PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kompakt głównie do snurkowania i snurkowania?



cz4rnuch
01-06-2013, 11:55
Witam.

Pytanie jak w tytule (pomijając fakt, że 2 razy napisałem o snurkowaniu :)). Budżet do 1300PLN, ewentualnie jeśli warto za coś dołożyć to góra 1500PLN. Chodzi o aparat do snurkowania i okazjonalnego nurkowania na kilka metrów, który będzie również w miarę dobrze filmował i dawał w miarę możliwości detaliczne i niezaszumione fotki. Sporo dobrego czytałem o panasonicu lumix dmc-ft5. Odporność i liczba gadżetów robią wrażenie, ale jakość zdjęć nie powala. Czy w zadanej kwocie znajdę sprzęt który będzie dobrze się sprawował na na lądzie i pod wodą? Pozdrawiam

Antonioo
01-06-2013, 12:02
Olek TG-2, Tg-830

zwola79
01-06-2013, 12:04
Witam.

Pytanie jak w tytule (pomijając fakt, że 2 razy napisałem o snurkowaniu :)). Budżet do 1300PLN, ewentualnie jeśli warto za coś dołożyć to góra 1500PLN. Chodzi o aparat do snurkowania i okazjonalnego nurkowania na kilka metrów, który będzie również w miarę dobrze filmował i dawał w miarę możliwości detaliczne i niezaszumione fotki. Sporo dobrego czytałem o panasonicu lumix dmc-ft5. Odporność i liczba gadżetów robią wrażenie, ale jakość zdjęć nie powala. Czy w zadanej kwocie znajdę sprzęt który będzie dobrze się sprawował na na lądzie i pod wodą? Pozdrawiam


olympus tough bym polecał - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-olympus-tough-tg-2-czarny.html

danz1ger
03-06-2013, 02:04
Albo trochę tańszy - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-nikon-coolpix-aw110-pomaranczowy.html

http://www.cyfrowe.pl/porownaj.php

cz4rnuch
03-06-2013, 09:10
Dzięki za podpowiedzi. Pogrzebałem trochę w sieci i jak dla mnie w kategorii cena/jakość najlepiej prezentuje się Olympus TG-830. Co prawda z tego co widziałem taki Sony TX-30 dla przykładu wypluwa lepsze i chyba mniej odszumione focie, ale ergonomia jak sobie wyobrażam (bo w ręku nie miałem) leży i kwiczy, no i chyba za mało ficzerów do niego wrzucili jak na tak wysoką cenę. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.


Albo trochę tańszy - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-nikon-coolpix-aw110-pomaranczowy.html Nie zwróciłem uwagi i myślałem, że zaproponowałeś Nikona AW100, który okazał się być (przynajmniej wg części forumowiczów) modelem niezbyt udanym. Miałeś może okazję używać nowszego modelu. Cena wydaje się być atrakcyjna. W dodatku dziś znalazłem jego małe porównanie w sieci z TG-2 oraz TS5(zwanym również FT5) i wg autorów Nikon wypadł bardzo dobrze: <<TheCameraStoreTV: Underwater Camera Shootout>> (http://www.youtube.com/watch?v=btcljWkpg5U)

danz1ger
06-06-2013, 03:09
Nie miałem okazji używać żadnego tego typu, to co napisałem to tylko na podstawie szperania w internecie. Ale kusi mnie coś takiego, co nie boi się wody i może wypaść z ręki i ma przy okazji pare innych czasem przydatnych rzeczy, jak gps, kompas, itd.