PDA

Zobacz pełną wersję : A gdyby tak wykorzystać szum?...



Wolves
14-05-2013, 16:11
Witam :)
Posiadam d3000, N50 f1.8 G, N35 f1.8, N18-105VR, N18-55kit, T70-300, SB600 i YN 465. Z moim body do ISO 800 szum mi nie przeszkadza jednak skoki do 1600 i 3200 są już uciążliwe. Nie mam kasy na nowe body. W kilku wątkach przeczytałem że "szum może dodać atrakcyjności zdjęciu", dlatego pytam: czy jest jakaś technika w której wykorzystanie szumu jest pożądane? co zrobić żeby szum nie był uciążliwy ? pozdrawiam

sailor
14-05-2013, 16:17
co zrobić żeby szum nie był uciążliwy ?

najlepszym sposobem jest polozyc sie na pokladzie zamknac oczy i pozwolic by szum ukolysal cie do snu.
w przypadku choroby morskiej te sama czynnosc mozna powtorzyc pod rozlozystym debem.

RobertMiernik
14-05-2013, 16:17
Możesz na przykład zamienić na Cz/B i powiedzieć, że Ahtyzm tego wymagał

Wolves
14-05-2013, 16:19
Robiłem już tak, ale nie wszędzie się to sprawdzi :)

GonzoG
14-05-2013, 16:27
Szum jest dobry, jeśli oczekujesz szumu na zdjęciu. Jak go nie oczekujesz, to jest zły i dobrze wykorzystać się go nie da.