PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Szum...



Adam Majchrzak
21-05-2013, 20:28
Miejsce jak każde inne, można by rzec zwyczajne.
Ot co, nadmorskie wypiętrzone skały smagane żywiołami od niepamiętnych czasów, trochę różnokolorowych kamieni na plaży,
fala za falą zalewająca plażę, dla niektórych to nuda i spore zdziwienie,
że znajdą się amatorzy gotowi spędzić wiele godzin w podróży, i wylać trochę potu, by znaleźć się w podobnym miejscu.
Po co? Odpowiedzi jest tak wiele jak wielu chętnych, których pociąga spacer wysokim klifem, czy krętą ścieżką przez gęsty las.
Wtedy nieco zmienia się oblicze celu, jeśli dodać do tego brnięcie w wodzie po pas,
bo zagapienie się na horyzont w połączeniu z przypływem odcięło jedyną drogę wyjścia,
to otrzymuję swój własny przepis, by przez moment poczuć się....
...no właśnie, trudno to wyrazić...


Zapraszam nad zatokę Mouthmill nieopodal wioski Clovelly w północnym Devon.




Mouthmill Cove



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/clovellybeach-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img547/3761/clovellybeach.jpg)






Black Church Rock



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/clovellyarchi-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img266/4294/clovellyarchi.jpg)


Pozdrawiam odwiedzających!

darjo1
21-05-2013, 20:38
Wybieram dwójkę. Chociaż chciałoby się więcej lewej strony.
Kolorki super.

Mosquito
21-05-2013, 20:43
to otrzymuję swój własny przepis, by przez moment poczuć się....
...no właśnie, trudno to wyrazić...



... no właśnie, trudno... ale odnaleźć w sobie to uczucie to najpiękniejsza rzecz na świecie.

Pięknie piszesz Adamie, udało Ci się opisać również moje uczucia. Podejrzewam, że również uczucia wielu zakochanych w krajobrazie.

A zdjęcia są bardzo piękne. Takie jak trzeba aby było pięknie.

Duder
22-05-2013, 01:22
Wybieram dwójkę za kolory i tę niezwykłą skałę, ale 1. też dobra.

nimnull
22-05-2013, 08:12
U mnie jest zawsze niedosyt, za każdym razem będąc w pięknych okolicznościach przyrody i robiąc zdjęcia - niestety wracam, zgrywam ..... i nie mam na moich zdjęciach nawet ułamka klimatu który był na miejscu:)
Twoje zdjęcia podobają mi się za naturalność.
Dwójka bez uwag, natomiast jedynka ucięta tuż nad kamykami - wygląda ciekawie - ale to moje zdanie:)
Pozdrawiam Mirek

grzegorzdz72
22-05-2013, 08:49
Oba kadry bardzo dobre, gdyby miał wybrać faworyta to jak poprzednicy również wybieram dwójeczkę za ciekawą skałę oraz cieplejsze kolory.

creep
22-05-2013, 11:06
Dla niektórych to nuda i spore zdziwienie, że znajdą się amatorzy gotowi spędzić wiele godzin w podróży, i wylać trochę potu, by znaleźć się w podobnym miejscu. Po co?
To pytanie też czasem sam sobie zadaję (zwłaszcza gdy niewyspany podążam na poranny plener;)), a częściej zadają mi je bliżsi i dalsi znajomi. Odpowiedź teoretycznie brzmi prosto: "bo lubię", ale każdy znajdzie dziesiątki różnych składników tego lubienia. Jednym będzie chodzić o ciszę i spokój samotnego pleneru, lub odwrotnie, ładują akumulatory przy wspólnym fotografowaniu, inni łączą fotografię z inną pasją, lub kochają ten moment gdy przy którymś z kolei plenerze zupełnie nieoczekiwanie pojawiają się ekstra warunki i czujesz że "to jest właśnie ten moment". Ciężko to zracjonalizować... :)

A odnośnie zdjęć. Na obydwu dobra, nienachalna ale dopasowana nastrojem obróbka. Na początku wybrałem dwójkę, ładnie ułożone w kadrze, podczas gdy jedynka to taki "kamyk na rozmytym czasie". Ale coś mnie ciągnie do tej jedynki właśnie, ten układ skały może być różnorodnie interpretowany, widzę tam na zmianę: perłę w małży lub trzymaną w palcachi, rybę chwytającą przynętę, kropkę w dwóch nawiasach, czy wreszcie po prostu kamień uwięziony między dwoma skałami. Naprawdę świetnie wypatrzone.

Adam Majchrzak
22-05-2013, 13:30
Wybieram dwójkę. Chociaż chciałoby się więcej lewej strony.
Kolorki super.

Dzięki, też myślałem nad lewą ale wtedy nie byłoby w kwadracie i trochę mi się to kłóciło z koncepcją ;)



... no właśnie, trudno... ale odnaleźć w sobie to uczucie to najpiękniejsza rzecz na świecie.

Pięknie piszesz Adamie, udało Ci się opisać również moje uczucia. Podejrzewam, że również uczucia wielu zakochanych w krajobrazie.

A zdjęcia są bardzo piękne. Takie jak trzeba aby było pięknie.

Dziękuję bardzo! Czasem mnie tak najdzie i skrobnę troszkę więcej... ;)



Wybieram dwójkę za kolory i tę niezwykłą skałę, ale 1. też dobra.

Dzięki! Trochę się czaję, by tam znów wrócić, i podczas odpływu "złapać" prześwit w tej skale, trochę przypomina ona wtedy okno. =]



U mnie jest zawsze niedosyt, za każdym razem będąc w pięknych okolicznościach przyrody i robiąc zdjęcia - niestety wracam, zgrywam ..... i nie mam na moich zdjęciach nawet ułamka klimatu który był na miejscu:)
Twoje zdjęcia podobają mi się za naturalność.
Dwójka bez uwag, natomiast jedynka ucięta tuż nad kamykami - wygląda ciekawie - ale to moje zdanie:)
Pozdrawiam Mirek

Mirku, z kontekstu domyślam się, że chciałeś napisać "nieciekawie" n.t. tych przyciętych kamyków w "jedynce", chociaż sam nie wiem już :lol:
Nie miałem tam za wiele pola do popisu, dwa strzały tylko do złożenia i musiałem się ewakuować, bo przypływ odciął mi drogę i poziom wody dość szybko się zwiększał, a i tak byłem już po pas w wodzie...

Co do fotograficznych owoców z wypraw, chyba każdy tak czasem ma, że po powrocie zupełnie inaczej to wygląda na ekranie. Niejednokrotnie okazuje się, że wszystko ląduje w czeluściach dysku, ale po pewnym czasie te "kilka MB" przypominają nam miłe chwile. Pozdrawiam!



Oba kadry bardzo dobre, gdyby miał wybrać faworyta to jak poprzednicy również wybieram dwójeczkę za ciekawą skałę oraz cieplejsze kolory.

Dzięki! Pomimo, że to ta sama plaża, to pory dnia już inne, więc foty wydawać się mogą jak odsłony zupełnie różnych miejsc.



To pytanie też czasem sam sobie zadaję (zwłaszcza gdy niewyspany podążam na poranny plener;)), a częściej zadają mi je bliżsi i dalsi znajomi. Odpowiedź teoretycznie brzmi prosto: "bo lubię", ale każdy znajdzie dziesiątki różnych składników tego lubienia. Jednym będzie chodzić o ciszę i spokój samotnego pleneru, lub odwrotnie, ładują akumulatory przy wspólnym fotografowaniu, inni łączą fotografię z inną pasją, lub kochają ten moment gdy przy którymś z kolei plenerze zupełnie nieoczekiwanie pojawiają się ekstra warunki i czujesz że "to jest właśnie ten moment". Ciężko to zracjonalizować... :)

A odnośnie zdjęć. Na obydwu dobra, nienachalna ale dopasowana nastrojem obróbka. Na początku wybrałem dwójkę, ładnie ułożone w kadrze, podczas gdy jedynka to taki "kamyk na rozmytym czasie". Ale coś mnie ciągnie do tej jedynki właśnie, ten układ skały może być różnorodnie interpretowany, widzę tam na zmianę: perłę w małży lub trzymaną w palcachi, rybę chwytającą przynętę, kropkę w dwóch nawiasach, czy wreszcie po prostu kamień uwięziony między dwoma skałami. Naprawdę świetnie wypatrzone.

Bardzo mi miło, że poruszyłeś [poruszyliście] ten temat, który jak widać jest ważnym, nieodzownym składnikiem, naszej fotograficznej pasji. Wierzę, że tyle historii się znajdzie ilu pasjonatów.
I choć sam najczęściej wyruszam w plener w pojedynkę to czasem dobrze złamać tę zasadę. ;)

Ciekawa interpretacja tego kamienia... Super, podoba mi się ;)


Dzięki za Wasze opinie ;) Pozdrawiam! =]

Nemeth
22-05-2013, 14:29
2 jest piękna. Sporo na forum morskich pejzaży ale ten szczególnie mi się podoba.