Lyto
23-05-2013, 21:07
dokładniej chodzi mi o taki zestaw
głowica manfrotto 141rc + statyw 190PROB
mianowicie, jeżeli używam paska który jest w zestawie to ciężar głowicy powoduje, że nogi statywu idą do góry a głowica na dół.. (przesuwa się pod wpływem ciężaru głowicy)
Wszystko jest spoko bez głowicy..
a teraz pytanie, ktoś coś na to poradził? czy po prostu w przypadku tak ciężkich głowic tak już będzie, przyznam że mnie to irytuje bo muszę statyw trzymać w ręku na pasku zamiast zawiesić go na plecy..
Pytanie może banalne i nic się z tym nie da zrobić poza noszeniem go w plecaku czy kupnem innej głowicy np kulowej..
jednak strasznie mnie to irytuje ;(
Odrazu proszę o polecenie jakichś przyjemnych głowich ( najlepiej kulowych, bo statywu używam do wszystkiego dlatego ważne jest dla mnie możliwość jego transportowania w wygodny sposób )
głowica manfrotto 141rc + statyw 190PROB
mianowicie, jeżeli używam paska który jest w zestawie to ciężar głowicy powoduje, że nogi statywu idą do góry a głowica na dół.. (przesuwa się pod wpływem ciężaru głowicy)
Wszystko jest spoko bez głowicy..
a teraz pytanie, ktoś coś na to poradził? czy po prostu w przypadku tak ciężkich głowic tak już będzie, przyznam że mnie to irytuje bo muszę statyw trzymać w ręku na pasku zamiast zawiesić go na plecy..
Pytanie może banalne i nic się z tym nie da zrobić poza noszeniem go w plecaku czy kupnem innej głowicy np kulowej..
jednak strasznie mnie to irytuje ;(
Odrazu proszę o polecenie jakichś przyjemnych głowich ( najlepiej kulowych, bo statywu używam do wszystkiego dlatego ważne jest dla mnie możliwość jego transportowania w wygodny sposób )