Grzegorz_K
13-05-2013, 13:31
Cześć wszystkim.
Przygotowuję właśnie zdjęcia do wywołania - chcę je wykadrować i wyostrzyć. Problem w tym, że mam ich całe mnóstwo. Parokrotnie korzystałem już z dobrodziejstw automatyzacji poprzez sekwencję wsadową, aczkolwiek z tego co sprawdziłem, podczas procesu zapisywania zdjęcia dołączany jest ICC Adobe RGB. Z tego co wyczytałem często fotolaby życzą sobie, aby nie załączać profilu kolorystycznego. Czy jest jakiś sposób, żeby to ominąć? Czy może powinienem się zbytnio tym nie przejmować? Z góry dziękuję za pomoc :)
Przygotowuję właśnie zdjęcia do wywołania - chcę je wykadrować i wyostrzyć. Problem w tym, że mam ich całe mnóstwo. Parokrotnie korzystałem już z dobrodziejstw automatyzacji poprzez sekwencję wsadową, aczkolwiek z tego co sprawdziłem, podczas procesu zapisywania zdjęcia dołączany jest ICC Adobe RGB. Z tego co wyczytałem często fotolaby życzą sobie, aby nie załączać profilu kolorystycznego. Czy jest jakiś sposób, żeby to ominąć? Czy może powinienem się zbytnio tym nie przejmować? Z góry dziękuję za pomoc :)