PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ostrzeniem Sigma 70-300



zbovid
23-05-2013, 19:37
Witam ponownie.

Bardzo prosze o porade. Kupilem na Allegro do swojego Nikona D3000 uzywany obiektyw Sigma 70-300 APO DG. i na goraco co w nim zauwazylem to to ze obiektyw ma klopot ze zlapaniem ostrosci w ogniskowej 300.
Po prostu silkniczek obiektywu pracuje jak szalony w jedna i druga strone i nie jest w stanie sie wyostrzyc Nie wiem czy to wina obiektywu czy moze ja jako totalny laik robie cos zle albo jest to moze normalne i tak ma byc. Choc jak zjade troche z zoomem np. do 250 wowczas takiego problemu juz nie ma i obiektyw ostrzy.
Jeszcze raz prosze o rade.
Pozdrawiam.

adriansocho
23-05-2013, 20:59
Tak może się dziać, gdy bawisz się obiektywem w nie-za-jasnym pokoju (niektórzy twierdzą, że powyżej f/5.6 autofocus może mieć problemy, a w tym obiektywie im dłuższa ogniskowa tym ciemniej). Albo, gdy ostrzysz na coś, co jest zbyt blisko aparatu.

TOP67
23-05-2013, 22:06
W dobrym oświetleniu i kontrastowej scenie musi ostrzyć na każdej odległości (większej niż minimalna). Jak jest ciemno, może się gubić. To nie jest wybitny obiektyw.