PDA

Zobacz pełną wersję : ZAWIESZONY AUTOFOCUS DYNAMIC AREA!



Slowick
12-07-2005, 03:20
witam, problem jest taki:
nie moge przechodzic na boczne pola w trybie AF Dynamic Area, autofocus jest ustawiony w centralnym polu i nie reaguje na polecenia zminy przyciskiem "multiselektor" ! Co moge stwierdzic na 100% - przycisk "multiselektor" dziala bo korzystam z niego w menu, pozostale 4 pola autofocusa dzialaja prawidlowo w trybie AF Closest Subject "zapalaja sie na czerwono". Czy isnieje funkcja ktora by zablokowala pozostale pola autofocusa?
Co moge zrobic ?

Aparat ma 11 miesiecy, kit.

Siupes
12-07-2005, 03:30
pewnie wiesz, ze ten suwak z tylu blokuje wbor pola, no i pewnie wiesz ze musisz miec aktywny metering zeby zmienic pola (jak sie myle prosze o poprawe), jak na razie nic innego mi do glowy nie wpadlo.

ps. daj mu reset od spodu na wszelki wypadek, jak tego nie zrobiles

Zmrożon
12-07-2005, 03:32
nawet jesli ustawisz w custom functions możliwość zmiany pola ostrzenia, to jeszcze musisz przełączyć przełącznik :wink: z boku lcd. Sam miałem ten problem, rozwiązanie jest tak proste że sie można zdeprymować :wink:

Slowick
12-07-2005, 03:45
:mrgreen: PRZELACZNIK Z BOKU LCD :)))))))Dzieki za podpowiedz, wiedzialem ze to z mojej winy a nie sprzetu, nie moge uwierzyc ze to byl taki banał he he jeszcze raz dzieki

hesja
12-07-2005, 19:16
a nie czyta siem instrukcji taaa? :)