Zobacz pełną wersję : Rewolucja w Turcji?
woytec60
02-06-2013, 13:50
Wiecie może, co się tam dzieje?
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-980179
http://www.liveleak.com/view?i=304_1370018840
Bardzo dużo fotografii i kilka filmów, warto obejrzeć do końca: http://occupygezipics.tumblr.com/
Facebook i Twitter zablokowany a w "oficjalnych" mediach cisza...
Demonstracje przeciwko rządowi, który to ma poparcie Partii Sprawiedliwości i Rozwoju związanej w ruchem islamistycznym.
http://www.tvn24.pl/na-ulicach-stambulu-wciaz-goraco,329810,s.html
woytec60
03-06-2013, 07:37
TVN...
Tam chyba zrobi się jeszcze bardziej "gorąco", link: Egipski Najwyższy Trybunał Konstytucyjny orzekł w niedzielę, że izba wyższa parlamentu, Szura, została wybrana niezgodnie z prawem, lecz nie będzie rozwiązana do czasu powołania nowego parlamentu. (http://www.wnp.pl/informacje/egipski-parlament-wybrany-niezgodnie-z-prawem-stwierdzil-trybunal,198954_1_0_0.html)
Turcja do UE?
Sic!
velaskez
03-06-2013, 07:43
Bo jesteśmy fotograficzni: to galeria zdjęć.
http://www.wykop.pl/ramka/1540155/rewolucja-obejmuje-coraz-wiekszy-obszar-turcji-galeria-zdjec/
Turcja do UE?
Sic!
Historia zna bardziej absurdalne historie :)
Amadeusz
03-06-2013, 08:32
Historia zna bardziej absurdalne historie :)
Jak Turcja będzie chciała to przystąpi ale nie chce bo po co.
woytec60
03-06-2013, 09:03
Jak Turcja będzie chciała to przystąpi ale nie chce bo po co.
Też prawda.
Unia potrzebuje nowych rynków zbytu i taniej siły roboczej ale mam nadzieję, że wcześniej się rozpadnie niż taka Turcja się w niej pojawi.
Podobnie z wprowadzeniem eurowaluty w naszym pięknym i bogatym kraju :/
Też prawda.
Unia potrzebuje nowych rynków zbytu i taniej siły roboczej ale mam nadzieję, że wcześniej się rozpadnie niż taka Turcja się w niej pojawi.
Podobnie z wprowadzeniem eurowaluty w naszym pięknym i bogatym kraju :/
Tanią siłę roboczą UE to ma w Polsce.
Kolego Turcja jest krajem znacznie bogatszym niż Polska (i nie otrzymuje dotacji unijnych).
Nawet metro w Warszawie buduje tureckie konsorcjum. Nie wspomnę o tym, że połowę wysokościowców w 100lycy wybudowano za tureckie pieniądze. Wybudowali ogromne centra handlowe. Ogólna wartość inwestycji to ok. 200 mld USD. He,he, to kilka razy więcej niż inwestycje USmanów i Niemców razem wziętych (zaraz, zaraz, czy Amerykanie cokolwiek w u nas wybudowali, a Niemcy to tylko zdaje się swoich dawnych terenach).
Wiem, że większości tureckie biznesy w Polsce kojarzone są z kebabami.
I na koniec. Nie słyszałem, żeby Turczynki pracowały w burdelach prowadzonych przez Polaków. W drugą stronę owszem.;-)
Amadeusz
03-06-2013, 10:22
Freefly, Ty nie wyprowadzaj ludzi z błędu, bo będzie drugi Egipt ;)
Freefly, Ty nie wyprowadzaj ludzi z błędu, bo będzie drugi Egipt ;)
Będzie, będzie. Jedna znajoma wyszła za Turka (poznanego w Turcji na wakacjach), kolejna niedawno wzięła ślub w Algierii i stara się o sprowadzenie męża, którego poznała na wakacjach w Tunezji (one mają jeszcze inne koleżanki, które szukają tam mężów -wykształcone po trzydziestce, dobrze zarabiające - stanowiska kierownicze w dużych firmach). Coś jest na rzeczy.
woytec60
03-06-2013, 11:13
Tanią siłę roboczą UE to ma w Polsce.
Kolego Turcja jest krajem znacznie bogatszym niż Polska (i nie otrzymuje dotacji unijnych).
Nawet metro w Warszawie buduje tureckie konsorcjum. Nie wspomnę o tym, że połowę wysokościowców w 100lycy wybudowano za tureckie pieniądze. Wybudowali ogromne centra handlowe. Ogólna wartość inwestycji to ok. 200 mld USD. He,he, to kilka razy więcej niż inwestycje USmanów i Niemców razem wziętych (zaraz, zaraz, czy Amerykanie cokolwiek w u nas wybudowali, a Niemcy to tylko zdaje się swoich dawnych terenach).
Wiem, że większości tureckie biznesy w Polsce kojarzone są z kebabami.
I na koniec. Nie słyszałem, żeby Turczynki pracowały w burdelach prowadzonych przez Polaków. W drugą stronę owszem.;-)
Dzięki za oświecenie, Kolego :)
Byłoby mi miło, gdybyś jeszcze napisał mi w kilku prostych słowach, do czego w ogóle ta bogata, muzułmańska Turcja jest Unii potrzebna, że rozważa się jej członkostwo?
Ma nam przynieść kaganek szariatu?
Edit
Chętnie też przeczytałbym o dalszych losach tych koleżanek ale tak za dwa, trzy lata...
Amadeusz
03-06-2013, 11:16
Miałem na myśli bardziej to, że ludzie w Polsce wyjdą na ulicę gdy w końcu przejrzą na oczy, jakim kółeczkiem w maszynie jesteśmy. Przykłady jakie podałeś i wiele innych nie istnieją w debacie publicznej.
W Turcji mają jakiś konflikt wewnętrzny, który jakoś tam rozwiążą. U nas konflikt interesów jest europejski i sami sobie sterem, żeglarzem nie jesteśmy. Już nie.
Ma nam przynieść kaganek szariatu?
Na to już za późno. Kaganek szariatu niosą takie państwa jak Belgia, Francja czy Dania.
Będzie, będzie. Jedna znajoma wyszła za Turka (poznanego w Turcji na wakacjach), kolejna niedawno wzięła ślub w Algierii i stara się o sprowadzenie męża, którego poznała na wakacjach w Tunezji (one mają jeszcze inne koleżanki, które szukają tam mężów -wykształcone po trzydziestce, dobrze zarabiające - stanowiska kierownicze w dużych firmach). Coś jest na rzeczy.
Freefly sam pewnie dobrze wiesz o co chodzi w tych związakach i jakie są profity dla tych zagranicznych typów. Generalnie związek Polki z gościem tamtejszej relgii, obyczajów to w 99,9% dramat życiowy - wyjdzie to oczywiście za jakiś czas jak goście dostaną stosowne papiery od polskich władz.
Jak widać wykształcenie i praca w wielkich firmach na kierowniczych stanowiskach nie przekłada się na mądrość w innych dziedzinach życia.
woytec60
03-06-2013, 11:38
Na to już za późno. Kaganek szariatu niosą takie państwa jak Belgia, Francja czy Dania.
Anglia, Niemcy itd...
British schools drop Holocaust from history lessons so as not to offend Muslims (http://www.examiner.com/article/british-schools-drop-holocaust-from-history-lessons-so-as-not-to-offend-muslims)
Pewnie tylko ogólna bieda naszego kraju i niskie świadczenia socjalne powodują, że u nas widzi się wyznawców islamu znacznie mniej.
Ale jak widać z postu w tym wątku, co bogatsze Polki już nad tym pracują...
Edit
Wieści z Turcji ciąg dalszy
"Państwo decyduje nawet o kolorze szminki. My walczymy o wolność". Poruszający list blogerki ze Stambułu (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14023621,_Panstwo_decyduje_nawet_o_kolorz e_szminki__My_walczymy.html)
Amadeusz
03-06-2013, 12:06
Woytec60, u nas już mamy wywalczoną wolność, a oni w 3 świecie jeszcze nie :) Jedź do Turcji, zobacz jak jest, pogadaj z Turkami. Dostaniesz oświecenia, zapewniam Cię.
Anglia, Niemcy itd...
British schools drop Holocaust from history lessons so as not to offend Muslims (http://www.examiner.com/article/british-schools-drop-holocaust-from-history-lessons-so-as-not-to-offend-muslims)
Pewnie tylko ogólna bieda naszego kraju i niskie świadczenia socjalne powodują, że u nas widzi się wyznawców islamu znacznie mniej.
Ale jak widać z postu w tym wątku, co bogatsze Polki już nad tym pracują...
Bieda i niskie świadczenia socjalne? Pół Warszawy i pewnie pół Polski żywi się u przybyszy z krajów muzułmańskich. Trzepią kasę na jedzeniu prawie jak Biedronka na swoich klientach.
Prowadzą kliniki stomatologiczne, pracują w naszej służbie zdrowia, mają knajpy i sklepy z żywnością i shishami, zajmują się importem artykułów orientalnych. Zaprzyjaźniony Syryjczyk zajmuje się na duża skalę produkcja sosów.
To samo Wietnamczycy i Chińczycy.
Nie słyszałem, żeby którykolwiek z tych emigrantów narzekał na którykolwiek rząd, że dotacji z Urzędu Pracy nie dostał, że brak socjalu, na cokolwiek. Bez socjalu i pomimo biedy w kraju, żyją i mają się dobrze i nawet dają Polakom pracę.
A jest ich w Polsce naprawdę sporo.
Czemu Polacy nie są tacy zaradni.
Edit
Wieści z Turcji ciąg dalszy
"Państwo decyduje nawet o kolorze szminki. My walczymy o wolność". Poruszający list blogerki ze Stambułu (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14023621,_Panstwo_decyduje_nawet_o_kolorz e_szminki__My_walczymy.html)
A u nas to niby jest wolność. Na wszystko musisz mieć zgody, pozwolenia urzędników. Na własnej działce nie możesz postawić przysłowiowej budki, bez zgody gminy.
Nawet piwa na ławce nie można wypić.
(...)
Czemu Polacy nie są tacy zaradni.
Stawiasz pytanie i sam sobie odpowiadasz ;)
A u nas to niby jest wolność. Na wszystko musisz mieć zgody, pozwolenia urzędników. Na własnej działce nie możesz postawić przysłowiowej budki, bez zgody gminy.
Nawet piwa na ławce nie można wypić.
Stawiasz pytanie i sam sobie odpowiadasz ;)
Tylko, że obcokrajowcom te ograniczenia w "wolności" - w zaradności nie przeszkadzają. Znajomy Japończyk, który w Japonii zajmował się dowożenie jedzenia na zamówienie jak również utrzymywał się z robót interwencyjnych, w Polsce zdobył zawód (sam mu pomagałem w kształceniu) i ma dobrze prosperującą firmę, której od zera w Japonii nigdy nie byłby w stanie założyć.:wink:
Zastanawialiśmy się z innymi modami jak szybko ten temat zejdzie na polityke krajową. Minie dzień, czy nie. Właściwie byliśmy zgodni, że zaraz będa takie jak te komentarze:
Miałem na myśli bardziej to, że ludzie w Polsce wyjdą na ulicę gdy w końcu przejrzą na oczy, jakim kółeczkiem w maszynie jesteśmy. .
Zamykam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.