PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest świecone?



dejote
21-05-2013, 19:17
Zastanawiają mnie zdjęcia naszego forumowego kolegi Stiga. Konkretniej ten set: http://www.oksir.eu/stig/675-lecie/imagepages/image63.html jak to jest doświetlane? Skąd tak duża doświetlana powierzchnia i rozproszone światło? Skąd to niebo?

darkmajin
21-05-2013, 19:20
Zapytaj kolegi stiga? Najlepiej będzie wiedzial ;)

Władca Pixeli
21-05-2013, 19:24
Zapytaj kolegi stiga? Najlepiej będzie wiedzial ;)
Może jest nieśmiały :mrgreen:

dejote
21-05-2013, 21:04
Fakt, nie wpadłem na to że są tu prywatne wiadomości ;)

manfred
22-05-2013, 06:45
No i tak swietnie zapowiadajacy sie watek prawdopodobnie padnie

2marekm
23-05-2013, 07:34
Wielka szkoda, ze kolega Stig milczy jak skała :cry:

darkmajin
23-05-2013, 07:50
patrzcie na cienie, jeden duży soft albo parasolka biała wątpię żeby latał z 2 lampami..kiedyś może się pojawi to powie ;)

manfred
23-05-2013, 07:50
Ale nie bardzo wiem w którym miejscu ktoś go poprosił o wyjaśnienia?

manfred
23-05-2013, 07:57
E tam żaden soft, żadna parasolka tylko lampa błyskowa na minus. Ja się na tym znam to wiem co mówię ;-)

stock
23-05-2013, 09:13
tez sądzę że lampa z mydelniczką i umiejetne wykorzystanie zestawu. Kto by przy reporterce smigał z softami ?

darkmajin
23-05-2013, 09:15
Domyslam sie ze dejote na priva zagadał :)

manfred
23-05-2013, 09:21
Ciekawe czy będzie ściemniał czy coś powie dejote :-)

Art Erie
23-05-2013, 10:27
Obstawiam TTL BL, lampa oczywiście na body.

adrian
23-05-2013, 10:50
Obstawiam TTL BL, lampa oczywiście na body.

+1 - mnie wychodziło podobnie :)

darkmajin
23-05-2013, 10:52
to czemu cień np. dziewczynki po lewo jest aż pod takim kontem? gdyby było z body był by na 10-11 godzinie nie ?

!AGresT
23-05-2013, 11:12
słońce?

GonzoG
23-05-2013, 11:31
to czemu cień np. dziewczynki po lewo jest aż pod takim kontem? gdyby było z body był by na 10-11 godzinie nie ?

A czym ty chcesz w słoneczny dzień zrobić cienie ?? Przecież to musiałby z wózkiem latać, aby taką lampę zasilić.


wg. D3, pomiar matrycowy, lampa z TTL (w budowanej nie ma), więc wszystko wskazuje na użycie TTL-BL i mocnej lampy reporterskiej.

Art Erie
23-05-2013, 11:47
p[..]więc wszystko wskazuje na użycie TTL-BL i mocnej lampy reporterskiej.

SB 800 sądzac po temperaturze barwowej światła.

:-P żarcik taki z ta temperaturą

darkmajin
23-05-2013, 11:52
słońce?

zapomniałem o tym detalu :P


zdjęcie 101 wygląda jak by jedną łapą trzymał lampę ( strzelam bo jest mniej więcej w tym samym miejscu gdzie fotograf/aparat )

dobra to sobie powróżyłem teraz poczytam co napisze stig :P

manfred
24-05-2013, 08:25
SB 800 sądzac po temperaturze barwowej światła.

:-P żarcik taki z ta temperaturą


Wcale nie żarcik ja spoglądam na zdjęcie i od razu widzę po błysku jaka lampa została użyta SB900, SB910, SB 800, SB 600 wszystkie Metz. Problemy sprawiają mi chińczyki ale i to po woli opanuje.

RobertMiernik
24-05-2013, 08:39
Oj Manfred... ;)

Telefonowane - może brakować ogonków...

manfred
24-05-2013, 08:59
Dobre nie ;-)