieźle pojechał, ale pewnie w wyścigu go zaraz zjedzą.

Może być różnie, patrz Maldonado w Barcelonie '12.



Mam nadzieję że wyścig będzie deszczowy.

Ja, że w zmiennych warunkach. Więcej się będzie działo, no i może nie wygra Paluch ;)

Celeborn
09-06-2013, 15:19
Patrząc na kwalifikacje to niestety ale V. ma duże szanse na wygraną. Chyba, że wywinie jakiś numer i przyfasoli w barierę.

adolfik9501
09-06-2013, 20:13
Te dwa pseudo spece znowu mylą kierowców. Masakra.

adolfik9501
09-06-2013, 21:43
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/80013464845403727333-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Wyścig taki se. Dwa kołki w studio... myślałem, że u szczytu to już byli. Myliłem się. TRAGEDIA!

Jako, że kilka razy pokazano fragmenty z kamerki umiejscowionej na kasku Bottasa, zapodam coś lepszego: kamerka w kasku!

x3CLCPhYQfc

Trzeba przyznać, że lekko nie jest, choć to stare ChampCary.

No a teraz chyba sobie zapodam IndyCar z Texasu ;)

otwieracz
09-06-2013, 21:50
No to mamy praktycznie po sezonie. Po wprowadzeniu nowych mieszanek wszystko wraca do normy. Wcześniej było trochę emocji w pit-stopach, a teraz... Jak się da przejechać na oponach 54 okrążenia to czekają nas wyścigi z jedną wizytą w boksie. Teraz tylko czekać kiedy Vettel zdubluje całą stawkę...

shaolin
10-06-2013, 05:35
http://jalopnik.com/track-marshall-immediately-following-the-canadian-grand-512217524

MadOnion
10-06-2013, 07:31
Szkoda chłopa : /

adolfik9501
10-06-2013, 16:54
VDG - dostał karę (+5 miejsc w następnym wyścigu) za ignorowanie niebieskich flag i kolizję z HLK. Dziwne.

Swoją drogą to przepisy dotyczące niebieskich flag są lekko głupie. W innych seriach (nie FIA) każdy się ściga, nawet dublowany. Oczywiście puścić (kiedyś) puści, ale nie robi z siebie roweru na torze tylko dlatego, że ktoś chce go zdublować.

MadOnion
11-06-2013, 09:43
Tym bardziej na takim krótkim torze zawodnik jadący na dalaszej pozycji, zjeżdzając wcześniej na wymianę kół może być zdublowany po kikunastu okr. - czyli z drogi śledzie bo Vettel jedzie.
Mamy wspaniały DRS flagi powinni sobie darować.