PDA

Zobacz pełną wersję : Muszla oczna D700



D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 08:30
czy moglby ktoś zerknąć na swojego D700 i powiedzieć mi czy oryginalna muszla oczna w D700 (chyba Dk-17) jest z szybką, czy jest to tylko gumka na gwincie?

darkmajin
15-05-2013, 08:42
nie mam przy sobie, ale gdyby nie szybka to za dużo nie osłaniało by wizjera skoro po odkręceniu widać listki zasłaniające wnętrze ;)

D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 08:59
ale za tymi listkami tez jest szybka.

Trick
15-05-2013, 09:11
Jest z szybką

D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 09:34
Jest z szybką
ok, dzięki.
Moze ktoś jeszcze potwierdzić czy ta DK-17 to ta która fabrycznie.montowana jest w D700.

d-spot
15-05-2013, 10:01
No innej chyba nie montowali w d700 , ja wczoraj porwałem się na demontaż i czyszczenie tej szybki bo mnie strasznie denerwowały niedoczyszczone krawędzie.

Trick
15-05-2013, 10:04
Wg instrukcji obsługi i na oko - w D700 montowany jest okular wizjera DK-17 .

carac
15-05-2013, 10:04
ok, dzięki.
Moze ktoś jeszcze potwierdzić czy ta DK-17 to ta która fabrycznie.montowana jest w D700.

Tak, to ta sama muszla (wymontowana z mojego d700)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/8725/dsc3769dk17web.jpg)

D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 10:07
dzięki koledzy

Shadow767
15-05-2013, 10:30
Polacy lubią doradzać :)
-jeśli mogę to doradzam Ci zakup muszli DK-19
jest o niebo wygodniejsza, posiada gumowy kołnierz który normalnie jest złożony i niczym nie różni się w obsłudze od DK-17
Jednak po rozłożeniu świetnie przywiera do oka, nie wpuszczając bocznego swiatła.
Bardzo wygodne w słońcu !!!
Jednak, aby użyć DK-19 trzeba posiadać DK-17. Jakoś się to skręca razem, już nie pamiętam.
Ja zgubiłem swoją muszelkę podczas focenia, bo nie wiedziałem, że w momencie zamknięcia lamelek wizjera, muszla przestaje być trzymana i bardzo łatwo się odkręca. Tym sposobem po nocnych fotach wróciłem bez muszli. Dokupiłem DK-19 i zdziwienie... wiec dokupiłem DK-17 by połaczyć obie. Jednak do 17tki już nie wrócę :)
pozdro

D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 13:28
no wlasnie mam ten sam problem, tez jakims dziwnym trafem odkrecila sie i uciekła.

J1
15-05-2013, 13:42
no wlasnie mam ten sam problem, tez jakims dziwnym trafem odkrecila sie i uciekła.

Może to dobra okazja aby pomyśleć o DK-17M. Nie chcę się bawić w doradcę, jednak jestem bardzo zadowolony z zamiany DK-17 na DK-17M. Pomaga mi też ocenić wzrokowo GO przy użyciu jasnych stałek i nie tylko.

D_Z_I_A_D_E_K
15-05-2013, 13:51
Może to dobra okazja aby pomyśleć o DK-17M. Nie chcę się bawić w doradcę, jednak jestem bardzo zadowolony z zamiany DK-17 na DK-17M. Pomaga mi też ocenić wzrokowo GO przy użyciu jasnych stałek i nie tylko.
boje sie trochę jak to by zagrało z moja dość dużą wadą wzroku.

J1
15-05-2013, 14:06
boje sie trochę jak to by zagrało z moja dość dużą wadą wzroku.

Tutaj się nie wypowiem. Jednak może warto popytać czy ktoś z Twojej okolicy nie pożyczy DK-17M na chwilę aby to sprawdzić. Być może okulary mogą być pewnym problemem aby zbliżyć oko do samego wizjera.

darkmajin
15-05-2013, 14:20
mam dk17m oko trzeba przypchnąć do wizjera jak nosisz okulary to na początku przeszkadza... ale teraz bez nie mogę patrzeć.. takie maleństwo... oko -3 dioptrie

D_Z_I_A_D_E_K
16-05-2013, 09:27
no i zakupilem zwykła 17, juz nie chciałem nic kombinować, moze dokupię jeszcze 19 - z okularami powinno to fajnie hulać.

Slon
16-05-2013, 12:03
no i zakupilem zwykła 17, juz nie chciałem nic kombinować, moze dokupię jeszcze 19 - z okularami powinno to fajnie hulać.

nie bedzie... Okulary beda non stop uswinione od przykladania do 19-tki

grzegorzant
19-05-2013, 12:36
dk 19 ma jedną wadę, jest za miękka. U mnie zawsze się zawija i trza ją poprawiać

Panerai
19-05-2013, 23:57
Cześć. Już zgłupiałem od tych DK-17, DK-3, DK-19, DK-17M ... nie ogarniam ... ludziska ... którą muszlę kupić do D 800 ?! Help !
Czy ta DK-19 to taki zwyczajny gumowy lejek bez dodatkowego szkła ? Chyba taka wystarczy żeby nie wpuszczać światła bocznego i
wygodnie kadrować ?


PS. Okularów nie noszę.

Slon
20-05-2013, 00:43
Jesli dobrze pamietam, to zakladajac DK-19 trzeba wyjac szybke z DK-17.
DK-17M wkrecasz w miejsce DK-17.

dandan
20-05-2013, 10:11
Montując DK19 trzeba zdjąć gumkę z DK17

Malikus
21-05-2013, 00:11
Tak

grzegorzant
21-05-2013, 10:55
DK17
https://www.youtube.com/watch?v=C06A8gBK7U0
DK19
https://www.youtube.com/watch?v=x48H9Bg2CpU

krispike
08-02-2018, 15:32
Czy jest szansa zakupu samej gumki DK-17 do D700 ?
Może ktoś z Was ma na zbyciu?

witboy
08-02-2018, 16:18
na aliiexpress kupuje dk-19duzo lepsza do tej okraglej cena 3-4zł juz 2 kupilem bo jedna sie uszkodziła jak zle wywinelem muszle bo mam jeszcze dk-17m i z tym zestawem troszke odstaje ale nie wyobrazam sobie teraz pracy z innymi muszlami, w d750 nie mam tego powiekszalnika i jakos mi inaczej nie moge sie przyzwyczaic

barto28
13-02-2018, 18:18
witboy - wyczyść skrzynke w PW :)

avlimoney
08-10-2019, 21:53
dzień dobry,
kurde, nie mogę odkręcić fabrycznej 17-stki.. w d810,
i mimo, iż zgodnie z planem, zamykam najpierw listki to okular ani drgnie. Zdjąć go chciałem w celu zamiany na powiększający -M.. Jakaś rada? Pozdrawiam ;)