PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie reklamy, ile DPI?



adziia13
02-06-2013, 13:57
Witam ,
Nie wiem czy dobrze trafiłam w temat .Projektuję billboard 2x1 , plakat 677cm x 978cm i ulotki 52x148 cm, mozecie mi podpowiedziec w ilu dpi powinno byc to zrobione?

GonzoG
02-06-2013, 14:12
Ogólnie za standard przyjmuje się teraz 300 dpi, ale to zależy wielu czynników, a one zależą od klienta, który te wydruki będzie robił.

Spytaj się klienta, dla którego to robisz, albo w drukarni, w której będzie drukowane, jakie mają standardy dla takich formatów.

mateo912
02-06-2013, 14:15
Ogólnie za standard przyjmuje się teraz 300 dpi, ale to zależy wielu czynników, a one zależą od klienta, który te wydruki będzie robił.

Spytaj się klienta, dla którego to robisz, albo w drukarni, w której będzie drukowane, jakie mają standardy dla takich formatów.

Standard dla bilbordu to 300 dpi? 300 dpi to jest dla druku foto(a i to nie zawsze) bilbordy drukuje sie nawet przy 15-20 dpi

GonzoG
02-06-2013, 14:25
Standard dla bilbordu to 300 dpi? 300 dpi to jest dla druku foto(a i to nie zawsze) bilbordy drukuje sie nawet przy 15-20 dpi

2x1 to nie bilbord, a duży plakat... chyba, że chodzi o bilbord 2:1...

A co do projektów - zazwyczaj robi się w 300 dpi. Rozmiar końcowy już takiego znaczenia nie ma, bo projekty dla wydruków wielkoformatowych i tak robi się w wielkości A3, sporadycznie A2. Później już przy wydruku zmienia się tylko rozmiar końcowy, ewentualnie dpi - a to jest zależne od maszyny na której będzie drukowane.

Ale jak wcześniej pisałem, wszystko zależy od klienta, który będzie to drukował. To on powinien wiedzieć w jakim formacie i jakiej rozdzielczości będzie to drukował.

adziia13
03-06-2013, 09:00
2 m x 1 m no może źle to nazwałam billboard... ale chodzi mo o już większy format. Wiem że będzie to powieszone na ogrodzeniu domu przy ulicy więc pikselozy nie może być .Projektując to w PS , piszesz 15-20 DPI ... nie jest to zbyt mało ? o uszy mi się obiło że powinno być z 500-720 ...

Zibi1970
03-06-2013, 11:33
adzilla,

na rozmiar 677cm x 978cm spokojnie 30 dpi wystarczy i pixelozy nie będzie.
Na 200 x 100 cm 100-133 dpi wystarczy.
Nie wiem co to za ulotka na 1,5 m długa :-) chyba że miało być w (mm) 52x148 to wtedy 300 dpi.

adziia13
03-06-2013, 14:17
Ok. dzięki za pomoc ! :-) można zamknąć :)

devilcape
03-06-2013, 14:33
adzilla,

na rozmiar 677cm x 978cm spokojnie 30 dpi wystarczy i pixelozy nie będzie.
Na 200 x 100 cm 100-133 dpi wystarczy.
Nie wiem co to za ulotka na 1,5 m długa :-) chyba że miało być w (mm) 52x148 to wtedy 300 dpi.

przy plakacie (?) 6,7m na prawie 10m spokojnie można zejść znacznie poniżej 30dpi.
Zależy jaka będzie odległość z jakiej będzie oglądany.