PDA

Zobacz pełną wersję : Aorta #07



wpkx
31-05-2013, 08:46
Szanowna Redakcjo, zajawki na FB zrobiły swoje, dlatego bezczelnie pozwalam sobie być pierwszym, który składa gratulacje. :)
Tylko gdzie ta Aorta? Dawajcie!

Rogass
31-05-2013, 09:15
Szanowny Woytku. Jak to gdzie. Tam gdzie zawsze: http://aortamag.pl

Zapraszamy!

WojtehP
31-05-2013, 09:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://aortamag.pl/wp-content/uploads/2013/05/7s.jpg)

Aorta #7 (3/2013)
Aorta ma przyjemność zaprezentować siódmy numer. Znajdziecie w nim prace uznanych fotografów polskich oraz zagranicznych. Ed Kashi oraz James Whitlow Delano kontynuują podróż śladami holenderskiego przemysłu cukrowego w Brazylii i Surinamie. Cristina De Middel zabiera nas, w swoim żartobliwym i intrygującym projekcie, w kosmiczną podróż – śladami zambijskiego programu kosmicznego. Ponadto Aorta nie pozostaje głucha na bieżące problemy społeczne. Prezentujemy na łamach naszych stron dwa reportaże poświęcone obecnym wydarzeniom w Syrii autorstwa Matilde Gattoni oraz Macieja Moskwy. Zdjęcie Moskwy z Syrii było w finale w kategorii wydarzenia konkursu Grand Press Photo. W tym samym konkursie III miejsce zajął Mariusz Janiszewski w kategorii Ludzie, który prezentuje w Aorcie reportaż o walkach kogutów na Filipinach.
Nie zabraknie również fotografii fashion w jej najlepszym wydaniu. Szymon Brodziak, niedawno uznany za najlepszego fotografa czarno-białych zdjęć kampanii reklamowych przez Fashion TV prezentuje serie zdjęć z supermodelką Leonorą Jimenez.
Lista fotografów:
Matilde Gattoni – The Swallows of Syria
Brad Westphal – Ant City
Cristina De Middel – Afronauts
Ed Kashi – The Sweet and Sour Story of Sugar
James Whitlow Delano – The Human Legacy of Sugar
Maciej Moskwa – Shahid
Mariusz Janiszewski – Filipino Claw
Szymon Brodziak – Leonora Jimenez
Jens Juul – Six Degrees of Copenhagen
Lilith – Lilith in Da House
Jean-Marc Caracci – Homo Urbanus Europeanus
Philippe Schneider – Where we live matters
To wszystko i znacznie więcej w najnowszym numerze Aorty. Do pobrania i obejrzenia na http://aortamag.pl/ .
Po najnowsze informacje z Aortowego życia zapraszamy na http://www.facebook.com/aortamag
W imieniu Aortowej redakcji,

ranbir kapoor
31-05-2013, 17:44
Oficjalnie napisze - prosimy o komentarze, wsluchujemy sie w opinie czytelnikow, wasze uwagi nie pozostaja bez echa i wplywaja na rozwoj aorty

Nieficjalnie - jsk macie czas na pisanie postow w innych watkach to i tu skrobnijcie bo ciekawe co sie mniej lub bardziej podoba

wpkx
31-05-2013, 17:48
A ile płacisz?

ranbir kapoor
31-05-2013, 17:57
Dostaniesz vipowskie zaproszenie na moj wernisaz

cichy70
31-05-2013, 18:21
tak poważnie, co znaczy "komentarze" do czego, do zdjęć ? czy do treści nimi prezentowanych ? bo ja mam komentarzy cała gębę, ale nie wiem na jaki temat chcecie słuchać wypowiedzi.
ps
proszę zwrotu "komentarzy całą gębę" nie traktować negatywnie, numer jest niezły. może nawet świetny. w formie. czy też technice. bo cała reszta to dyskusja czy lepszy zeiss ikon czy M6.
i to nie ironia. proste porównanie.
ale jakby faktycznie kogoś moje zdanie interesowało, to napisze co myślę. chociaż więcej o treści niż formie mam przemyśleń.

Franek_
31-05-2013, 18:31
Mario, a ja mam takie przemyslenie, ze poziomem AOrty tak wyskoczyliscie w kosmos, ze poza ochami i achami troche nie bardzo wiadomo, co napisac. I to pewnie swiadczy o niklej ilosci komentarzy. A ochowac i achowac tak w kolko troche łyso.

Na AO panuje mniej formalny klimat i mozna porozwazac przez 15 stron na temat kotow, pelnej dziury czy wyzszosci cajsa nad reszta swiata. Tak szlachetnego watku jak ten az zal kasztanic.

Co do nowego numeru to postaram się wypowiedziec, jak w spokoju sciagne i obejrze. Pierwsza mysla natomiast byl dysonans pomiedzy materialem o walkach w Syrii a materialem o walkach kogutow. Nie wiem, czy celowe zestawienie i pewnie nie mozna kwestii nadinterpretowac, ale zadumac chwile się mozna.

Message has been sent via BlackBerry terminal using Tapatalk

zdyboo
31-05-2013, 18:44
Ja napiszę tak. Wielkie gratulacje, bo numer z numeru coraz lepszy. Poziom od numerów, w których miałem swoje publikacje rzeczywiście odleciał w kosmos.
Mam tylko uwagę natury formalnej. Można poskładać tego PDFa, żeby jednak rozkładówki były rozkładówkami?
Rozumiem, że idziecie w stronę prezentacji www, bo tam jest OK, ale tam jest też sporo przeszkadzajek. Wolę jednak PDFa, a skoro go publikujecie, to chyba warto zadbać o właściwy wygląd. Przecież to kilka kliknięć jest raptem.

microbot
31-05-2013, 19:08
Pewnie wszyscy to wiedzą, ale wystarczy dwa kliknięcia:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/galeria/blog/aorta_pdf.jpg)

... i strony wyświetlają się prawidłowo. Mi to odpowiada, bo na phonie mogę oglądać pojedyncze strony pionowo a na kompie robię broszurę jak wyżej.

wpkx
31-05-2013, 19:35
Dostaniesz vipowskie zaproszenie na moj wernisaz

Hmmm... A po ile takie kwity chodzą na Allegro?
Bo jeśli co najmniej po tyle co "Świadectwo pokrycia buhajem", które kiedyś udało mi się wylicytować, to gotów jestem się zastanowić.


... i strony wyświetlają się prawidłowo. Mi to odpowiada, bo na phonie mogę oglądać pojedyncze strony pionowo a na kompie robię broszurę jak wyżej.

Tak, ale trzeba za każdym razem wystemplowywać przerywaną linię ze środka... Ale może o to chodzi?

Rogass
31-05-2013, 19:36
Tomku. Dziekuje za spostrzezenie.

Zly plik pdf wyladowal na serwerze. Genereujemy zawsze dwa: jeden na potrzeby issuu, a drugi do pobrania. Nasze niedopatrzenie. Zapraszam do ponownego sciagniecia za 15 min :)

Robercie poprosze o Twoje i kazdego innego uwagi na np. mojego redakcyjnego maila: b.rogowski@aortamag.pl. Chetnie uslyszymy wiecej :)

microbot
31-05-2013, 19:40
Tomku. Dziekuje za spostrzezenie.

Zly plik pdf wyladowal na serwerze. Genereujemy zawsze dwa: jeden na potrzeby issuu, a drugi do pobrania. Nasze niedopatrzenie. Zapraszam do ponownego sciagniecia za 15 min :)


Dobrze, że zdążyłem pobrać tą właściwą wersję ;)

WojtehP
31-05-2013, 19:42
jest juz ok plik ... sorry

Rogass
31-05-2013, 19:44
Dobrze, że zdążyłem pobrać tą właściwą wersję ;)

Mala wskazowka :)

Ta wlasciwa wersja jest zawsze dostepna do pobrania przez Issuu. Bez zadnych kompresji! :D

zdyboo
31-05-2013, 21:23
Nie ma problemu. dziękuję za szybką reakcję.
Bartku jak chciałeś, tak powinieneś mieć w skrzynce mejla z błędami i sugestiami, które zauważyłem podczas przeglądania magazynu.

Rogass
31-05-2013, 21:53
Nie ma problemu. dziękuję za szybką reakcję.
Bartku jak chciałeś, tak powinieneś mieć w skrzynce mejla z błędami i sugestiami, które zauważyłem podczas przeglądania magazynu.

Dziekuje! Swietnie wypatrzone. Naprawde przeczytales cala Aorte! :)

zdyboo
31-05-2013, 22:00
Niestety tylko na ekranie, najwięcej błędów widać na papierze.

Rogass
31-05-2013, 22:05
Niestety tylko na ekranie, najwięcej błędów widać na papierze.

Do tego etapu Aorta kiedys dojdzie. Wersja drukowana w empiku :)

rbit9n
31-05-2013, 22:12
w pracy pobrałem, ale nie miałem czasu przejrzeć, a teraz jak wejdę to pdfa mi nie wyświetla, a issue pokazuje, że nie ma pliku.
mint13 xfce ff20 acroread9

ps. pobrałem na okrętkę przez archiwum.

wpkx
31-05-2013, 22:13
Sabotaż! Trzeba zrobić śledztwo! & wreck everything!

rbit9n
31-05-2013, 22:49
gorzej! to prowokacja!

Rogass
31-05-2013, 22:53
Nie zebym nie wierzyl, lecz u mnie wszystko dziala jak nalezy. Issuu oraz pdf do pobrania :)

wpkx
31-05-2013, 23:00
W Danii... Pfff...

rbit9n
31-05-2013, 23:07
może podkarpaccy strażnicy moralności tu maczali palce?

wpkx
31-05-2013, 23:08
A kto wie, czy na drodze nie stała brzoza...

rbit9n
31-05-2013, 23:10
stała, ale się złamała.

WojtehP
05-06-2013, 08:21
dziś o nas pisze portal Fotopolis

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=17076&magazyn-aorta-nr-7

Yanluk
11-07-2013, 10:12
Pytanie, jak drukowac tego PDFa zeby mozna bylo z tego zlozyc magazyn A4? Tak jak czornyj pokazywal na FB.
Teraz jak drukuje z drukiem dwustronnym to dostaje dwie strony z PDF na jedna strone na papierze.

Rogass
12-07-2013, 08:53
Na Twoim miejscu bym poczekal z drukiem. Niebawem uruchomimy mozliwosc zamowienia Aorty z drukarni :)

wpkx
12-07-2013, 09:40
No, no... ;)
Z tym, że masz na myśli zapewne przyszłe numery, bo archiwalne (przynajmniej niektóre) musiałyby zostać przeskładane.
A konkretnie chodzi mi o to, że w przypadku obecnego składu przy szyciu/klejeniu diabli wezmą zdjęcia z rozkładówek.
Przykładem "Zwiastowanie" z AO #06 (s. 174-175) - dodanie/odjęcie choćby milimetra ze środka spowoduje utratę zdjęcia. Chciałem sobie wydrukować, ale z tego powodu odpuściłem.
Wraz z Czornym dyskutowaliśmy jak to rozwiązać. Albo specjalna i bardzo kosztowna oprawa w dotychczasowym layoucie z rozkładówkami z jednego arkusza, albo przeskładanie tak, by rozkładówki (też jednoarkuszowe) otwierały się na zewnątrz, poza album.
Bartek, pomyśl o tym - to będzie świadczyć o Waszym profesjonalizmie.
Odkąd (od wczesnego dzieciństwa) zacząłem świadomie przeglądać albumy bardzo drażniły mnie te, w których rozkładowe reprodukcje miały zeżarty przez szycie środek (lub dołożony przez środek margines), podobnie jak te bezmyślnie poobcinane do spadu.

Oczywiście jest możliwość, że tylko ja jestem zboczony i nikomu innemu (łącznie z autorami) szatkowanie zdjęć nie przeszkadza. :mrgreen:

Yanluk
12-07-2013, 11:38
Na Twoim miejscu bym poczekal z drukiem. Niebawem uruchomimy mozliwosc zamowienia Aorty z drukarni :)

Z wysyłka do Australii? ;-)

Rogass
12-07-2013, 12:24
No, no... ;)
Z tym, że masz na myśli zapewne przyszłe numery, bo archiwalne (przynajmniej niektóre) musiałyby zostać przeskładane.
A konkretnie chodzi mi o to, że w przypadku obecnego składu przy szyciu/klejeniu diabli wezmą zdjęcia z rozkładówek.
Przykładem "Zwiastowanie" z AO #06 (s. 174-175) - dodanie/odjęcie choćby milimetra ze środka spowoduje utratę zdjęcia. Chciałem sobie wydrukować, ale z tego powodu odpuściłem.
Wraz z Czornym dyskutowaliśmy jak to rozwiązać. Albo specjalna i bardzo kosztowna oprawa w dotychczasowym layoucie z rozkładówkami z jednego arkusza, albo przeskładanie tak, by rozkładówki (też jednoarkuszowe) otwierały się na zewnątrz, poza album.
Bartek, pomyśl o tym - to będzie świadczyć o Waszym profesjonalizmie.
Odkąd (od wczesnego dzieciństwa) zacząłem świadomie przeglądać albumy bardzo drażniły mnie te, w których rozkładowe reprodukcje miały zeżarty przez szycie środek (lub dołożony przez środek margines), podobnie jak te bezmyślnie poobcinane do spadu.

Oczywiście jest możliwość, że tylko ja jestem zboczony i nikomu innemu (łącznie z autorami) szatkowanie zdjęć nie przeszkadza. :mrgreen:

W planach jest druk numeru 7 jako numeru testowego. Zdaje sobie sprawe z tego, ze niektore rozkladowki straca na swojej wymowie.

Przyszle numery beda skladane inaczej. Tak zeby druk nie byl tylko dodatkiem.


Z wysyłka do Australii? ;-)

Drukarnia zajmie sie rowniez obsluga wysylki. Z tego co do tej pory ustalilismy nie bedzie miejsca do ktorego Aorta nie dotrze :) Standardowe wyslki beda realizowane na terenie PL i EU. To co poza bedzie rozpatrywane indywidualnie (mozesz sprawdzic orientacyjna cene wysylki na stronie poczty polskiej - waga magazynu okolo 400 g).

Cena wydruku bedzie oscylowac w granicach 20 - 25 euro. Cena dyktowana tym, ze druk bedzie realizowany indywidualnie po kazdym zamowieniu.

Dla koneserow bedzie opcja zamowienia Aorty w twardej oprawie w jakosci albumu fotograficznego :)

FHR
12-07-2013, 12:32
Drukarnia zajmie sie rowniez obsluga wysylki. Z tego co do tej pory ustalilismy nie bedzie miejsca do ktorego Aorta nie dotrze :) Standardowe wyslki beda realizowane na terenie PL i EU. To co poza bedzie rozpatrywane indywidualnie (mozesz sprawdzic orientacyjna cene wysylki na stronie poczty polskiej - waga magazynu okolo 400 g).

Cena wydruku bedzie oscylowac w granicach 20 - 25 euro. Cena dyktowana tym, ze druk bedzie realizowany indywidualnie po kazdym zamowieniu.

Dla koneserow bedzie opcja zamowienia Aorty w twardej oprawie w jakosci albumu fotograficznego :)

:wink:

7vJ6p6g9QEU

Rogass
12-07-2013, 12:37
:wink:



To mnie rozbawiles ;) Az sie lezka w oku zakrecila :)