malyd77
19-05-2013, 22:54
Witam
Jeśli to pytanie nie mieści się w ramach tego działu to proszę o przeniesie we właściwe miejsce. Od jakiegoś czasu zajmuję się czysto amatorsko fotografią sportową (piłką nożną). Moje body to D90. Moje pytanie dotyczy AF.
Do tej pory ustawiałem na body AF-C, pojedynczy środkowy punkt AF i robiłem zdjęcia.
Wczoraj rozmawiałem na meczu z bardzo doświadczonym fotoreporterem który doradził mi abym pod przycisk AE-L/AF-L ustawił AF-ON. Próbowałem ale ten sposób wcale nie wydaje mi się szybszy. Być może wynika to z braku doświadczenia w fotografowaniu tą metodą. Próbowałem zrobić kilka zdjęć-> Wciskam AE-L/AF-L aparat zaczyna ustawiać ostrość (AF-C) wbiega mi zawodnik w pole AF czekam na kropkę w celu potwierdzenia naciskam spust migawki i robię zdjęcie.
Tradycyjnie wciskam spust migawki do połowy i robię zdjęcie. Tu muszę użyć dwóch przycisków. Który sposób jest naprawdę szybszy.
Z góry dziękuję za informację
Jeśli to pytanie nie mieści się w ramach tego działu to proszę o przeniesie we właściwe miejsce. Od jakiegoś czasu zajmuję się czysto amatorsko fotografią sportową (piłką nożną). Moje body to D90. Moje pytanie dotyczy AF.
Do tej pory ustawiałem na body AF-C, pojedynczy środkowy punkt AF i robiłem zdjęcia.
Wczoraj rozmawiałem na meczu z bardzo doświadczonym fotoreporterem który doradził mi abym pod przycisk AE-L/AF-L ustawił AF-ON. Próbowałem ale ten sposób wcale nie wydaje mi się szybszy. Być może wynika to z braku doświadczenia w fotografowaniu tą metodą. Próbowałem zrobić kilka zdjęć-> Wciskam AE-L/AF-L aparat zaczyna ustawiać ostrość (AF-C) wbiega mi zawodnik w pole AF czekam na kropkę w celu potwierdzenia naciskam spust migawki i robię zdjęcie.
Tradycyjnie wciskam spust migawki do połowy i robię zdjęcie. Tu muszę użyć dwóch przycisków. Który sposób jest naprawdę szybszy.
Z góry dziękuję za informację