PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam kogoś kto pomoże mi postawić bloga



sokolnik
02-06-2013, 15:20
Witam,


szukam kogoś kto pomoże mi ogarnąć zrobienie bloga. kto napisze mi wady/zalety różnych rozwiązań/szablonów/kodów itp nie znam się na tym i nie mam czasu się na tym poznawać szczegółowo.
Chce kupić sam domenę, miejsce na serwerze i jakiś ładny szablon. Chodzi o to by to jakoś wybrać i skonfigurować.
Potrzebna mi pomocna dłoń która mnie poprowadzi przez ten proces.

Liczę na forumową wyrozumiałość i pomoc.

Proszę kierować oferty na PW. Nie chce nic za darmo jednak majątku też nie chce wydać :)

nie znam rynku www, nie wiem co teraz jest modne. Potrzebuje pomocy :)

rychu_cmg
02-06-2013, 15:46
Jak chcesz bloga opartego na Wordpressie to mogę Ci jutro zainstalować.

sokolnik
02-06-2013, 15:48
nie mam domeny, serwera, szablonu. Na razie nie ma co instalować.
Po za tym ja nie wiem czy chce na Wordpressie - nie znam wad i zalet tego systemu.

poczytam o tym wordpressie

Mercury
03-06-2013, 08:13
Jeśli chodzi o blog to ciężko o lepszy CMS. Wordpress moim zdaniem jest najlepszy - do tego stopnia, że ludzie wykorzystują go i budują na nim zwykłe strony. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Ogromna ilość wtyczek + bardzo dobre pozycjonowanie.
Nie masz się nad czym zastanawiać. Szablony jeśli w miarę proste to znajdą się i darmowe. Za wykwintniejsze trzeba zapłacić. W razie problemów - mogę pomóc.

sokolnik
03-06-2013, 08:34
strona już stoi. tzn nic na niej nie ma, goły szablon :)

próbuję ogarnąć szablon (niby ten "wykwintniejszy")

sokolnik
03-06-2013, 19:30
potrzebuje kogoś kto pomoże mi ogarnąć szablon. mam problem ze zrobieniem galerii wg szablonu. pauza już trwa ze 2-3 h. znajdzie się dobra dusza?

Andrzej1974
03-06-2013, 20:14
Może któryś z poniższych linków da odp.:
link 1 (http://webfaces.pl/blog/wordpress-galeria-nigdy-przedtem-nie-bylo-to-tak-proste-tutorial/)
link 2 (http://przemekszczech.pl/jak-zrobic-slajdy-zdjec-czyli-galeria-zdjec-na-blogu-wordpress/)
link 3 (http://sekretystronwww.pl/galeria-zdjec-w-wordpresie/)
link 4 (http://slodownik.cba.pl/index.php/jak-w-wordpressie-zrobic-galerie-zdjec/)
link 5 (http://firmowe-strony-internetowe.eu/2013/02/01/jak-stworzyc-galerie-w-wordpress-poradnik-nextgen-gallery/)

D_Z_I_A_D_E_K
03-06-2013, 21:19
aby nie zakładać nowego wątku, jaki szablon byście polecili do prezentacji zdjęć bez bloga?

sokolnik
03-06-2013, 21:21
dodawać galerię umiem :)

tylko po prostu mój szablon strony jest tak skonstruowany że nie ogarniam :)

sokolnik
03-06-2013, 23:17
pomocy, ludzie ! :)

kupiłem taki o to piękny szablon:
http://www.mojo-themes.com/item/empyer-premium-photography-theme/demo/

chciałbym zrobić w zakładce PORTFOLIO, portfolio składające się z 2 kolumn. No i ni chu chu nie uda mi się tego zrobić.

Jeśli ktoś zna się na WP i czuje się na siłach, to proszę, niech pomoże :)

dziękuje koledze @rychu_cmg za skonfigurowanie www :) !

aaa i jak zmienić czcionkę w szablonie by miała PL znaki ? jest Ó brak Ł

sokolnik
05-06-2013, 23:54
www.dareksokol.pl

proszę o komentarze, co się podoba a co się nie podoba. Co zmienić. co zostawić.

jeszcze poznaję szablon i jego możliwości (mam nadzieję że są duże)

Bielack
07-06-2013, 13:56
Piękny szablon wybrałeś :) Troszkę irytujący jest ten paseczek na samym dole który "napełnia się" przy przechodzeniu do nowej strony, ale to pewnie tylko mi przeszkadza.
Co proponuję
- w zakładce "o mnie" usunąć link z Twojego portreciku (skoro i tak się nie powiększa);
- pododawać opisy do zdjęć.

Strasznie mi się nie podoba na blogach fotograficznych, że fotografie nie są opisane - patrzę na coś i nie wiem na co. Nie byłem na imprezie czy koncercie, skąd mam wiedzieć kto lub co jest na fotografii? A jeśli ten argument uważasz za mało istotny, to podam lepszy: robot indeksujący Google słabo interpretuje obrazki; Owszem, trwają prace nad rozpoznawaniem zawartości ilustracji, ale zwykły, klasyczny akapit tekstu to jest to, co robot lubi i łyka natychmiast. Masz potem dużo większą szansę, że to właśnie Twoje zdjęcia pokaże w wyszukiwarce grafiki i w zwykłych wynikach wyszukiwania.
;-)

bradley
07-06-2013, 14:13
Fajne. WordPress?
Pozdrawiam

sokolnik
07-06-2013, 17:45
tak WP. Nie mogę do końca ustawić szalonu lub wykorzystać jego możliwości. Wiem że Brakuje opisów. Galeria też do poprawy. Interesuje mnie czy szalon jest ok. Chyba się podoba bo zbiera dobre opinie wśród znajomych.

sailor
07-06-2013, 17:49
masz bardoz podobny szablon o tego ktory mam u siebie na stronach. tego typu prezentacja jest bardzo popularna aktualnei wiec mozna zalozyc ze bedize sie podobac :)
tak wiec dzialaj i dopieszczaj stronke.

Dorian
07-06-2013, 19:23
Tylko trochę denerwuje to, że jak wejdę na portfolio to oprócz galerii wyświetla się to duże zdjęcie w tle. Trochę rozprasza i obciąża dodatkowo stronę. :)

sokolnik
07-06-2013, 21:50
Jak nie dam tła to na środku strony wyskakuje ikona symbolizująca ładowanie zdjęcia którego nie ma. Dzięki za uwagi :) taki Szablon ze zdjęciami w tle. Będę ja dopieszczal przez wakacje bo aktualnie mam mało czasu ...

sokolnik
07-06-2013, 22:13
a umiałby ktoś z Was zmniejszyć dolny pasek? Bo na małych ekranach chyba zasłania sporą Czesc ekranu. Aaa Szablon ma możliwość wpisania do każdej pozycji w menu dodatkowego opisu danej zakładki. Czyli np portfolio a niżej np moja twórczość. Ja ustawiam to w ustawieniach Ale ta opcja nie działa.

Dorian
08-06-2013, 17:15
Rozumiem. :) Ale ogólnie fajnie się prezentuje. Na stałym łączu działa szybko, na mobilnym (play), jak zasięg średni, to ładuje mi się cała galeria, po chwili dopiero zdjęcie w tle się pojawia. Pomyśl jeszcze nad tym, może lepiej zamiast zdjęcia wrzucić obraz, który jest taki, jak tło? Na pewno dużo szybciej się załaduje i rozpraszał nie będzie. ;) Tak czy inaczej - moim zdaniem stronka na plus. :)

sokolnik
08-06-2013, 21:07
dolny pasek zwęziłem - oceńcie czy tak jest lepiej?

Panerai
08-06-2013, 22:06
Też łazi mi po głowie własna strona. Tutaj wszystko wydaje się być ok. Darmowe szablony i extra niska opłata - poniżej 8 zł za miesiąc. Można założyć stronę za darmo ale męczą reklamy. http://jalbum.net/pl/

PS. Darek - fajna Twoja stronka. Jest ok.

sokolnik
08-06-2013, 22:22
PS. Darek - fajna Twoja stronka. Jest ok.


ja będę płacił 100 zł rocznie, bez reklam i domena .pl serwer 2gb. Nie znam rynku www, podobno jest to dobra oferta dla amatora

Robson_zg
08-06-2013, 22:39
Super stronka , będę tam zaglądał ..:)

sokolnik
08-06-2013, 22:46
Super stronka , będę tam zaglądał ..:)

zapraszam. Teraz mam dużo innej roboty i nie mam za bardzo czasu strony dopieszczać ale jeśli tylko jakieś fotki się pojawią to będę wrzucać.

docxxx
08-06-2013, 22:56
A teraz wszyscy webmasterzy czytają to i płaczą: 8 zł za stronę? Buuuuuuuuuuuuuuu...

Panerai
08-06-2013, 23:46
Ja tam nie wiem czy przypadkiem docxxx nie nabijasz się ze mnie ale sprawdźcie sami. Na początku możemy zbudować sobie stronę na darmowym projekcie (jest ich sporo) i przez miesiąc ją testować. Ja już dwa razy zakładałem stronkę ale jakoś nie zależało mi / nie miałem czasu na wniesienie opłaty paypalem czy jakoś tak więc strona przepadała. Trzeba będzie się zebrać do kupy i wreszcie założyć stronę na stałe. Opłaty są bardzo niskie do tego jest bardzo, bardzo dużo szablonów, które można zmieniać do woli w czasie jednego miesiąca testowego.
/ są specjalne szablony dla fotografów - naprawdę pięknie to wszystko działa /.


PS. tutaj kilka słów : http://www.dobreprogramy.pl/jAlbum,Program,Windows,12857.html

Tutaj skiny: http://jalbum.net/pl/skins/new - i już nie zawracam du** :-)

docxxx
09-06-2013, 00:09
Zdjęcia też można zrobić za darmo lub za paczkę chipsów. Nie naśmiewam się z tego tylko pokazuję ile w nas hipokryzji. To taka moralność Kalego. Jak Kali zrobi zdjęcia za 10 zł to jest zły, ale jak jemu zrobią to jest ok.

D_Z_I_A_D_E_K
09-06-2013, 12:58
ja będę płacił 100 zł rocznie, bez reklam i domena .pl serwer 2gb. Nie znam rynku www, podobno jest to dobra oferta dla amatora
gdzie jeśli można wiedzieć?

rychu_cmg
09-06-2013, 13:40
gdzie jeśli można wiedzieć?
Serwer "Konto W1GB" na linuxpl.com, domena .pl na www.aftermarket.pl

D_Z_I_A_D_E_K
09-06-2013, 14:47
Serwer "Konto W1GB" na linuxpl.com, domena .pl na www.aftermarket.pl (http://www.aftermarket.pl)
wolałbym coś w jednym miejscu serwer+domena.pl

rychu_cmg
09-06-2013, 15:30
wolałbym coś w jednym miejscu serwer+domena.pl
Na linuxpl.com też możesz zarejestrować domenę:
http://linuxpl.com/Cennik-domen
Gdybyś rejestrował się na tej stronie możesz kliknąć ten link z programu partnerskiego http://linuxpl.com/?npp=2892

ekonet
10-06-2013, 10:32
zapraszam.
Dużym błędem językowym jest formacja "Sokół Dariusz" (logo) - ZAWSZE piszemy najpierw imię, to żelazna zasada.

Bielack
10-06-2013, 15:37
Na darmowych serwerach można bawić się i nauczyć prowadzić własną stronę. To dobre rozwiązanie, byle bardzo nie przywiązywać się do tworzonej strony. Zwykle prędzej niż później z jakiegoś powodu trzeba się przenosić i zaczynać zabawę od nowa. Przez "darmowe" rozwiązania rozumiem też takie płatne kilka złotych i wyświetlające reklamy właściciela hostingu.

Własna domena (i w miarę aktualna kopia własnego serwisu) pozwala spokojnie budować własną markę; Domena internetowa to nawet więcej niż dobry numer telefonu - ludzie łatwo zapamiętują nazwy domeny, łatwiej niż numery telefonów. Warto przemyśleć brzmienie własnej domeny i zarejestrować ją - nawet "na potem". Gdy z jakiegoś powodu trzeba się wynieść z (taniego) serwera, przenosimy własną domenę i własną stronę w inne miejsce i kontynuujemy, a nie zaczynamy od nowa. Do mnie ten prosty fakt dotarł dopiero za trzecim razem ;-)

Nie warto wybierać rozwiązań wiązanych serwer+domena. Owszem, to ułatwia sprawę początkującym, ale po pierwszej zmianie delegacji wykonanej pod okiem kogoś kto już to robił, wszystko staje się jasne i proste.

Dobre ceny na domeny ma Ovh.pl - zwłaszcza przy odnawianiu, ale przy jednej domenie to nawet luksusowe rozwiązania typu Home.pl czy Nazwa.pl nie będą przerażać :-)

Niezłą ofertę hostingową ma Proste.pl (szósty rok bez skuchy) i od dwóch lat testuję lh.pl (świetne ceny).

Greg81
10-06-2013, 15:47
Witam,przyłączę się do wątku i zadam pytanko ,czy znajdzie się ktoś z forumowiczów kto by trochę zdalnie podpowiedział co i jak łopatologicznie trzeba zrobić aby cieszyć sie własną stroną ?
Wiem że trzeba zakupić domenę ta tu http://linuxpl.com/Cennik-domen jest w całkiem przyzwoitych kwotach i umieścić na serwerze : )

sokolnik
10-06-2013, 20:01
ekonet - dzięki za radę :) tak ma być i koniec :)

sokolnik
26-06-2014, 21:01
jako że to mój wątek ... to sobie będę pisał :)

mam pytanie do specjalistów... jak zmienić mój szablon www by w dziale BLOG usunąć czarny pusty pasek na którym nic nie ma?
na monitorze 24" strona mi się podoba... to na laptopach robi się ciasno. Może ktoś wie jak to zrobić?

strona ma już rok i chciałbym usłyszeć opinię. Czy się podoba? Co wkurza? Co poprawić oprócz zdjęć? :)

Borat1979
26-06-2014, 22:14
mam pytanie do specjalistów... jak zmienić mój szablon www by w dziale BLOG usunąć czarny pusty pasek na którym nic nie ma?
na monitorze 24" strona mi się podoba... to na laptopach robi się ciasno. Może ktoś wie jak to zrobić?
Jeżeli chodzi ci o czarny półprzeźroczysty pasek z napisem "copyright © Darek Sokół Wszelkie prawa zastrzeżone" to jest stopka plik footer.php.

Onsajt
26-06-2014, 22:22
Podoba mi się to zaświadczenie - wygląda jak doktorat z MIT.
Ale ok, wiem, że to działa.

sokolnik
26-06-2014, 22:39
Chodzi mi pasek po prawej. Nie na dole. Ten dolny już był poprawiany

Borat1979
26-06-2014, 22:46
Wydaje mi się, że to ta opcja:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm1.livefilestore.com/y2poL3GRzLYv4DECWIZX0xijkthUOCLwMZAzPvg1mH01S5dtlY 0GjogTpBphXBksX5j-tJP3djhXnzRJ7AvQMzzgNbKjBhSXqHdD2BRWk0bquA/wordpress.jpg?psid=1)

sokolnik
26-06-2014, 22:59
chodzi mi to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/KAO3Iwk7grYT)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/l6rik8jOEi4r)


w kodzie sidebar znalazłem:

<div id="sidebar">
<?php dynamic_sidebar(); ?>
</div>

może tu coś zmienić?

stock
26-06-2014, 23:02
daj fullwidth. Sprawdzałeś ?

sokolnik
26-06-2014, 23:02
daj fullwidth. Sprawdzałeś ?

tak. znikają mi wszystkie wpisy w blogu :/ pusto; sprawdź stronę teraz :)

Pawel.S
27-06-2014, 08:45
Całość moim zdaniem zdecydowanie przyjemna.

Jedyna rzecz która mnie razi to ten napis WITAM SERDECZNIE. Raz że wielkimi literami, a dwa że przez około-allegrową wszechobecność zwrot ten nabrał moim zdaniem strasznie banalnego wydźwięku - niestety, bo takie powitanie w sensie słownikowym jest zdecydowanie sympatyczne. Mimo to, jak widzę coś takiego to zaraz spodziewam się sakramentalnego "Mam dziś na sprzedaż prestiżowe auto vw passat, znawcom nie trzeba przedstawiać" i dalej w tym duchu :)

sokolnik
27-06-2014, 15:45
jak dodać do mojej strony info o ciasteczkach?

stock
27-06-2014, 16:18
zainstaluj wtyczkę. Google odinstalowałeś ?

sokolnik
27-06-2014, 16:38
zainstaluj wtyczkę. Google odinstalowałeś ?

hmm poproszę jaśniej :) ?
jaką wtyczkę?
nic nie odinstalowywałem :/

stock
27-06-2014, 16:48
wystarczy wpisać w google "wordpress cookies". Wyników masz od groma razem z filmikami jak to poinstalować. Potrzeba do tego forum zaprzęgać :P :)

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=wordpress%20cookies

sokolnik
27-06-2014, 17:04
zainstalowałem wtyczkę, czy teraz komuś się pojawia komunikat?

stock
27-06-2014, 17:05
jeśli pojawia się Tobie to pojawia się każdemu :) jest

sokolnik
27-06-2014, 17:12
mi się pojawił, kliknąłem OK i teraz go więcej nie widziałem :P

Boryszuk
27-06-2014, 17:14
Wyczyść ciasteczka ;)

stock
27-06-2014, 17:15
i nie klikaj ponownie bo znów zniknie :)

GeparD
27-06-2014, 17:39
jest ten pasek ale... nie znika po kliknieci na akceptuje.
sprawdzone na IE i Chrome, dopiero po odswierzeniu strony znika

osobiscie uzywam Cookie Law Info i dziala wysmienicie

sokolnik
27-06-2014, 17:53
jest ten pasek ale... nie znika po kliknieci na akceptuje.
sprawdzone na IE i Chrome, dopiero po odswierzeniu strony znika



właśnie! też tak miałem :/ na chrome.

zmieniłem na Cookie Law Info i działa :) dzięki @GeparD!

sokolnik
01-10-2014, 19:04
zaraz mnie coś trafiii :/

czemu nie widać zdjęcia w tle? Robię to tak samo jak w innych wakach mojej galerii i tam działa a tu nie. O co chodzi? Sprawdziłem na innej przeglądarce - brak. U mnie na Chrome - brak, nawet po usunięciu danych z przeglądarki itp
Może ktoś z Was widzi zdjęcie w tle pod tym adresem:
http://dareksokol.pl/warminski-poranek-nr-2/

?

2 raz mam taki problem :/


2 ga sprawa: POLSKIE ZNAKI ŃĄÓ itp

Jak dodać je do mojej strony (wordpress). Średnio wyglądają tematy moich watków na stronie bez Polskich znaków... Jak je zainstalować do mojego szablonu?

ekonet
01-10-2014, 19:19
Może dlatego, że "polskich", a nie "Polskich"...

sokolnik
01-10-2014, 19:24
pewnie tak :) dla mnie to Polskie znaki :)

zbyszekD7000
01-10-2014, 19:42
zaraz mnie coś trafiii :/

czemu nie widać zdjęcia w tle? Robię to tak samo jak w innych wakach mojej galerii i tam działa a tu nie. O co chodzi? Sprawdziłem na innej przeglądarce - brak. U mnie na Chrome - brak, nawet po usunięciu danych z przeglądarki itp
Może ktoś z Was widzi zdjęcie w tle pod tym adresem:
http://dareksokol.pl/warminski-poranek-nr-2/

?

2 raz mam taki problem :/


2 ga sprawa: POLSKIE ZNAKI ŃĄÓ itp

Jak dodać je do mojej strony (wordpress). Średnio wyglądają tematy moich watków na stronie bez Polskich znaków... Jak je zainstalować do mojego szablonu?


Tło masz czarne, nie wiem czy to coś znaczy ale na tej pierwszej focie cały czas się kręci klepsydra tak jakby się nie wszystko załadowało

sokolnik
01-10-2014, 19:43
no to u mnie tak samo :/ lipa

Borat1979
01-10-2014, 20:16
zaraz mnie coś trafiii :/

czemu nie widać zdjęcia w tle? Robię to tak samo jak w innych wakach mojej galerii i tam działa a tu nie. O co chodzi? Sprawdziłem na innej przeglądarce - brak. U mnie na Chrome - brak, nawet po usunięciu danych z przeglądarki itp
Może ktoś z Was widzi zdjęcie w tle pod tym adresem:
http://dareksokol.pl/warminski-poranek-nr-2/

Nie wiem jak w twoim szablonie a w swoim mam dwa ustawienia obrazów i slajdów w tle. Pierwsze w głównym menu szablonu General Settings. Jak tam ustawię to obowiązuje to samo dla wszystkich stron.

Jak chcę aby na danej stronie było inne tło niż na innych to muszę przestawić coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pLhVuzZHdCO6_Od-TF9OldJIw4g1vwe_adbA1Hm-d2NyV_T6_njck4fLw-1mL0dBTxE07N-gfwe0bN_4bAatGH6vXYi8wv2HGFSVVKT_gtpU/wp-galeria-3.png?psid=1)

sokolnik
01-10-2014, 20:26
u mnie jest inaczej lekko. Każdy wątek w galeri i w ogóle w każdej podstronie mogę wybrać inne tło. Nie mogę ustawić 1 tła dla wszystkich wątków/podstron.

Dobra, już zrobiłem. Usunąłem wpis i dodałem od nowa. Tylko to nie rozwiązuje problemu w przyszłości...gdyby były komentarze pod galerią to by to spowodowało usunięcie komentarzy pewnie.

I data się zmieniła co w przypadku nowszych wpisów, spowodowałoby że ponownie dodany wpis byłby na samej górze.

Pozostał problem braku polskich znaków :/

Borat1979
01-10-2014, 21:02
u mnie jest inaczej lekko. Każdy wątek w galeri i w ogóle w każdej podstronie mogę wybrać inne tło. Nie mogę ustawić 1 tła dla wszystkich wątków/podstron.
To mój szablon pod tym względem jest trochę lepszy bo mogę ustawić (pokaz slajdów/tło) dla całości. Mogę też ustawić dla każdej strony z osobna. Mogę też połączyć jedno i drugie, czyli dać do całej witryny jeden (pokaz slajdów/tło) a dla kilku wybranych stron zupełnie inny np. na główniej mam pokaz slajdów a na podstronach statyczne tło.


Pozostał problem braku polskich znaków :/
Problemem z polskimi znakami może być sama czcionka, która może po prostu nie mieć polskich "ogonków". Trzeba sprawdzić co to za font. Jeżeli font obsługuje polskie znaki to najprawdopodobniej trzeba zmodyfikować pliki css szablonu.

http://newdivide.pl/wordpress-brak-polskich-znakow/
http://hekate-design.pl/2014/01/24/wordpress-nie-dzialaja-polskie-literki/

sokolnik
01-10-2014, 22:32
he pogrzebałem i znalazłem... zmiana czcionki pomogła. Jest ń :)

ale brzydka ta czcionka... :/

tu mały pokaz, prawda że paskudna?
http://dareksokol.pl/blog/

barracuda
02-10-2014, 10:21
he pogrzebałem i znalazłem... zmiana czcionki pomogła. Jest ń :)

ale brzydka ta czcionka... :/

tu mały pokaz, prawda że paskudna?
http://dareksokol.pl/blog/

Też mam problem z polskimi znakami. Co prawda tylko w tytułach postów, i znaki są, ale wszystkie polskie są większe i pogrubione. Szukałem już na forach, ale póki co bez efektu.

SerU
04-10-2014, 04:30
Też mam problem z polskimi znakami. Co prawda tylko w tytułach postów, i znaki są, ale wszystkie polskie są większe i pogrubione. Szukałem już na forach, ale póki co bez efektu.

To żle szukałeś :) Na 99% szablon używa czcionek googlowskich, które nie mają polskich znaków, więc skrypt automatycznie zamiast brakujących wstawia literki z innego kroju, w którym polskie znaki są. Zmień czcionkę z tytułów na jakiegoś Ariala albo Times New Roman i problem zniknie.

sokolnik
04-10-2014, 11:08
u mnie brak takiej czcionki :/

sailor
04-10-2014, 12:08
To żle szukałeś :) Na 99% szablon używa czcionek googlowskich, które nie mają polskich znaków, więc skrypt automatycznie zamiast brakujących wstawia literki z innego kroju, w którym polskie znaki są. Zmień czcionkę z tytułów na jakiegoś Ariala albo Times New Roman i problem zniknie.
mozna sprobowac:
http://netwizards.com.pl/zasoby/darmowe-polskie-czcionki-google-fonts-z-polskimi-znakami/
niestety z doswiadczenia wiem ze googlowskie ogonki dobrze obsluguje jedynie chrome. firefox i safari ma z tym niestety problemy

Bielack
04-10-2014, 14:46
Jeśli miewacie problemy z prawidłowym wyświetlaniem polskich znaków z GoogleFontów, nawet tych, które nasze ogonki zawierają, tutaj jest recepta: http://iworks.pl/2014/08/15/filtr-dnia-style_loader_src-czyli-zawsze-polskie-znaki/
Mam takie dwa blogi, gdzie po każdej aktualizacji Wordpress, przestają się prawidłowo wyświetlać polskie ogonki. Przetestowałem metodę z linka, i w obu przypadkach - pełen sukces. Śmiało polecam.