PDA

Zobacz pełną wersję : Ogień



Patio
04-04-2007, 16:13
Witam jutro wieczorem bede robił foty kolega którzy będą kręcić podpalonymi kulkami. Masa trików dużo ognia tylko pytanie jak mam sie przygotowac ??

DO dyspozycji
D70s
18-70
Sb800
no i 70 300:) ale jego pomoc nie przyda mi sie :D

Czy ktoś bawił się w robienie takich fotek ??
Jakieś wskazówki??
WB ??
czas ??

ictus
04-04-2007, 19:57
czas dlugi i blysk na druga kurtyne

paskud
04-04-2007, 20:20
mi wyszło takie coś z 50/1,8 ale były jak widać kłopoty z kadrowaniem :/

http://www.obiektywni.pl/upload/real/21/102145_624125.jpg

pozdrawiam :)

Patio
04-04-2007, 20:34
Paskud fajnie wyszło :D kadr nie ważny :)
z lampka czy bez ?? jak wyjdzie ciekawiej ??
jakies przykladowe fotki z lampa i bez może macie?? :D

paskud
04-04-2007, 20:37
ta fotka jest zrobiona bez lampy - ale jeśli chcesz używać lampy to Ictus dobrze mówi - ja bym jeszcze dodał statyw :)

szampo___
04-04-2007, 21:38
Tu masz dwie fotki pstrykniete z lampka+ dluzszy czas. Nie sa rewelacyjne ale tak zeby pokazac jak z lampka wychodza. Pozdrawiam
http://img181.imageshack.us/my.php?image=ogienvl4.jpg
http://img64.imageshack.us/my.php?image=ogien2is4.jpg

ekonet
04-04-2007, 22:26
Ja daję np. czas=0,5s i na lampie -2, -1.7. Dobierzesz po paru zdjęciach.

fireboy
11-04-2007, 17:22
Witam!!!
Mam pytanko bezpośrednio związane z tematem...
Mianowicie jestem strażakiem i czasem mam możliwość robienia fotek podczas akcji.
Chciałbym zapytać jak dobierać parametry dla nocnych pożarów tak żeby jak najlepiej uchwycić pożar.

Pozdrawiam
FireBoy

Patio
13-04-2007, 11:17
płómienie najlepiej lapało mi się na czasie 1/180 ale wszystko wokół było ciemne, wtedy płomienie są zywe i zamrożone

TiTeUF
13-04-2007, 11:44
mi wyszło takie coś z 50/1,8 ale były jak widać kłopoty z kadrowaniem :/ :)

Przy tego rodzaju zdjeciach czlowiek jest tak podniecony "zeby tylko wyszlo" (bo robi to po raz pierwszy i nie wie jak sie za to wziasc) ze kadrowanie to jedna z najmniejszych rzeczy o ktorej mysli. Zreszta i tak pozniej mozna przekadrowac w fotoszopie i niech nikt nie mowi ze to zle bo nawet "miszczowie" uzywali maskownicy i nie tylko do tego aby zrobic ladne biale ramki wkolo fotki ... he he :mrgreen:

Karl Johansson
13-04-2007, 11:48
Ja z reguły, jak robię takie zdjęcia, to używam czasów rzędu 1/30-1/20, bez lampy. Wtedy co prawda postaci nie widać za bardzo, szczególnie, że przy kręceniu poi'kami bardzo się ludzie ruszają,ale za to ogień jest całkiem fajny ;]

Wychodzi mi, mniej więcej, takie coś:
http://www.digart.pl/zoom/669220/Ogien.html