PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Te niższe Tatry...



nothing
13-05-2013, 21:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/9896/dsc7069me.jpg)

Nikonozaur
13-05-2013, 21:38
Ładnie, klasycznie z drogą wiodącą oko do mocnego punktu. Ludziki wzmacniają poczucie skali. Podoba się.

matios
13-05-2013, 21:40
Przeostrzone, ale w kolorkach i kadrze ładnie

gadzeciarz
14-05-2013, 22:09
Bardzo ładne zdjęcie,sam bym tą drogą już poszedł aż hen po horyzont ;-)

Andrzej1974
15-05-2013, 20:25
Nie ma jak to nasze piękne i bajecznie kolorystyczne połoninki... Uwielbiam tego typu widoki :-)

MarianS
16-05-2013, 06:53
Ładnie poprowadzony kadr i kolor , jest przestrzeń.Pozdrawiam

Mosquito
16-05-2013, 20:47
Mnie tą sceną nie zainteresowałeś. Prawdę mówiąc, nigdy nie podobały mi się takie kadry. Klasyczny widoczek górski, który wypatrzy każdy turysta. A dla mnie rolą fotografa krajobrazu jest zamienić to co ładne w porywające.

Nie widzę w tym kadrze Twojego kreatywnego wysiłku, aby przedstawić widzowi to miejsce w sposób interesujący.

nothing
16-05-2013, 22:38
Mnie tą sceną nie zainteresowałeś. Prawdę mówiąc, nigdy nie podobały mi się takie kadry. Klasyczny widoczek górski, który wypatrzy każdy turysta. A dla mnie rolą fotografa krajobrazu jest zamienić to co ładne w porywające.

Nie widzę w tym kadrze Twojego kreatywnego wysiłku, aby przedstawić widzowi to miejsce w sposób interesujący.

I też czuję się bardziej jako "każdy turysta" niż fotograf krajobrazu... Korzystając z okazji, można prosić o kilka cennych wskazówek, jak widziałby ten motyw fotograf kreatywny, chcący porwać publiczność...? Człowiek się cały czas uczy...

krotkiewski
16-05-2013, 23:21
Patrząc na zdjęcie rzuca się, że kolory są bardzo mocne, chyba aż ciut za bardzo, stanowczo przeostrzone i ramka działa na minus.

Sam kadr jest okej. także kwestia chyba bardziej po stronie obróbki.

nothing
16-05-2013, 23:32
Przeostrzone, ale w kolorkach i kadrze ładnie


Patrząc na zdjęcie rzuca się, że kolory są bardzo mocne, chyba aż ciut za bardzo, stanowczo przeostrzone i ramka działa na minus.

Sam kadr jest okej. także kwestia chyba bardziej po stronie obróbki.

Z tym przeostrzeniem, to faktycznie macie rację. Człowiek ślepnie na starość... :-)

Mosquito
16-05-2013, 23:48
I też czuję się bardziej jako "każdy turysta" niż fotograf krajobrazu... Korzystając z okazji, można prosić o kilka cennych wskazówek, jak widziałby ten motyw fotograf kreatywny, chcący porwać publiczność...? Człowiek się cały czas uczy...

Nothing, proszę Cię, lata poświęciłeś dla fotografii krajobrazu. Nie pisz mi proszę, że nie czujesz się fotografem krajobrazu. Nie uwierzę :P

Nie zrozum mnie źle, nie wymądrzam się i nie piszę że ja zrobiłbym to lepiej. Po prostu nie czuję, że dałeś tu z siebie 100%. Tak czuję, nic ponadto.

nothing
17-05-2013, 00:08
Nothing, proszę Cię, lata poświęciłeś dla fotografii krajobrazu. Nie pisz mi proszę, że nie czujesz się fotografem krajobrazu. Nie uwierzę :P

Nie zrozum mnie źle, nie wymądrzam się i nie piszę że ja zrobiłbym to lepiej. Po prostu nie czuję, że dałeś tu z siebie 100%. Tak czuję, nic ponadto.

E tam poświęciłem... Człowiek czasem przystanie, coś pstryknie... Od wielkiego dzwonu jakaś fota wyjdzie mniej lub bardziej sensownie. Za fotografa się nie uważam. Serio. Grunt, to nie zwariować. I żeby nie było, że nie przyjmuję krytyki. Dzięki za wpis - każdy jest cenny, zarówno dla mnie jak i reszty nikoniarskiej ekipy... :-)

Duder
17-05-2013, 00:54
Moskit ma prawo do swoich odczuć, ale musze tu stanąć w obronie tego i tysięcy takich kadrów. Nie mozna podchodzić do fotografii, ani do żadnej innej dziedziny twórczej w ten sposób. Nie możemy stawać na głowie, by za wszelką cenę osiągać za kazdym razem efekt "ŁAŁ". To nie ma sensu i prowadzi do wynaturzeń, sztuczności, a powiem wręcz - kłamstwa. Efektem tego niezdrowego dążenia do rzucania wszystkich na kolana jest m.in. przekolorowywanie i przeostrzanie tak przecież tutaj częste. I dotyczy to także tej fotografii niestety. Na szczeście nie tematu i kadru.

nothing
17-05-2013, 17:03
Moskit ma prawo do swoich odczuć...

Cały czas tak twierdzę

Mosquito
17-05-2013, 19:48
Tak to sprawa odczuć i osobistego spojrzenia na fotografię. Gdy piszę komentarz zawsze piszę o moich odczuciach. Odczuciach będących wynikiem nauki, doświadczeń, przemyśleń (te ostatnie trafiają się rzadziej). Nigdy nie towarzyszy mi myśl, że moje spojrzenie to prawda absolutna. Może być jedynie błędem statystycznym, na pewno jednak jest szczere.

Zgadzam się Duder, dążenie do efektu łał, za wszelką cenę nie brzmi jak dobry pomysł. Miałem na myśli jednak coś odrobinę innego. Nie chodzi mi o to aby za wszelką cenę rzucić wszystkich na kolana. A raczej o postawę w której po skończonej pracy, sesji zdjęciowej, egzaminie. Możesz powiedzieć sobie "dałem z siebie wszystko, przygotowałem się, pracowałem wytrwale, nic więcej zrobić nie mogłem aby było lepiej. Możliwe, że nie zdam (nie dostanę awansu, dofinansowania, nie przebiegnę maratonu, moje zdjęcie nie rzuci świata na kolana itp.) ale dobrze wykorzystałem mój czas. Wydaje mi się, że taka postawa do wynaturzeń nie prowadzi... cóż przynajmniej mam nadzieję, bo na ratunek może być już za późno. ;) Dodam tylko, że ten rozszerzony opis nie odnosi się oczywiście do kolegi Nothing, wręcz przeciwnie jest to osoba której wytrwałość mi imponuje. (tu również jestem szczery)

nothing
17-05-2013, 20:15
Dodam tylko, że ten rozszerzony opis nie odnosi się oczywiście do kolegi Nothing, wręcz przeciwnie jest to osoba której wytrwałość mi imponuje. (tu również jestem szczery)

O kurka...! Teraz to już nie wiem...? ;) Chodzi o staż na forum, ilość zdjęć, góralską naturę, ciężkie dojścia do miejscówek, walkę z wiatrakami...?
Pytam oczywiście luźno, bez podtekstów (żeby znowu nie było...) ale powiem, delikatnie zbity z tropu, że mnie lekko zaskoczyłeś z tą wytrwałością... :-)