PDA

Zobacz pełną wersję : Sekwencja wsadowa - Photoshop



Grzegorz_K
13-05-2013, 13:31
Cześć wszystkim.
Przygotowuję właśnie zdjęcia do wywołania - chcę je wykadrować i wyostrzyć. Problem w tym, że mam ich całe mnóstwo. Parokrotnie korzystałem już z dobrodziejstw automatyzacji poprzez sekwencję wsadową, aczkolwiek z tego co sprawdziłem, podczas procesu zapisywania zdjęcia dołączany jest ICC Adobe RGB. Z tego co wyczytałem często fotolaby życzą sobie, aby nie załączać profilu kolorystycznego. Czy jest jakiś sposób, żeby to ominąć? Czy może powinienem się zbytnio tym nie przejmować? Z góry dziękuję za pomoc :)

militarius
13-05-2013, 14:14
ja do wysyłania do labu robię sobie akcję, która zmniejsza, wyostrza, konwertuje na sRGB i odpalam ją z Bridge poprzez procesor obrazów, wcześniej zaznaczając wybrane pliki :)

wigi
14-05-2013, 08:28
ja do wysyłania do labu robię sobie akcję, która zmniejsza, wyostrza, konwertuje na sRGB i odpalam ją z Bridge poprzez procesor obrazów, wcześniej zaznaczając wybrane pliki :)
Robisz jedną akcję dla zdjęć poziomych i pionowych?

darkmajin
14-05-2013, 10:24
Robisz jedną akcję dla zdjęć poziomych i pionowych?

po to to głupie pytanie jak wiadomo że nie ?

militarius
14-05-2013, 19:22
Robisz jedną akcję dla zdjęć poziomych i pionowych?

logiczne, że dwie :)

wigi
14-05-2013, 21:39
po to to głupie pytanie jak wiadomo że nie ?
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.


logiczne, że dwie :)
Pisałeś o jednej.

Jarek.K
14-05-2013, 21:49
Można to obejść dość szybko;) nikt nie napisał o LR uwierzcie jest dużo szybciej ustawiasz profil importu taki jaki chcesz.... I po zawodach:)

adrian
15-05-2013, 09:30
Ta, tylko Lightroomy nie rosną na drzewach i trzeba za nie płacić ;-)

Śli
22-05-2013, 13:27
teraz jest zniżka ;)

TOP67
04-08-2013, 21:02
Robisz jedną akcję dla zdjęć poziomych i pionowych?


logiczne, że dwie :)

A po co dwie?
Wystarczy użyć do zmniejszania "zmieść obraz", nie wspominając o tym że w procesorze obrazów jest to samo.