MagikPl
05-06-2013, 21:58
Witam, poszukuję kompakta do wakacyjnych pamiątek, nie musi mieć jakiś super bajerów. Zależy mi żeby było w miarę szeroko i jasno i co najważniejsze, żeby aparat mieścił się do kieszeni. Poza tym głównie będzie używany przez osobę która nie interesuje się fotografią, więc fajnie żeby prosto się obsługiwało. Budżet tak jak w temacie, około 1000-1300zł. Na razie myślę o takich kompaktach:
1. Samsung EX2f - na duży plus odchylany ekran i jasny obiektyw. Niestety mały zoom, co może czasem przeszkadzać.
2. Olympus XZ1 - poprzedni model, w miarę tani i popularny. Brak gripu może być uciążliwe, trochę nieprzyjemnie mi się go trzymało.
3. Nikon P330 - nowość na rynku, niestety mało opinii, ale wygląda całkiem fajnie
4. Panasonic LX-5 (w tej cenie to chyba tylko używka, poza tym ciężki znaleźć nowy)
Filmowanie nie jest priorytetem, ale też fajnie by było gdyby można było coś nagrać i puścić na większym ekranie.
Na razie najbardziej skłaniam się do samsunga, jednak większy zoom olympusa bardziej mnie przekonywuje. Natomiast nowość od nikona całkiem ciekawie na papierze wygląda i trochę mi namieszał w wyborze.
Aparat będę kupował na dniach i jestem ciekaw waszych opinii i czy może jakiegoś ciekawego modelu nie pominąłem.
Pozdrawiam
1. Samsung EX2f - na duży plus odchylany ekran i jasny obiektyw. Niestety mały zoom, co może czasem przeszkadzać.
2. Olympus XZ1 - poprzedni model, w miarę tani i popularny. Brak gripu może być uciążliwe, trochę nieprzyjemnie mi się go trzymało.
3. Nikon P330 - nowość na rynku, niestety mało opinii, ale wygląda całkiem fajnie
4. Panasonic LX-5 (w tej cenie to chyba tylko używka, poza tym ciężki znaleźć nowy)
Filmowanie nie jest priorytetem, ale też fajnie by było gdyby można było coś nagrać i puścić na większym ekranie.
Na razie najbardziej skłaniam się do samsunga, jednak większy zoom olympusa bardziej mnie przekonywuje. Natomiast nowość od nikona całkiem ciekawie na papierze wygląda i trochę mi namieszał w wyborze.
Aparat będę kupował na dniach i jestem ciekaw waszych opinii i czy może jakiegoś ciekawego modelu nie pominąłem.
Pozdrawiam