PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Klify Burren



Greg77
11-05-2013, 01:27
Burren to ciekawy region (http://pl.wikipedia.org/wiki/Burren), miejscowki juz kiedys pokazywalem, ale dzis udalo mi sie dorwac je dosc ciekawie...
Mozecie mi powiedziec dlaczego coraz czesciej z pleneru przywoze 20-30 zdjec a nie jak kiedys 300??

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/dsc0028uu.jpg/)

2. Bez rozmycia...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/600/panoclareburren.jpg/)

3. Druga strona, moja ulubiona, choc obie strony byly dzis ciekawe:D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/41/dsc0037spr.jpg/)


Sorry za mieszany balans bieli, ale tak mi wyszlo:D

Panerai
11-05-2013, 01:52
To się nazywa świadoma i dojrzała fotografia :)
Kiedyś jeden motyw fotografowałem po kilkanaście razy (lub więcej). Teraz staram się załatwić sprawę w jednym lub maksymalnie dwóch strzałach. Wiesz co chcesz sfotografować, jak to ma później wyglądać i robisz to !

Łazi za mną pomysł by na fotografowanie "wokół domu" wkładać do aparatu kartę o pojemności max 2 GB przy NEF-ach 72 mb. Właśnie po to by nie strzelać jak dureń byle co, jak leci.

Greg77
11-05-2013, 01:59
Wiesz co chcesz sfotografować, jak to ma później wyglądać i robisz to !

Niby zawsze wiedzialem, ale to sie zmienialo z czasem, kiedys kilka kart mialem zawalone, potem zaczela wystarczac jedna, potem robilem ok setki zdjec i kilka ostatnich plenerow robie po kilka zdjec...


Łazi za mną pomysł by na fotografowanie "wokół domu" wkładać do aparatu kartę o pojemności max 2 GB przy NEF-ach 72 mb. Właśnie po to by nie strzelać jak dureń byle co, jak leci.

Taki analog:D

Panerai
11-05-2013, 02:00
Dokładnie jak napisałeś - Taki Analog :) Fakt, że na majówce przez 5 dni zwiedzałem Monachium, Norymbergę i Ratyzbonę trzaskając 1338 fotek więc 64 GB pamięci były jak znalazł ale w "nie wycieczkowej" sytuacji łatwo popaść w pstrykactwo zamiast myślenia. Pozdrawiam i nie marudzę :)

bryk77
11-05-2013, 02:19
Odpowiedź na Twoje pytanie już padła. Co do zdjęć to jak dla mnie niebo z dwójki + dół z jedynki i jest malina :)

P.S. To filterek tak namieszał z kolorami nieba na 1 czy w post processie tak wyszło? Sam niedawno nabyłem filtr ND i już po kilku testowych strzałach (w pochmurny dzień) widzę różnicę w kolorach i WB. U mnie lepiej to wyglądało z filtrem.

Greg77
11-05-2013, 02:32
Mnie sie kolory podobaja i uwazam, ze wcale nie jest namieszane...ciemne filtry zawsze zmieniaja balans bieli, od jakosci filtra zalezy, czy da sie zdjecie odratowac, czy nie...

Andrzej1974
11-05-2013, 08:09
Kolorystyka jest mocną stroną tych zdjęć. Mi się podoba.

6868
11-05-2013, 09:58
Najbardziej kolorystycznie podoba mi sie #1 (pomimo mz. min. fioletowego zafarbu nieba po lewej).
Co do Twojego pytania:
"Mozecie mi powiedziec dlaczego coraz czesciej z pleneru przywoze 20-30 zdjec a nie jak kiedys 300??",
odpowiedzi możne być wiele, np. oszczędzasz na prądzie :)

Radek_1
11-05-2013, 20:49
Tendencja jest niebezpieczna...
Niedobrze byłoby gdybyś przestał w ogóle przywozić, a to w tym kierunku zmierza ;)
2 najprzyjaźniejsza jak dla mnie

Mich77
11-05-2013, 21:19
Wszytskie bardzo fajne - świetne panowanie nad światłem.

Sebastianito
11-05-2013, 22:35
Mozecie mi powiedziec dlaczego coraz czesciej z pleneru przywoze 20-30 zdjec a nie jak kiedys 300??


Dla mnie jest to niezrozumiale, perzeciez w erze fotografii cyfrowej zdjecia sa prawie za darmo! Ja nadal trzaskam po 150-200 zdjec z jednego wypadu i nie odbieram tego za ujme... fakt, faktem 90% pozniej kasuje, ale chce miec pewnosc, ze jak wróce przed komputer mam to co chcialem.

Greg77
11-05-2013, 23:02
To nie tak, Sebek, chodzi o to, ze kiedys klepalem pelna karte i wywalalem 90%, docelowo i tak mialem z kazdego wyjazdu ze dwa trzy kadry, teraz to samo, tylko robie mniej zdjec, moze mi to minie:D
Poza tym dano nie trafilem jakis wyjatkowych warunkow i pewnie dlatego nie robie tylu zdjec:D

jarekf34
11-05-2013, 23:37
Wszystkie bardzo fajne, kolorki jak najbardziej na plus, a co do pytania to jak to mówią trening czyni mistrza :)

Nikonozaur
12-05-2013, 01:14
Piękne miejsce warte dobrego uwiecznienia. W odpowiednich warunkach może być wręcz fascynujące, co nie znaczy, że teraz jest jakoś ułomnie. Fazowe niebo na dwójce. ;)

Panerai
12-05-2013, 01:16
Dla mnie jest to niezrozumiale, perzeciez w erze fotografii cyfrowej zdjecia sa prawie za darmo! Ja nadal trzaskam po 150-200 zdjec z jednego wypadu i nie odbieram tego za ujme... fakt, faktem 90% pozniej kasuje, ale chce miec pewnosc, ze jak wróce przed komputer mam to co chcialem.

Myślę, że nie chodzi tutaj o zdjęcia uzyskane "za darmo". Ograniczanie strzałów raczej sprzyja myśleniu nad kadrem, wyrabia gust, dyscyplinuje. Nadmiar (w tym przypadku zdjęć strzelonych byle jak) podobny jest do degustacji dobrej whisky. Pierwsza szklaneczka lub dwie pozwala się delektować smakiem. Później już możesz walić Żołądkową Gorzką bo nie chodzi już o smak ale żeby się sponiewierać. Tobie pewnie zależy by robić jak najlepsze zdjęcia pod każdym względem ... prawda ? Oczywiście nawet 1000 zdjęć nie przynosi ujmy ale tak napisałem jak ja to widzę :)

matios
12-05-2013, 11:02
należy również zwrócić uwagę na fakt, że z czasem człowiek staje się coraz bardziej wybredny, również w stosunku do zastanych sytuacji plenerowych. Zdarza się, że do takiego stopnia, że nie robi ANI JEDNEGO zdjęcia z pleneru, bo nie ma światła_chmur_ogólnej aury jaką sobie wyobraził, nie ma możliwości zrobić zdjęcia, które siedzi w głowie. I to jest błędne, niezdrowe podejście, bo traci się spontaniczne kadry, które czasem okazują się lepsze niż te, po które się docelowo przyjechało.

Co do zdjęć, każde jest inne i wszystkie są ładne. Nie ma jednego zdecydowanego faworyta jak dla mnie.

biegly
12-05-2013, 17:02
Mozecie mi powiedziec dlaczego coraz czesciej z pleneru przywoze 20-30 zdjec a nie jak kiedys 300??
Wiele można zasugerować :) : lenistwo, oszczędność, wybredność, cierpliwość - ewentualnie jej brak, miejscuwka może być słaba lub oklepana i trzeba się wybrać dalej lub wiesz że jesteś uszczęśliwiony ;)
Pozdrawiam.

T_P_
12-05-2013, 17:35
Wszystkie kadry zatrzymały mnie na chwilę, więc i faworyta brak... :)

T_P_

P.S. Odnośnie ilości zdjęć, to tendencja o której piszesz, pozostała mi z analoga - 37 klatek i dwa plenery zaliczone... :) Zaś u siebie ostatnio zauważam odwrotny trend - jak robię cyfrówką, to często zapominam się i zbyt często naciskam migawkę przywożąc z wypadu 60-70 zdjęć... Później dziwię się, że mogłem taki kadr skleić, jednocześnie tracąc czas na przeglądanie zbędnych ujęć...

Greg77
12-05-2013, 17:36
należy również zwrócić uwagę na fakt, że z czasem człowiek staje się coraz bardziej wybredny, również w stosunku do zastanych sytuacji plenerowych. Zdarza się, że do takiego stopnia, że nie robi ANI JEDNEGO zdjęcia z pleneru, bo nie ma światła_chmur_ogólnej aury jaką sobie wyobraził, nie ma możliwości zrobić zdjęcia, które siedzi w głowie. I to jest błędne, niezdrowe podejście, bo traci się spontaniczne kadry, które czasem okazują się lepsze niż te, po które się docelowo przyjechało.

Oooo to to!!!

MarianS
13-05-2013, 08:49
Kadry jak to u Ciebie dobrze skomponowane, z dobrym światłem i kolorem. Pozdrawiam