PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienie BSS



tnxx
12-09-2004, 11:24
czy ktos moze podzielic sie ze mna doswiadczeniami w ogólnych ustawieniach na jakich robi w cool pixach? np bardzo interesuje mnie ustawienie BSS w 5400. bede wdzieczny bardzo
tnxx gg 4573210

Kaleid
12-09-2004, 12:12
BSS czyli best shoot selector wybiera bodajze najostrzejsze zdjecia

admin
12-09-2004, 16:01
Tnxx, ustawienia sa najczesciej wypadkowa potrzeb fotografisty, wiec trudno mowic o ustawieniach standartowych. Akurat BSS jest funkcja dzieki ktorej aparat wybiera najostrzejsze zdjecie z serii bodaj 10 wykonanych w serii. Mimo iz mialem chyba kazdego Coolpix'a jakiego wyprodukowal Nikon, nigdy nie korzystalem z tego ustawienia. Czesto natomiast korzystalem z bracketingu, poniewaz zdarzalo sie ze nie bylem pewien naswietlenia a braklo w opcjach RAW'a.

Tr0n
12-09-2004, 16:25
akurat w Nikonie 5400 jest RAW dodany w ostatnim sofcie

tnxx
12-09-2004, 16:45
dzieki

admin
12-09-2004, 17:08
Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.

Anonymous
12-09-2004, 19:13
Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.


a to oznacza, że musiałbym wykonac kilka zdjec pod rząd?
i jeszcze jedno dlaczego jak włączony jest bss nie mozna włączyc redukcji szumów?

Anonymous
16-09-2004, 11:11
Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.

Jak najbardziej jest, bo raw nie zalatwi ci problemu poruszonego zdjecia przy robieniu z reki przy dlugim czasie, a BSS i owszem. Nie ma natiomiast sensu uzywac serii zamiast BSS chyba ze w kadrze cos sie rusza, bo w takim wypadku BSS nie dziala dobrze.



a to oznacza, że musiałbym wykonac kilka zdjec pod rząd?
i jeszcze jedno dlaczego jak włączony jest bss nie mozna włączyc redukcji szumów?

ad. 1 - tak, po prostu trzymasz spust migawki i robisz zdjecia w serii, aparat wybierze z nich najostrzejsze i to zapisze na karcie.
ad. 2 - bo redukcja szumow polega na tym, ze wykonywane jest jeszcze jedno zdjecie przy zamknietej migawce i na jego podstawie wywalany jest szum. a na to nie ma pewnie miejsca w buforze przy bss.