PDA

Zobacz pełną wersję : Canon&Nikon



Dany
12-07-2005, 09:43
Mialem w rekach obiektyw 50mm 1.8 canona i pytam gdzie pierscien przeslony?
Zagladam na pstryk.pl i jak widze to wiekszosc obiektywow canona niema pierscienia przeslony? Wiekszosc zwas ma zle zdanie na temat obiek... typu G wiec pytam czy canona obiektywy (nie L) to miernota? No i wygladaja jak zabawki :wink:
I tak sie zastanawiam czy canon nie jest o kro do przodu bo nikon pozbywa sie pierscienia przeslony w nowych wydaniach szkiel.
Niechce nikogo urazic poprostu pytanie laika.

Spinner
12-07-2005, 11:48
Ty masz z F80 wybor :D a oni w Canonie nie :lol: Pierscien wazny jest kiedy zakladasz szklo do korpusow bez mozliwosci sterowania przyslona z korpusu - chocby manuala jakiegos...

Pzdr
Spinner

Zoidberg
12-07-2005, 11:55
Dany, może nie na temat ale mam pytanie - widzę, że masz obiektyw 20mm/2.8. Jak Ci się sprawuje? Przy architekturze dużą beczkę robi? Pytam, bo też mam na taki chrapkę.
Pozdrawiam
Piotr

gALL
12-07-2005, 13:40
Nie robi beczki, ino winietuje jak cholera z filtrami nie-slim, a oslona p. sloneczna to tylko pozwala nie wsadzic paluchow w przednia soczewke.

Wiecej o Nikkorze AF 20/2.8 i Arsacie 20/2.8 N znajdziesz na mojej stronie.

Dany
12-07-2005, 16:21
Ty masz z F80 wybor a oni w Canonie nie
No i bardzo sie ciesze ze mam NIKONA :mrgreen:

Dany, może nie na temat ale mam pytanie - widzę, że masz obiektyw 20mm/2.8. Jak Ci się sprawuje?
Dostalem go dopiero w sobote 09.07 i oczywiscie wypstrykalem film dla testu ale dopiero w czwartek bede miec foty (brak czasu) :cry: Sam obiektyw solidny i AF bardzo szybki, mysle ze gall wie co mowi :wink: Jestem pewien ze to swietny zakup,mysle ze stalki to jest to :lol:

szymony
12-07-2005, 21:12
Mialem w rekach obiektyw 50mm 1.8 canona i pytam gdzie pierscien przeslony?
Zagladam na pstryk.pl i jak widze to wiekszosc obiektywow canona niema pierscienia przeslony? Wiekszosc zwas ma zle zdanie na temat obiek... typu G wiec pytam czy canona obiektywy (nie L) to miernota? No i wygladaja jak zabawki :wink:
I tak sie zastanawiam czy canon nie jest o kro do przodu bo nikon pozbywa sie pierscienia przeslony w nowych wydaniach szkiel.
Niechce nikogo urazic poprostu pytanie laika.
To zapnij do EOSa manualne szkło? bez chińskich kombinacji się nie da. Cannon wprowadzając AF'owe body zmienił mocowanie i wywalił pierścień przysłon.
Nikon praktycznie nie zmienił mocowania, zachowując zgodność w dół. Dopiero stosunkowo nie dawno kombinuje z szkłami "G". I dym chyba nie idzie o to że je wprowadził, tylko dlatego że zrobił to w taki a nie inny sposób. Całą kompatybilność szlak trafił, i zamiąch większy niż u cannona.

gALL
13-07-2005, 09:08
Do tego zamieszanie z lampami i iTTL.
Trzeba niezle sie naglowic aby zbudowac w pelni kompatybilny system Nikona (od Nikona F po D2x i F6).

szymony
13-07-2005, 12:37
Do tego zamieszanie z lampami i iTTL.
Trzeba niezle sie naglowic aby zbudowac w pelni kompatybilny system Nikona (od Nikona F po D2x i F6).

Zonk z iTTL jest jak narazie tylko w D70(s)/D50, ale problem będzie się nawarstwiał :?

Spinner
13-07-2005, 14:45
Heh - nie jest to co prawda Pentax (a tem tez juz sie zaczely "jaja") ale ze zgodnoscia nie jest tak zle biorac pod uwage kiedy powstal bagnet Nikona... W sumie kupujac SB800/600 i szkielka z pierscieniem przyslon jest chyba niezle :?: :D ... Super, ze te nowe lampy sa tak bardzo kompatybilne "w dol"... :D

Pzdr
Spinner