PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 70-300 vs Nikkor 70-300 ..



ars
11-07-2005, 20:47
Witam,
Wlasnie tak sobie przegladam testy szkiel http://www.foto.com.pl/teksty/obiektywy3_2.html#19 no i juz jestem zakrecony lekko, w sumie koledzy Nikoniarze chwala tutaj Sigme APO 70-300 , no bo to i wygodne i dodatkowo odwzorowanie 1:2 w makro, w sumie na poczatek moze byc, a przy glosach odnosnie lekko mydlacych Nikorach 70-300, to juz bylem przekonany do Sigmy no a w tych testach wychodzi na to ze Nikory jednak rysuja ostrzej, chociaz sa znacznie znacznie tansze od APOwsiej Sigmy.. moglby mnie ktos palnac w leb i powiedziec ze albo te testy sa do kitu albo Sigma cos przereklamowana ?

Wiecie jak to jest.. czlowiek chce dorwac cos i na spacer i wycieczki a przy okazji kultywowac z czasow kompaktow troche makro (dopoi nie uzbieram na Tamrona 90 i moze raynoxa do tego), no wiec ta sigma pasowalaby lepiej ale te testy i wyniki ostrosci..wybaczcie koledzy , bracia nikoniarze ale trzeba mi tu prosto z mostu powiedziec "przeca to albo tamto" :)

cahe
11-07-2005, 21:30
z testów (roznych ktore przegladalem) wynika, że Sigma jest ostrzejsza. Ale ten AF... ;-)

step.tom
11-07-2005, 21:57
Witaj ars

Jakieś 2 tygodnie temu poruszałem ten wątek z tymi samymi szkłami i miałem podobne przemyślenia co Ty. Decyzja padła na Sigmę. Od tygodnia jest nowy model 70-300 APO Macro DG z poprawionym AF i przystosowanym do cyfrówek. Co do opinii; jest ich tyle co i użytkowników. Zamówiłem i odbieram środę lub w czwartek. Jak jeszcze będziesz zainteresowany to prześle Ci w weekend jakieś sample. Koledzy nikoniarze coś Ci podrzucą ze szkła Nikkor 70-300 G i porównasz sobie. Cena co prawda wyższa od Nikkora ale dla mnie do przełknięcia. Reszta opinii po zakupie.
Wiem, że jeszcze kilka osób było zainteresowanych tym szkłem. Także sample udostępnie wszystkim po kontakcie na PW

Pozdrawiam

bakaliano
12-07-2005, 10:40
Witam,
juz rozmawialem ze step.tom na temat sigma apo albo dl kontra nikkor G. co z tego wyniklo? tyle ze kolega powyzej kupuje Sigme APO ktora z zalozenia bardziej niz nikkor niweluje aberracje chromatyczna, tak przynajmniej wynika z opisow Sigmy, czytaj szkla o niskiej dyspersji.
ja kupilem dzisiaj nikkora 70-300G bo stwierdzilem ze nie chce doplacac okolo 400 zl do obiketywu zblizonego klasowo, troche podobno lepszego.
Jezeli mialbym pieniadze kupilbym zapewne ta Sigme. Szczegolnie po obejrzeniu roznicy miedzy Sigma DL i APO - ostrzej rysuje i minimalizuje aberracje chr. Poza tym Sigma ma tryb macro, nikkkor z zalozenia nie. Choc i na to znajdzie sie rada. Gawronnek polecal soczewke Raynox dcr-250 za ok. 220zl. Ktos inny Sigme plus dedykowana soczewka.
Ja zamkne sie w 700pln kupujac nikkora i raynoxa. Nowa Sigma APO II DG to koszt bodajze 900 albo 1000pln.

step.tom,
bylbym wdzieczny za zdjecia z tej Sigmy. fajnie byloby wiedziec co stracilem nie kupujac jej :wink:

szmek
12-07-2005, 19:25
Płaciłem 880 a i taniej już chyba można :)

step.tom
12-07-2005, 21:19
Witaj szmek


Płaciłem 880 a i taniej już chyba można

Tak ale za 70-300 APO MS II, a my mówimy o najnowszej wersji do cyfrówek z oznaczeniem DC. ( ponoć z poprawionym AF). Po testach podzielę się spostrzeżeniami.


Pozdrawiam

szmek
12-07-2005, 21:29
Przpraszam niedopatrzenie. Czekam na info odnośnie zmienionej Sigmy :>

step.tom
13-07-2005, 20:25
Witam Panowie witam.

Jak wspominałem przesyłka z obiektywem miała dotrzeć i dotarła. Niestety czasu nie było na dłuższe testy - to w weekend ale kilka słów ogólnie. Przede wszystkim muszę obalić mit jakobyż obiektyw ów miał jakieś luzy, aby trzaskał itp.... . Otóż wykonanie bardzo solidne, tworzywo z którego został wykonany przyjemne w dotyku i pewnie się go trzyma. AF w porównaniu do HSM czy nikkorowskich USM jest głośny ale nie straszy. AF wybiera precyzyjnie i nie trwa to zbyt długo ( AF - S). Przy AF - C śledzi obiekt dość szybko. ( uwagi moje typu: dość szybko czy nie zbyt długo są subiektywne ale....). Macro super. Ostrzy od ok 50 cm.
Po kilku zdjątkach okiennych ( bo deszcz i deszcz ) do ok 250 mm ostrzy bez zarzutu. Przy 300 mm AF wybiera ale ma tendencje do delikatngo rozmycia w rogach kadru ( mówie delikatnego) ale i na to znajdziemy sposób. Wielce prawdopodobny wpływ miała tu pogoda niebo zachmurzone, szarości. Więcej informacji po próbach w bardziej sprzyjających warunkach.

Pozdrawiam

medius
30-04-2007, 20:43
Witam Panowie witam.

Jak wspominałem przesyłka z obiektywem miała dotrzeć i dotarła. Niestety czasu nie było na dłuższe testy - to w weekend ale kilka słów ogólnie. Przede wszystkim muszę obalić mit jakobyż obiektyw ów miał jakieś luzy, aby trzaskał itp.... . Otóż wykonanie bardzo solidne, tworzywo z którego został wykonany przyjemne w dotyku i pewnie się go trzyma. AF w porównaniu do HSM czy nikkorowskich USM jest głośny ale nie straszy. AF wybiera precyzyjnie i nie trwa to zbyt długo ( AF - S). Przy AF - C śledzi obiekt dość szybko. ( uwagi moje typu: dość szybko czy nie zbyt długo są subiektywne ale....). Macro super. Ostrzy od ok 50 cm.
Po kilku zdjątkach okiennych ( bo deszcz i deszcz ) do ok 250 mm ostrzy bez zarzutu. Przy 300 mm AF wybiera ale ma tendencje do delikatngo rozmycia w rogach kadru ( mówie delikatnego) ale i na to znajdziemy sposób. Wielce prawdopodobny wpływ miała tu pogoda niebo zachmurzone, szarości. Więcej informacji po próbach w bardziej sprzyjających warunkach.

Pozdrawiam

To ja tylko dodam, że makro jest jedynie w zakresie 200-300 mm i bez statywu możemy zapomniec o jakimkolwiek zdjęciu. Ale jak na ten zakres cenowy to najlpsze szkiełko.

pavlus
29-06-2007, 22:53
Jest zagadka!

Mam D70s, zakupiłem rzeczoną Sigmę APO i .... komunikat na wyświetlaczu brzmi: FEE. Biegiem do sklepu, inny tak samo, bez APO też, inna Sigma serokokątna, działa, Nikkor działa, Tamron działa. Faceci w sklepie przysięgają, że z D70s dziłają. Ale nie z moim... Ktoś ma pomysł czy to aparat diabli wzięli czy te Sigmy coś lipne?

Pozdrówka.


Witam,
Wlasnie tak sobie przegladam testy szkiel http://www.foto.com.pl/teksty/obiektywy3_2.html#19 no i juz jestem zakrecony lekko, w sumie koledzy Nikoniarze chwala tutaj Sigme APO 70-300 , no bo to i wygodne i dodatkowo odwzorowanie 1:2 w makro, w sumie na poczatek moze byc, a przy glosach odnosnie lekko mydlacych Nikorach 70-300, to juz bylem przekonany do Sigmy no a w tych testach wychodzi na to ze Nikory jednak rysuja ostrzej, chociaz sa znacznie znacznie tansze od APOwsiej Sigmy.. moglby mnie ktos palnac w leb i powiedziec ze albo te testy sa do kitu albo Sigma cos przereklamowana ?

Wiecie jak to jest.. czlowiek chce dorwac cos i na spacer i wycieczki a przy okazji kultywowac z czasow kompaktow troche makro (dopoi nie uzbieram na Tamrona 90 i moze raynoxa do tego), no wiec ta sigma pasowalaby lepiej ale te testy i wyniki ostrosci..wybaczcie koledzy , bracia nikoniarze ale trzeba mi tu prosto z mostu powiedziec "przeca to albo tamto" :)

darko
30-06-2007, 20:54
A zblokowałeś pierścień przysłony na maksymalnej wartości ?

She
26-04-2008, 17:30
Witam. Mam ten sam problem. fEE komunikat + przy otwartej lampie miga ten "piorunek". Jak to naprawić? Proszę o wytłumaczenie "na chłopski rozum", ponieważ jestem posiadaczką tego aparatu od ok. miesiąca.