PDA

Zobacz pełną wersję : no to mam jedną cyferke po "D"



njght_84
03-04-2007, 23:55
d1 za 1100 stan mozna powiedziec super, po tylu latach.
jak sprzedalem uzywke d70s/mialem dwie/ kit uzywke za 2600 to kupiłem tamrona 17-50 2,8 i d1.

mozna powiedziec ze jest to moje body zapasowe, ale jest nieporownywalnie lepsze niz d70s tylko lipa z bateriami. body pancerne duzo szybszy af, wizjer, duzy, pionowy spust itd:)

a teraz pytanie i bardzo prosze o pomoc:
1 co to znaczy jak zrobie zdjecie i wyswietli mi sie czarne zdjecie?/aparat wszystko ok, nastepne zdjecie super/
2 jak powiekszyc zrobione zdjecie?
3 jak to jest z tymi bateriami zamienikami za 80zl na all?
4 jak uswac szum z niego, jest taki paskowy?
5 jak sprawdzic przebieg migawki?

bardzo prosze o pomoc i wyrozumialosc:)

krystek
04-04-2007, 00:07
1. tez tak mialem, niedlugo pozniej padla mi migawka
2. na dole, pod metalowa klapka czyms sie klikalo
3. hgw, chcesz to moge Ci dac jeden 4free, nie wiem ile trzyma
4. ja rawshooterem robilem, paskowy? naswietlaj +1/3ev, powinno pomoc
5. w serwisie

phantomek
04-04-2007, 06:38
1 co to znaczy jak zrobie zdjecie i wyswietli mi sie czarne zdjecie?/aparat wszystko ok, nastepne zdjecie super/




1. tez tak mialem, niedlugo pozniej padla mi migawka


Fuck, u siebie mam takie cos, zrobie foto, jest czarne, na gornym wyswietlaczu ERR, no ale kolejne foto juz są ok.
Dzieje sie to zawsze, po wlaczeniu aparatu, jak lezal kilka dni nie uzywany. Potem jak juz nim robie, sie rozkreci, to jest ok :)

njght_84
04-04-2007, 09:06
no to teraz pytanie czy oplaca sie go zostawic?

cena kuszaca bo 1100 za aparat do prawdziwej demolki i rawy ~3Mpix to co czego potrzebuje/na d2 mnie nie stac/

mam takie odczucie ze tylko po włączeniu/raz na jakis czas/ cos jest nie tak... powiesz mi moze jak to bylo u ciebie? czestotliwosc byla coraz czestrza, cos dziwnego sie dzialo?

ile kosztuje migawka do takiego czegos/tu jest 1/16 000<wow>/?

pozatym juz widze jak wykozystam ten aparat, ale jak ma sie odrazu zepsuc to go nie chce:(..

co do tego aku to chetnie:) mozemy sie jakos dogadac?

PS: tak apropo podesle mi ktos instalke na meila rawshooter'a /po przejeciu przez adobe.../? night_84@op.pl bede bardzo wdzieczny:)

krystek
04-04-2007, 10:07
u mnie bylo to przy robieniu serii, ze raz na jakis czas zlapala sie jedna czarna klatka.
sprawdzalem koszta wymiany migawki w kilku miejscach w europie, zawsze bylo to 800-1200pln, dlatego wolalem sie pozbyc aparatu. w pl z tego co mi sie udalo ustalic, serwisowac go mozesz tylko u nikona. gdzie nie napisalem z tym to odpowiedz, ze tego nie robia, nie ma czesci, a na jerozolimskich powiedzial mi facet wprost, ze to nie d70 czy d200, tylko wyzsza szkola jazdy i on sie tego nie podejmie, bo moze byc gorzej. ponoc jest w stodole jakis mlody magik, ktory robi wszystko za pol ceny, szkoda tylko, ze nie wiedzialem o nim wczesniej, moze naprawa bylaby oplacalna.
najlepiej jakbys oddal do przegladu, wyczyszcza, moze gume w malych kosztach wymienia (zawsze to nowa), zawsze to cos

podeslij mi adres na PM, to wysle te bateryjke.

Akari
04-04-2007, 10:59
Miałem coś takiego z D2hs, poczytałem trochę na forach i się dowiedziałem, że wymagana wymiana elementu związanego z migawką bo nie wiadomo kiedy Ci padnie. Aparat wrócił z Niemiec i jest wszystko ok. koszt wymiany 250EUR. Jeśli jest to body dodatkowe to pracuj jeśli na tym zarabiasz to lepiej wymienić.

njght_84
04-04-2007, 13:01
ale jaja "odkryłem" ze na jednej tylko bat eychodza czarne zdjecia <wow> a na drugiej juz ok przełozylem kilka razy i jestem w szoku!!!!!!!!!!!!!!!
co wy na to?

krystek
04-04-2007, 13:05
poczekaj. u mnie to sie pojawialo co kilka h robienia, a czasem co tydzien. no ale jak narazie cisza to w porzadku raczej

njght_84
04-04-2007, 13:43
teraz potrzebuje tylko:
rawshooter'a - bardzo prosze o pomoc w znalezieniu tego programu.
oraz program do inteligentnego powiekszania:)

phantomek
04-04-2007, 14:24
U mnie to jest tak, ze robie zdjecia najczesciej co weekend, przez tydzien sobie aparat lezy, po tygodniu wlacze go, zrobie pierwsze zdjecie, i jest ono takie czarne, potem juz reszta (300-400 zdjec) jest ok. Potem znowu kilka dni lezy, zrobie pierwsze zdjecie, i znowu czarne jest, a reszta ok :) i tak w kolko :)

njght_84
04-04-2007, 14:41
czemu rawshoter nie odczytuje nef'ow z d1?

BugsBunny
04-04-2007, 14:58
Wasze problemy to niekoniecznie migawka:
http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1270&p_created=1053000867&p_sid=f9W1xfyi&p_accessibility=&p_lva=1360&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9MTUmcF9wcm9kcz0xOSwyMyZwX2NhdHM9MjQxLDE 4NSZwX3B2PTIuMjMmcF9jdj0yLjE4NSZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1

phantomek
04-04-2007, 15:09
Tam jest opisane o D1, a u nas to w D2 sie dzieje :)

BugsBunny
04-04-2007, 15:32
Tam jest opisane o D1, a u nas to w D2 sie dzieje :)

autor wątku ma D1, o ile zrozumiałem

phantomek
04-04-2007, 15:34
tak tak :) ale wiekszosc z nas opisala to w d2h albo d2hs :) o to mi chodzilo ;)
no ale dobra, koniec oftopa :)

BugsBunny
04-04-2007, 15:44
tak tak :) ale wiekszosc z nas opisala to w d2h albo d2hs :) o to mi chodzilo ;)
no ale dobra, koniec oftopa :)

być może przyczyna jest podobna jak w D1 - "niewyrabianie się z prądem", zwłaszcza że piszesz że to po dłuższej przerwie

phantomek
04-04-2007, 15:45
Hmm, nawet jak bateria na maxa naladowana ??
przyznam szczerze ze ja z angielskiego to nic nie kaman, i tego tekstu z linka nie czytalem za bardzo :) wiec jakbys mogl to przybliz mi ogolnie o co chodzilo w nim ;)

BugsBunny
04-04-2007, 15:56
"Podczas wykonywania serii zdjęć, są one zapisywane na karcie CF jednoczasowo z wykonywaniem kolejnych - pobór prądu z baterii jest znacznie zwiększony. Jeżeli bateria nie była odpowiednio obsługiwana, użycie obiektywów typu AF-S zsumowane z działaniem wewnętrznych funkcji aparatu, może skutkować pojawieniem sie tego fenomenu. Używając obiektywów AF/AF-S, bateria zasila autofocus, co pozostawia mniej dostępnej energii dla CCD. Jeżeli pobór energii jest wysoki, kiedy wszystkie funkcje działają w tym samym czasie, prąd jest zbyt słaby i CCD może nie być w stanie funkcjonować prawidłowo.
Jeden z efektów pracy na złej baterii jest widoczny na zdjęciu, gdy prąd spadł do poziomu niewystarczającego dla prawidłowego funkcjonowania matrycy.
Dla rozwiązania tego problemu wypuszczono update oprogramowania dla D1X i D1H"

tak na szybko

wynika z tego że na dobrej baterii nie powinno być problemu, ale może wystarczy że np. zmarznie albo coś
zawsze lepiej bateria niz migawka

Rafał_Sz
04-04-2007, 17:25
teraz potrzebuje tylko:
rawshooter'a - bardzo prosze o pomoc w znalezieniu tego programu.
oraz program do inteligentnego powiekszania:)

proszę bardzo:
http://www.photo-freeware.net/raw-shooter-essentials.php

njght_84
04-04-2007, 17:43
"Podczas wykonywania serii zdjęć, są one zapisywane na karcie CF jednoczasowo z wykonywaniem kolejnych - pobór prądu z baterii jest znacznie zwiększony. Jeżeli bateria nie była odpowiednio obsługiwana, użycie obiektywów typu AF-S zsumowane z działaniem wewnętrznych funkcji aparatu, może skutkować pojawieniem sie tego fenomenu. Używając obiektywów AF/AF-S, bateria zasila autofocus, co pozostawia mniej dostępnej energii dla CCD. Jeżeli pobór energii jest wysoki, kiedy wszystkie funkcje działają w tym samym czasie, prąd jest zbyt słaby i CCD może nie być w stanie funkcjonować prawidłowo.
Jeden z efektów pracy na złej baterii jest widoczny na zdjęciu, gdy prąd spadł do poziomu niewystarczającego dla prawidłowego funkcjonowania matrycy.
Dla rozwiązania tego problemu wypuszczono update oprogramowania dla D1X i D1H"

tak na szybko

wynika z tego że na dobrej baterii nie powinno być problemu, ale może wystarczy że np. zmarznie albo coś
zawsze lepiej bateria niz migawka

no jak dla mnie to jest nienormalne zeby w nigdys najlepszym, aparacie nikona "D1" nie mozna było w pełni korzystac...

czyli jak jest cale czarne badz, kawałek np 2/3, 1/3 /gora widoczna/ to jest ok?? zamowilem w prawdzie nowa baterie bo te co dostalem to juz staruszki.

jak sie dodaje zdjecie bo chcialbym pokazac? np:
http://fotografia.interklasa.pl/index.php?akcja=zdjecie&ak=pokaz&id=344720

zdjecia sa dajej dzieki uprzejmosci forumowicza bugsbunny:)

BugsBunny
04-04-2007, 17:48
no jak dla mnie to jest nienormalne zeby w nigdys najlepszym, aparacie nikona "D1" nie mozna było w pełni korzystac...



można korzystać, wina jest po stronie baterii opisanych w tej odpowiedzi

żółty kwadracik z górką-usuwasz http-wstawiasz link do fotki

njght_84
04-04-2007, 17:59
można korzystać, wina jest po stronie baterii opisanych w tej odpowiedzi

żółty kwadracik z górką-usuwasz http-wstawiasz link do fotki

bugsbunny w tej chwili mam drobny problem z pokazaniem tych zdjec podasz mi maila na privat? chciałbym usłyszeć co powiesz o tym:)

zalezy mi na tym bo to nie zawsze w jednym miejscu jest czarny pasek, a prawda jest to ze na jednej baterii wychodziły same czarne.

BugsBunny
04-04-2007, 18:05
nic Ci nie powiem bo nie mam D1 a wystawić diagnozy na podstawie zdjęcia się nie podejmuję
postaraj się wstawić fotkę na forum ( użyj imageshacka, wstawiaj najniższy link - to zawsze działa ) - może ktoś kto miał już taki problem Ci pomoże
kolega pytający obok o instrukcję zdaje się też ma takie przypadłości w swoim D1

jeżeli zmienia się to w zależności od baterii to powyższe rozwiązanie brzmi prawdopodobnie, sprawdź jeszcze jaką masz wersję firmaware'u i ewentualnie wgraj uaktualnienie - powinno być dostępne z tych samych stron supportu

njght_84
04-04-2007, 18:09
bugsbunny mam prosbe podasz mi mail ja ci je wysle 3szt(800x550pix) a ty je tutaj zamiescisz?
mam taka ogromna prosbe:)

BugsBunny
04-04-2007, 18:31
na prośbę wstawiam fotki z problematycznego D1 - może ktoś pomoże koledze:
ciemność widzę...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img239.imageshack.us/img239/1343/dsc0803ss4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img111.imageshack.us/img111/3722/dsc0987rd5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/img251/7374/dsc1026qj2.jpg)

njght_84
04-04-2007, 18:59
jak ktos wie co sie dzieje na powyzszych zdjeciach to prosze o komentarz/badz spekulacje/?

adrian
04-04-2007, 20:04
Mi to wygląda na walniętą migawkę :/

krystek
04-04-2007, 23:38
no mialem to samo i pewnego pieknego dnia zobaczylem "err" i ulamana migawke. daj go na przeglad

njght_84
05-04-2007, 08:41
no wiec tak.
-problem wystepuje na kazdej baterii.
-na kazdej karcie
-czasem jak sie robi solo, w serii rowniez.
-przynajmniej 5-10 % zdjęć jest walnietych /czyli sa albo cale czarne albo czesciowo/ nawet zdazylo mi sie ze sa cale biale/.


prosze o pomoc kogos kto mial podobne objawy z gory dziekuje poprzednim mowca:)

njght_84
05-04-2007, 12:04
krystek (http://nikon.org.pl/member.php?u=1910) ile cie kosztowala ta przyjemnosc wymiany migawki, bo polski serwis troche nie mily?

90 zl podpiecie i test aparatu
90 zl kosztorys /nie platne w przypadku naprawy/
2x30 DHL

ochu_ali w tym nikonie za 10 min roboty 240(-60)? a gdzie reszta...

mswilk
05-04-2007, 12:45
d1 za 1100 stan mozna powiedziec super, po tylu latach. (...)


z treści wątku jednak wynika coś innego ...

R
05-04-2007, 21:16
przypomina mi sie fragment alternatywy 4... P70 - stan idealny... :D

njght_84
05-04-2007, 21:21
teraz mi doradzcie sprzedajacy nie chce mi oddac pieniedzy /on czyta ten post/

to jest link do tej aukcji,od razu odradzam sprzedajacego.
tu wyraznie jest napisane ze wolny od wad, umowy zadnejh nie bylo, wszystko poza all. ale bylem z kolega a i przy nas mowil ze stan jest idealny, podczas czarnej klatki mowil ze ma wyłączony monitor/sciemnial/

http://www.allegro.pl/item180112200_nikon_d1_nikkor_35_70_2_8_profesjona lny_zestaw_.html

co mam zrobic bo chce go dojechac konkretni chocby sie to nieoplacalo-hamów trzeba tepic!

krystek
05-04-2007, 21:37
po zobaczeniu kosztow, stwierdzilem, ze duzo taniej mnie wyjdzie go sprzedac, szczegolnie, ze mialo byc to tylko "przejsciowe" body

na prawie sie nie znam, napisalbym sprzedajacemu, ze albo odkreca, albo na policje (oszustwo, cokolwiek)

wilus
06-04-2007, 10:01
co mam zrobic bo chce go dojechac konkretni chocby sie to nieoplacalo-hamów trzeba tepic! Świadomie wcisnął Ci trupa, towar jakością odbiega od opisu, pogadaj z nim a jak słabo będzie gadał to do sądu albo nie wiem

Kolekcjoner
06-04-2007, 14:40
Zawarcie transakcji poprzez allegro jest równoznaczne z zawarciem pomiędzy kupujacym, a sprzedającym umowy cywilno-prawnej ze wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi.
Nie wiem jak było w tym przypadku - jeśli kupiłeś po za aukcją to możesz liczyć jedynie na dobrą wolę sprzedającego nic więcej. Żadna policja nic Ci nie pomoże. Opis na aukcji nie ma tu żadnego znaczenia.

Valwit
07-04-2007, 02:13
opis akucji miodny :) a co do samego watku: to nie jest problem z akumulatorem, to jest umierająca migawka.

andrzejek
08-04-2007, 11:20
Zawarcie transakcji poprzez allegro jest równoznaczne z zawarciem pomiędzy kupujacym, a sprzedającym umowy cywilno-prawnej ze wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi.
Nie wiem jak było w tym przypadku - jeśli kupiłeś po za aukcją to możesz liczyć jedynie na dobrą wolę sprzedającego nic więcej. Żadna policja nic Ci nie pomoże. Opis na aukcji nie ma tu żadnego znaczenia.
Pozwolę sie z tym calkowicie niezgodzic.Do zawarcia umowy nie jest wymagane żadne allegro, umowa kupna sprzedaży wystepuje miedzy kupujacym i sprzedajacym i nikt tego nie musi firmowac ani poświęcic.Allegro, notariusz itp. poświadcza tylko zawarcie takiej umowy, ale poswiadczyc może też zwykla umowa pisemna, ustna ( jest wiąząca ale trudna do udowodnienia, pomocny jest tu świadek, ktory ją potwierdza)....Opis aukcji na allegro jest o tyle znamienny, że pokazuje slowa sprzedajacego, mowiace o tym, że przedmiot sprzedaży jest w pelni sprawny.Wątpię, by sprzedawca podczas sprzedaży zmienił zdanie i twierdził, że migawka jest walnięta)))Dobra wola sprzedajacego pozwolila by na zamkniecie sprawy, zwrot aparatu i kasy i po krzyku.Jeśli jej brak, to tylko droga sądowa, długa i jałowa, ale jesli jest determinacja, to warto ją podjąc.Taka sprawa sądowa nieprzyjemna też musi byc dla sprzedajacego, chyba, że takie przekręty to dla niego chleb codzienny.Czego to ludzie nie potrafią zrobic dla paru groszy?

TomK
09-04-2007, 11:20
Trudno bedzie cokolwiek od tego oszusta wyciagnac!!! Ale probuj róznymi metodami, postrasz sądem itp. Sprawdz jeszcze mechanizm podnoszenia lustra. (podnies lustro jak do czyszczenia matrycy lub w czaise Bulb i sprawdz czy rowno przylega do gornej krawedzi- jak bedzie zwisalo to znaczy ze jest na wyczerpaniu). Przykra sprawa z tym zakupem :( Współczuje....

arturjb
09-04-2007, 15:24
[QUOTE=njght_84;264699]teraz mi doradzcie sprzedajacy nie chce mi oddac pieniedzy /on czyta ten post/

QUOTE]

to ktos z forum:>

life
09-06-2007, 15:11
pozwolę się wtrącić do wątku i zapytać czy opłaca się kupić D1H za 1300 PLN?

njght_84
09-06-2007, 19:01
pozwolę się wtrącić do wątku i zapytać czy opłaca się kupić D1H za 1300 PLN?
nawet bardzo:)

life
09-06-2007, 20:09
pytam poważnie :)

krystek
10-06-2007, 11:55
za sama puszke cena ok, ale sam musisz zdecydowac, czy warto wchodzic w 2.7mpx

life
10-06-2007, 12:28
no właśnie trochę mało tego :( D1X bardziej by mi pasował ale nie mam okazji na niego ;) tak więc raczej spasuję z zakupu