PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5d mk III filmuje w RAWach



sv
13-05-2013, 13:19
http://www.eoshd.com/content/10324/big-news-hands-on-with-continuous-raw-recording-on-canon-5d-mark-iii

Pawel Pawlak
13-05-2013, 16:39
Pierwsze wrażenia: Szczena mi trochę opadła ;)

Maciek N
13-05-2013, 16:43
ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy. Canon 5Dmk III NIE. Co prawda dla mnie nie ma to znaczenia ale przy poważniejszych produkcjach to podobno bardzo ważna funkcja

kolas
13-05-2013, 17:04
"The raw format is 14bit linear uncompressed RGGB raw." to raczej na pewno coś więcej niż nieskompresowany materiał jaki daje d800.

Pawel Pawlak
13-05-2013, 17:04
A 5d3 ni e dostał tej możliwości z nowym softem ? czy to tylko zapowiedź była ?
Tak czy inaczej nieskompresowany sygnał video a video RAW to jednak spora różnica (oczywiście, jeśli ktoś ma potrzebę, czas i sprzęt żeby zabrać się za obróbkę tych video RAWów)

edit:
Z tego co czytam, wynika że w prosty sposób można przerobić tego video RAWa na szereg klatek (zdefiniowanej rozdzielczości) w formaci DNG. Więc raczej jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana forma niż nieskompresowany materiał z d800

coroner
13-05-2013, 17:26
4 MB jedna klatka ?? czyli jedna sekunda takiego filmu waży 96 MB. Sekwencja 3minutowa waży 16,8 GB... Kompa do tego to chyba trzeba zajumać z NASA, nie wspominając o pojemności potrzebnej do przechowywania takich materiałów.

Pawel Pawlak
13-05-2013, 18:33
"popularna" maszyna do video uwzględniającego After Effects to i7 3930k + 64-128GB RAM + porządna CUDAczna karta ;) Dyski oczywiście RAID 0 + SSDki 256GB. Myślę że dałaby radę ;)

fafniak
13-05-2013, 18:37
http://www.eoshd.com/content/10324/big-news-hands-on-with-continuous-raw-recording-on-canon-5d-mark-iii

to pozamiatali

morzon
13-05-2013, 18:38
Ile fpsów jest przy RAWie?


ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy. Canon 5Dmk III NIE. Co prawda dla mnie nie ma to znaczenia ale przy poważniejszych produkcjach to podobno bardzo ważna funkcja

Nie ma dużej różnicy między normalnym materiałem, a nieskopresowanym po HDMI w przypadku D800. Na tyle znikoma, że imo nie warto się w to bawić...


4 MB jedna klatka ?? czyli jedna sekunda takiego filmu waży 96 MB. Sekwencja 3minutowa waży 16,8 GB... Kompa do tego to chyba trzeba zajumać z NASA, nie wspominając o pojemności potrzebnej do przechowywania takich materiałów.

Konwertowałem i obrabiałem ostatnio materiał z BlackMagica - czyli też RAW 2.5K, godzina to ok 500gb - bez tragedii na i7 2600k, 16gb ram, jakimś nienajgorszym geforce. Archiwizacja - fakt, trochę zajmuje. Jeden projekt filmowy i czysty materiał zajął ponad 2TB...

sv
13-05-2013, 19:39
Ile fpsów jest przy RAWie?


.

24 klatki/s

sv
13-05-2013, 19:43
ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy.

Ale to co wypuszcza to nie jest RAW. Z ML Canon umożliwia nagrywanie RAWów w rozdzielczości 3,5k. To tak jakbyś porównywał Jpega z RAWem i to w dodatku w zupełnie różnych rozdzielczościach.

Pawel92
13-05-2013, 20:28
A 5d3 ni e dostał tej możliwości z nowym softem ? czy to tylko zapowiedź była?...

Owszem dostał w wersji 1.2.1.
Jak piszą w artykule: trochę wstyd, że to nie Canon coś takiego spłodził, tylko niezależna ekipa zapaleńców z Magic Lantern. Szacunek.

Pawel92
13-05-2013, 21:12
Porównanie:
http://vimeo.com/66083408

Bajka :smile:

fafniak
14-05-2013, 08:22
Porównanie:
http://vimeo.com/66083408

Bajka :smile:


ano bajka...

Maciek N
14-05-2013, 10:07
Mi by wystarczyło gdyby nowy soft Nikona D800 wprowadził filmowanie 1920 x 1080 50p. Z tego co pamiętam na prezentacji Nikona to jest to możliwe bo procesor jest bardzo wydajny.

sv
14-05-2013, 12:35
Workflow:
http://www.cinema5d.com/news/?p=17898

Borat1979
14-05-2013, 13:11
ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy. Canon 5Dmk III NIE. Co prawda dla mnie nie ma to znaczenia ale przy poważniejszych produkcjach to podobno bardzo ważna funkcja

RGGB raw a nieskompresowane wideo to zupełnie co innego.

Można to porównać do plików graficznych
RGGB RAW to filmowy odpowiednik plików NEF
nieskompresowane wideo to odpowiednik TIFF
a skompresowane wideo to odpowiednik jpg

nied0bry
29-05-2013, 13:06
O ile nagrywanie materiału video w 5D to nic trudnego, o tyle nagrywanie filmów aparatem, który ich fabrycznie nie potrafi nagrywać, to już niezłe osiągnięcie... MagicLantern pokazało co potrafią: video w Rawach w Canonie 50D.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=17049&canon-eos-50d-filmy-w-formacie-raw

pozdr,
kris

Sapphiron
29-05-2013, 13:15
jeszcze raz bo zgłupiałem...

Mk3 wypluwa 24 rawy w rozdzielczości 1280p które razem tworzą "surowe" wideo?

Pawel Pawlak
29-05-2013, 15:32
mk3 matriał video nawet wyższej rozdzielczości (3.5k) który następnie można przekonwertować: każdą klatkę do oddzielnego formatu DNG, a następnie po obrobieniu każdej klatki można z nich zestawić film.

malwinka
17-07-2013, 12:38
a jak się obrabia te filmowe rawy?

Pawel Pawlak
17-07-2013, 12:46
na tak jak napisałem powyżej :)

malwinka
17-07-2013, 13:02
czyli każdą klatkę osobno? hmm chociaż rawy można na raz obrabiać, tak?

Pawel Pawlak
17-07-2013, 13:03
DNG można obrabiać Adobe ACR