Zobacz pełną wersję : Grafika wektorowa - pomóżcie w potrzebie.
velaskez
01-06-2013, 00:28
Piszę tu, a nie na podforum komputerowym, bo do Cafe wchodzi więcej ludzi.
Jak trochę ludzi tu pewnie zauważyło, mam garbusa. I powoli od kilku lat doprowadzam go do stanu z fabryki. Została mi jedna mała rzecz. Pasy naklejane na lakier.
Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo. Nie znam się na grafice wektorowej kompletnie, ani na jej tworzeniu. Czy znalazłby się tu jakiś wymiatacz, który by pomógł mi doprowadzić klasyka do stanu z fabryki? Co do rekompensaty możemy się jakoś dogadać myślę :)
Fotki o co chodzi:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img838/8820/5885282875a6d1b5c056o.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img832/3037/5885284155826cfac42co.jpg)
Duża fota: klik (http://img694.imageshack.us/img694/3037/5885284155826cfac42co.jpg)
Pomógłby ktoś?
rychu_cmg
01-06-2013, 00:42
z tym napisem chcesz ?
velaskez
01-06-2013, 00:44
Tak. Głównie o napis się rozchodzi. Bez niego sam bym dał radę jakoś.
rychu_cmg
01-06-2013, 01:07
Zobacz czy coś takiego może być:
http://sdrv.ms/10OcdGb
velaskez
01-06-2013, 01:20
Super wyszło! Ekstra!
rychu_cmg
01-06-2013, 01:25
Nie wiem czy nada się to do drukarni, bo robiłem sposobem jakiego używam do powiększania herbów klubów piłkarskich.
velaskez
01-06-2013, 01:38
Nie wiem czy nada się to do drukarni, bo robiłem sposobem jakiego używam do powiększania herbów klubów piłkarskich.
Cóż. Jak to mówią, darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Jeśli jest tu jaki drukarz to poprosiłbym o opinie ;) Czorny, chodź tu! :mrgreen:
Zaraz Ci to zrobie tylko sie obudze... :D
Chwile to trwalo bo musialem wyjsc z chaty. Narysowalem od zera bo fota z pupy i sie slabo trasowalo, niestety to nie jest 100% oryginal ale moze Ci sie przyda. Paski na oko zrobione, bo nie znam wymiarow ;)
Tu masz podglad:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/silvermaciek-1.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/8920/silvermaciek.gif)
A tu masz paczke:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/67562159/silvermaciek.rar
http://speedy.sh/gCMqd/silvermaciek.rar
velaskez
01-06-2013, 17:19
Dzięki chłopaki! Jest ekstra. Pokażę fotki jak pasy pojawią się na samochodzie ;)
velaskez
14-06-2013, 14:53
Jutro nalepiamy. Już mi się podoba <3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/8043/kttx.jpg)
Nie zapomnij zrobic przelewu na 100mld$ do mnie :twisted:
Nie zapomnij zrobic przelewu na 100mld$ do mnie
A jak zrobisz, to zawiadom kitajski urząd skarbowy :-). Sprawdź Shao w słowniku, co znaczy słowo domiar, bo nie wiem jak to po mandaryńsku.
velaskez
15-06-2013, 20:12
No to jest tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/1942/javw.jpg)
Jestem mega zadowolony. Shao, wracaj do Polandii, flaszeczka się mrozi.
A jak zrobisz, to zawiadom kitajski urząd skarbowy :-). Sprawdź Shao w słowniku, co znaczy słowo domiar, bo nie wiem jak to po mandaryńsku.
Kitajski US jest pod moja opieka wiec damy rade ;)
No to jest tak:
Jestem mega zadowolony. Shao, wracaj do Polandii, flaszeczka się mrozi.
Chyba jednak wole 100mld$ :mrgreen: Zapomniales o jednym pasku bo w ori masz na 3 elementach ;)
velaskez
16-06-2013, 23:32
Nie zapomniałem, ino zdjęcie było robione na szybko :D
W oryginale napis jest mniejszy.
Bo zdjecie mniejsze... :mrgreen:
Ale tak serio: napis dochodzi do krawędzi drzwi, więc nieco się różni od tego na samochodzie na wystawie. I przy nadkolu też mniej miejsca jest.
I tak uznanie za pasję dla Ciebie, velaskez :)
velaskez
17-06-2013, 14:14
Ludzie, zrobili takich tylko 1500 sztuk. Takich z napisem zostało się może kilkanaście/kilkadziesiąt :-P A z oryginalnym to chyba tylko te w muzeum w Wolfsburgu. Nikt się nie połapie, że tu nie dochodzi, że lekko za duży, że trochę za wysoko :mrgreen:
@Sławol - dzięki
Ale zawsze jest dobry powód, żeby sobie potrollować na forum :mrgreen:
Zrób jakieś zdjęcia, jak skończysz, z przyjemnością obejrzę chrabąszcza, bo to super maszynka :)
Boryszuk
17-06-2013, 21:35
Nikt się nie połapie
My będziemy wiedzieć...
My będziemy wiedzieć...
I przy każdej okazji wypominać ;)
Nie wiem czego was tam na tej PWr uczą, ale za taki tekst:
Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo.
dałbym Ci dożywotni warunek z kresek :-P
coach_lodz
19-06-2013, 17:50
My będziemy wiedzieć...
właśnie... żenadę żeś zrobił i tyle ;) :mrgreen:
rychu_cmg
21-06-2013, 19:26
Walczę już od godziny, potrzebuje herb pewnego klubu piłkarskiego o wymiarach dłuższego boku przynajmniej 500px. Niestety nigdzie nie mogę poszukać herbu w wektorze, a sam herb jest zbyt złożony i nie udało mi się go przerobić na wektor sposobem jakiego używałem do herbów innych klubów.
Herb klubu:
http://s2.fbcdn.pl/5/clubs/32745/logos/s/herb-rywala-notecianka-pakosc_62.jpg
Herb w wyższej rozdzielczości, ale w fatalnej jakości:
http://www.naszeligi.pl/public/images/resize/800x600/i/profil/2010/08/27/540bdaba/team/1069/a150405-sokol_kleczew.gif
Czy istnieje możliwość, żeby zmieniać ten herb w wektor, lub powiększyć go zachowując przyzwoitą jakość ?
Czy istnieje możliwość, żeby zmieniać ten herb w wektor, lub powiększyć go zachowując przyzwoitą jakość ?
Napisz maila do klubu i poproś o przesłanie herbu w przyzwoitej jakości. Jak bym tak zrobił, ale jak wolisz sobie komplikować życie?
rychu_cmg
21-06-2013, 22:20
Napisz maila do klubu i poproś o przesłanie herbu w przyzwoitej jakości. Jak bym tak zrobił, ale jak wolisz sobie komplikować życie?
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony. Napisałem już maila, ale nie mam odpowiedzi.
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony. Napisałem już maila, ale nie mam odpowiedzi.
To zadzwoń.
rychu_cmg
21-06-2013, 23:10
To zadzwoń.
Jutro tam będę osobiście to popytam, choć wolałbym mieć już wszystko przygotowane dzisiaj.
Borat1979
21-06-2013, 23:14
Zrobiłem coś takiego sobie w AutoCADzie, ale pan w drukarni mnie wyśmiał i kazał przynieść wektorowo.
O matuchno :)
Przecież to jest w wektorze :)
Corel czy Ilustrator importują pliki DWG i DXF.
A jak nie to można to nawet do PDFa czy SVG wyeksportować.
Niestety nigdzie nie mogę poszukać herbu w wektorze, a sam herb jest zbyt złożony i nie udało mi się go przerobić na wektor sposobem jakiego używałem do herbów innych klubów.
Zlozonosc nie ma nic do rzeczy, przy trasowaniu wazna jest tylko jakosc obrazka zrodlowego.
EDIT: Dzwon do klubu albo rysuj od zera bo z tego co pokazales nic nie bedzie.
Borat1979
22-06-2013, 02:49
Niestety ten klub kiepsko wygląda ze swojej elektronicznej strony.
Stronę mają całkiem sensowną więc i grafiki tez powinni mieć.
http://www.sokol.kleczew.pl/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.