PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba - Jak zrobić taki efekt w PS ?



remo
11-05-2013, 20:18
Witam serdecznie!

Próbuje, kombinuje i na nic..
Spójrzcie proszę na poniższe zdjęcia. Jeśli ktoś zna jakąś funkcje / filtr w Photoshopie aby uzyskać taki efekt zdjęć będę WDZIĘCZNY.. Takich zdjęć gość ma duużo i myślę że nie stosuje 10-ciu efektów tylko jakiś filtr do takiej obróbki..
A może jakiś inny program z funkcją takiego efektu?

Z góry dziękuję!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/16150698654005779953.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/65648283057786993011.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/22117316390056245345.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/39497422224293516202.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/69980751684502782852.jpg)

darkmajin
11-05-2013, 20:39
Czyli jak skaszanic hdr'a?

Wpisz sobie w google photoshop hdr, ale polecam nie isc ta droga...

adrian9627
11-05-2013, 20:46
To nawet nie HDR , przejrzystość w Photoshopie suwaczkiem na 100 % do tego światła ,cienie , jasne i ciemne w skrajnych pozycjach , chwila zabawy i bez problemu uzyskasz taki paskudny efekt.

cube
11-05-2013, 20:48
nasze rodzime Machinery Ci to ogarnie, nie jestem jednak w stanie uwierzyć, że taka obróbka może się komukolwiek podobać.

adrian9627
11-05-2013, 21:12
Ostatnie jeszcze nawet nawet , wygląda trochę jak okładka płyty jakiegoś zbuntowanego zespołu.

remo
11-05-2013, 21:55
Jak dla mnie ma to swój efekt. Może nie aż tak przesadzony jak powyżej - ale ma. Nie jest to droga do fotografii, ale chęć poznania obróbki by uzyskać taki efekt.
I już wszystko jasne.. Wystarczyło tylko dowiedzieć się że to "hdr" ;) Google szybciutko wskazało na super program do takiej obróbki.. DZIĘKI!

remo
11-05-2013, 22:01
Mój oryginał:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/06027221451328317725.jpg)

Przerobione:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/73998427936535072534.jpg)

Nie jest tak mocno przesadzone jak powyższe, nie jest to też super efekt, ale czasem się przyda.. ;)

RobertMiernik
12-05-2013, 11:34
Mój oryginał:
Nie jest tak mocno przesadzone jak powyższe, nie jest to też super efekt, ale czasem się przyda.. ;)

Robią 'HDRy' trzeba bardzo zwracać uwagę na krawędzie między jasnym a ciemnym, popatrz co się porobiło...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.picshot.pl/pfiles/331086/73998427936535072534.jpg)

cube
12-05-2013, 21:05
dobre efekty uzyskasz też korzystając z HDR z pakietu nika, cena ostatnio jest więcej niż korzystna

http://www.niksoftware.com/nikcollection/usa/intro.html

bardzo szybki przykład, robione z jednego JPG, efektem z gotowej listy


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/W053lIk-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/W053lIk.jpg)