Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : nowy firmware do 300/300s



luxius
21-05-2013, 13:42
Na stronie nikona nowy firmware. Czy ktos juz wgrywal? W opisie jest tylko o dodaniu funkcjonalnosci z nowym obiektywem, ale jak to bywalo wczesniej czasami cos jeszcze sie zmienia :)

Wojteksw
21-05-2013, 14:12
Otrzymałem też taką wiadomość od Nikon Polska, ale jeszcze nie pobierałem. Nie wiem jakie istotne zmiany nastąpiły, czy warto zmieniać.

burz
21-05-2013, 14:27
Też właśnie dostałem maila od Nikona, ale chyba poczekam na info od odważnych, co się zmieniło:)

Devilish_Chaos
21-05-2013, 14:41
"Modyfikacje wprowadzone w tej wersji

Dodano obsługę obiektywu AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR. "
Jesli tylko to, to dla mnie nie warto bo mozliwe ze nigdy nawet nie podepne tego szkla :)

andrstac
21-05-2013, 15:13
Wg mnie na 99% dodano blokadę współpracy z oprogramowaniem serwisowym Nikona którego wyciek ostatnio zanotowano:)

Cold
21-05-2013, 16:26
Wg mnie na 99% dodano blokadę współpracy z oprogramowaniem serwisowym Nikona którego wyciek ostatnio zanotowano:)
Nie dodano
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

hostman22
21-05-2013, 16:45
ktoś już wgrywał 1.11 do d300 ?

Hubert Adamczyk
21-05-2013, 20:48
Wgrałem :) Aparat póki co działa :)

hostman22
21-05-2013, 21:56
Modifications enabled in this version

Support for the AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR has been added.

jak to tylko tyle daje, to nawet mi się nie chce instalować ;)

rwpb
22-05-2013, 00:15
Wgrałem, zmian w zachowaniu się i menu body zero.
Jednakże musiałem ustawić korektę ekspozycji na -0.3 dla szkła Sigmy 17-70 f2.8, bo troszkę zaczął prześwietlać. Dla szkieł Nikona jest OK.

weller
23-05-2013, 12:06
Dwa dni temu wgrałem i wiecie co! nic się nie zmieniło, jak coś zauważę to dam znać. Może z czasem coś wyjdzie ciekawego. Ta paczka 7MB zajmowała, a aktualizacja 5min więc coś musieli jeszcze zrobić.

Znając nikona to pewnie dodali do aparatu program, który wyłączy go po 15k a w serwisie powiedzą, że naprawa nieopłacalna i trzeba będzie kupić nowego badziewnego nikona D600 lub D7100 (bo im nie schodzą).

MstrG
23-05-2013, 12:18
Dwa dni temu wgrałem i wiecie co! nic się nie zmieniło, jak coś zauważę to dam znać. Może z czasem coś wyjdzie ciekawego. Ta paczka 7MB zajmowała, a aktualizacja 5min więc coś musieli jeszcze zrobić.

Znając nikona to pewnie dodali do aparatu program, który wyłączy go po 15k a w serwisie powiedzą, że naprawa nieopłacalna i trzeba będzie kupić nowego badziewnego nikona D600 lub D7100 (bo im nie schodzą).

Tyle zajmuje, bo to jest firmware a nie aktualizacja czy łatka jak w Windowsie.

Ostatniego zdania nie komentuję.

weller
23-05-2013, 12:28
A taki żarcik :)

Greg81
23-05-2013, 12:44
A kto z Was przypnie 800 mm ? :lol:

Beerman
23-05-2013, 12:48
A kto z Was przypnie 800 mm ? :lol:

Ja bym chętnie przypiął... pucha już zaktualizowana. :)
Żadnych zmian nie zauważyłem.

Glowa
23-05-2013, 12:48
Akurat D600 dobrze się sprzedaje. I na pewno "schodzi", bowiem dwa dni temu nie miałem nawet szansy "pomacać", kiedy zaszedłem do ABFoto (a było dopiero po 18-tej).

weller
23-05-2013, 12:50
Zawsze nosze ze sobą ale dzisiaj nie wziąłem. :)

Poza obsługą 800mm dodali coś jeszcze ale się nie pochwalili. Może dodali reklamy do zdjęć?

weller
23-05-2013, 12:51
Akurat D600 dobrze się sprzedaje. I na pewno "schodzi", bowiem dwa dni temu nie miałem nawet szansy "pomacać", kiedy zaszedłem do ABFoto (a było dopiero po 18-tej).

Bo odkurzacz im sie zespół i nie mogli wyczyścić matryc.

Slawek Wojtczak
24-05-2013, 12:51
Autofokus z nowym firmware nie uległ poprawie? Mnie najbardziej czasami wkurzają lagi, jakies nieraz występują po wciśnieciu spustu do połowy, zanim zacznie ustawiać ostrośc... to mogli poprawić.

Hubert Adamczyk
24-05-2013, 22:12
Właśnie ja podczas realizacji zlecenia zauważyłem, że jakoś żywiej reaguje AF. Możliwe, że to tylko złudzenie.

hadzaj
25-05-2013, 16:34
Witam. Po aktualizacji jak inni, nie zauważyłem żadnej różnicy... Ale mam jakąś taką manierę, że jak dają, to instaluję ;) Prawdopodobnie jutro będę miał pierwszą sesję po update i zobaczymy...

Slawek Wojtczak
28-05-2013, 09:28
Ale pytanie czy nie widzicie różnicy w D300 czy w D300s. D300s pozbawiony jest tej początkowej "zwiechy", ale w D300 ona czasami występuje i af nie reaguje tak żwawo...

burz
28-05-2013, 16:11
Z nowym softem 300s robiłem w weekend imprezy na powietrzu i na kilkaset zdjęć, nieostrych miałem kilka sztuk (obiektywy to 16-85 i 1,8D) - wydaje mi się, że jest chyba lekka poprawa w ustawianiu ostrości, choć i do tej pory nie mogłem narzekać. Może jednak autosugestia?

U-CUT
28-05-2013, 16:20
Aparaty ktore posiadam maja oprogramowanie takie jak przy zakupie,nigdy nie byly podpinane do komputera,nic nie bylo aktualizowane.Czy na starym oprogramowaniu sporo trace,czy jakosc fotek i praca aparatu bedzie lepsza?

burz
28-05-2013, 16:35
W jakości zdjęć i pracy aparatu (poza wątpliwościami jak wyżej) nie widzę żadnej różnicy.

lackyd
31-05-2013, 20:02
Witam, po aktualizacji menu w aparacie odpala się bez zamulania jak również podgląd zdjęć jest natychmiastowy - poprzednio musiałem poczekać ok 2 sek

Dolina
01-06-2013, 18:22
Ja się zastanawiałam nad tym czy to wgrać, ale kolega mi odradził i polecił coś innego, chociaż nie mam pojęcia czemu był przeciwny.

Slawek Wojtczak
03-06-2013, 13:28
A co Ci innego polecił? :mrgreen:
Ja wgrałem nowy FW do D300 i i mam wrażenie, że jakby te początkowe lagi autofokusa zostały zminimalizowane... Bynajmniej nic z puszką złego się nie stało, a mam wrażenie, że się polepszyło ;)

QubaKpl
03-06-2013, 13:48
Ja zrobiłem aktu w swojej d700 i widze dużą poprawe w działaniu af ;) (sprawdzone wczoraj w ciężkich warunkach)

deep
03-06-2013, 14:33
a na jakich szkłach widzisz tą poprawę?

QubaKpl
03-06-2013, 14:54
a na jakich szkłach widzisz tą poprawę?
Szczególnie na 80-200 ;)

deep
03-06-2013, 15:21
A mi pucha najlepiej działa na 1.02. Sprawdzałem w różnych warunkach i na wszystkich moich szkłach. Na tym oprogramowaniu mam najwięcej trafień idealnie w punkt i powtarzalnie.

Devilish_Chaos
03-06-2013, 19:26
zlamalem sie i wgralem, na poczatku myslalem ze jest poprawa w szczegolnosci w dzialaniu z 85 1,8 (bez D), za to gorzej z 35 1,8. Teraz po 3 sesjach, co raz bardziej dochodze do wniosku ze to bylo moje chciejstwo, albo autosugestia.
p.s. zeby nie bylo watpliwosci pisze o D300s.