PDA

Zobacz pełną wersję : Grafika wektorowa - pomóżcie w potrzebie.



velaskez
01-06-2013, 00:28
Piszę tu, a nie na podforum komputerowym, bo do Cafe wchodzi więcej ludzi.
Jak trochę ludzi tu pewnie zauważyło, mam garbusa. I powoli od kilku lat doprowadzam go do stanu z fabryki. Została mi jedna mała rzecz. Pasy naklejane na lakier.

Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo. Nie znam się na grafice wektorowej kompletnie, ani na jej tworzeniu. Czy znalazłby się tu jakiś wymiatacz, który by pomógł mi doprowadzić klasyka do stanu z fabryki? Co do rekompensaty możemy się jakoś dogadać myślę :)

Fotki o co chodzi:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img838/8820/5885282875a6d1b5c056o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img832/3037/5885284155826cfac42co.jpg)
Duża fota: klik (http://img694.imageshack.us/img694/3037/5885284155826cfac42co.jpg)

Pomógłby ktoś?

rychu_cmg
01-06-2013, 00:42
z tym napisem chcesz ?

velaskez
01-06-2013, 00:44
Tak. Głównie o napis się rozchodzi. Bez niego sam bym dał radę jakoś.

rychu_cmg
01-06-2013, 01:07
Zobacz czy coś takiego może być:
http://sdrv.ms/10OcdGb

velaskez
01-06-2013, 01:20
Super wyszło! Ekstra!

rychu_cmg
01-06-2013, 01:25
Nie wiem czy nada się to do drukarni, bo robiłem sposobem jakiego używam do powiększania herbów klubów piłkarskich.

velaskez
01-06-2013, 01:38
Nie wiem czy nada się to do drukarni, bo robiłem sposobem jakiego używam do powiększania herbów klubów piłkarskich.

Cóż. Jak to mówią, darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Jeśli jest tu jaki drukarz to poprosiłbym o opinie ;) Czorny, chodź tu! :mrgreen:

shaolin
01-06-2013, 03:33
Zaraz Ci to zrobie tylko sie obudze... :D

shaolin
01-06-2013, 07:37
Chwile to trwalo bo musialem wyjsc z chaty. Narysowalem od zera bo fota z pupy i sie slabo trasowalo, niestety to nie jest 100% oryginal ale moze Ci sie przyda. Paski na oko zrobione, bo nie znam wymiarow ;)

Tu masz podglad:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/silvermaciek-1.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/8920/silvermaciek.gif)

A tu masz paczke:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/67562159/silvermaciek.rar
http://speedy.sh/gCMqd/silvermaciek.rar

velaskez
01-06-2013, 17:19
Dzięki chłopaki! Jest ekstra. Pokażę fotki jak pasy pojawią się na samochodzie ;)

velaskez
14-06-2013, 14:53
Jutro nalepiamy. Już mi się podoba <3


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/8043/kttx.jpg)

shaolin
14-06-2013, 15:34
Nie zapomnij zrobic przelewu na 100mld$ do mnie :twisted:

doktor
14-06-2013, 17:49
Nie zapomnij zrobic przelewu na 100mld$ do mnie

A jak zrobisz, to zawiadom kitajski urząd skarbowy :-). Sprawdź Shao w słowniku, co znaczy słowo domiar, bo nie wiem jak to po mandaryńsku.

velaskez
15-06-2013, 20:12
No to jest tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/1942/javw.jpg)

Jestem mega zadowolony. Shao, wracaj do Polandii, flaszeczka się mrozi.

shaolin
16-06-2013, 16:26
A jak zrobisz, to zawiadom kitajski urząd skarbowy :-). Sprawdź Shao w słowniku, co znaczy słowo domiar, bo nie wiem jak to po mandaryńsku.

Kitajski US jest pod moja opieka wiec damy rade ;)


No to jest tak:
Jestem mega zadowolony. Shao, wracaj do Polandii, flaszeczka się mrozi.

Chyba jednak wole 100mld$ :mrgreen: Zapomniales o jednym pasku bo w ori masz na 3 elementach ;)

velaskez
16-06-2013, 23:32
Nie zapomniałem, ino zdjęcie było robione na szybko :D

!AGresT
17-06-2013, 08:23
W oryginale napis jest mniejszy.

shaolin
17-06-2013, 13:59
Bo zdjecie mniejsze... :mrgreen:

Sławol
17-06-2013, 14:02
Ale tak serio: napis dochodzi do krawędzi drzwi, więc nieco się różni od tego na samochodzie na wystawie. I przy nadkolu też mniej miejsca jest.

I tak uznanie za pasję dla Ciebie, velaskez :)

velaskez
17-06-2013, 14:14
Ludzie, zrobili takich tylko 1500 sztuk. Takich z napisem zostało się może kilkanaście/kilkadziesiąt :-P A z oryginalnym to chyba tylko te w muzeum w Wolfsburgu. Nikt się nie połapie, że tu nie dochodzi, że lekko za duży, że trochę za wysoko :mrgreen:

@Sławol - dzięki

Sławol
17-06-2013, 14:18
Ale zawsze jest dobry powód, żeby sobie potrollować na forum :mrgreen:

Zrób jakieś zdjęcia, jak skończysz, z przyjemnością obejrzę chrabąszcza, bo to super maszynka :)

Boryszuk
17-06-2013, 21:35
Nikt się nie połapie


My będziemy wiedzieć...

!AGresT
18-06-2013, 07:28
My będziemy wiedzieć...

I przy każdej okazji wypominać ;)

ku6i
19-06-2013, 15:54
Nie wiem czego was tam na tej PWr uczą, ale za taki tekst:

Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo.
dałbym Ci dożywotni warunek z kresek :-P

coach_lodz
19-06-2013, 17:50
My będziemy wiedzieć...

właśnie... żenadę żeś zrobił i tyle ;) :mrgreen:

rychu_cmg
21-06-2013, 19:26
Walczę już od godziny, potrzebuje herb pewnego klubu piłkarskiego o wymiarach dłuższego boku przynajmniej 500px. Niestety nigdzie nie mogę poszukać herbu w wektorze, a sam herb jest zbyt złożony i nie udało mi się go przerobić na wektor sposobem jakiego używałem do herbów innych klubów.
Herb klubu:
http://s2.fbcdn.pl/5/clubs/32745/logos/s/herb-rywala-notecianka-pakosc_62.jpg
Herb w wyższej rozdzielczości, ale w fatalnej jakości:
http://www.naszeligi.pl/public/images/resize/800x600/i/profil/2010/08/27/540bdaba/team/1069/a150405-sokol_kleczew.gif

Czy istnieje możliwość, żeby zmieniać ten herb w wektor, lub powiększyć go zachowując przyzwoitą jakość ?

freefly
21-06-2013, 22:04
Czy istnieje możliwość, żeby zmieniać ten herb w wektor, lub powiększyć go zachowując przyzwoitą jakość ?

Napisz maila do klubu i poproś o przesłanie herbu w przyzwoitej jakości. Jak bym tak zrobił, ale jak wolisz sobie komplikować życie?

rychu_cmg
21-06-2013, 22:20
Napisz maila do klubu i poproś o przesłanie herbu w przyzwoitej jakości. Jak bym tak zrobił, ale jak wolisz sobie komplikować życie?
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony. Napisałem już maila, ale nie mam odpowiedzi.

freefly
21-06-2013, 22:55
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony. Napisałem już maila, ale nie mam odpowiedzi.

To zadzwoń.

rychu_cmg
21-06-2013, 23:10
To zadzwoń.
Jutro tam będę osobiście to popytam, choć wolałbym mieć już wszystko przygotowane dzisiaj.

Borat1979
21-06-2013, 23:14
Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo.
O matuchno :)

Przecież to jest w wektorze :)
Corel czy Ilustrator importują pliki DWG i DXF.
A jak nie to można to nawet do PDFa czy SVG wyeksportować.

shaolin
22-06-2013, 01:47
Niestety nigdzie nie mogę poszukać herbu w wektorze, a sam herb jest zbyt złożony i nie udało mi się go przerobić na wektor sposobem jakiego używałem do herbów innych klubów.


Zlozonosc nie ma nic do rzeczy, przy trasowaniu wazna jest tylko jakosc obrazka zrodlowego.

EDIT: Dzwon do klubu albo rysuj od zera bo z tego co pokazales nic nie bedzie.

Borat1979
22-06-2013, 02:49
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony.
Stronę mają całkiem sensowną więc i grafiki tez powinni mieć.
http://www.sokol.kleczew.pl/