PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Nova 200 AW vs Lowepro torba Stealth Reporter D400 AW



josephebeloki
11-05-2013, 00:24
Witam,
Szukam czegoś do:
D600, D300
Sigma 20mm, 35mm, 85mm
Sb-910

I znalazłem takie 2 perełki... bardziej by mi pasowała Nova 200AW bo ma górną raczkę... ale cały mankament jest taki... że nie posiada chyba ona tego paska takiego , że torba nie leci taki jak chyba ma bo niby na filmikach jest ale w specyfikacjach cisza => Lowepro torba Stealth Reporter D400 AW.
(http://vidego.productvideocast.com/player.php?video_uuid=bnfk6g81&v=bnfk6g81&aid=136865) patrz 00:01:02 h .

Chyba że coś z firmy Hama Defender tylko , że nie wiem czy mi tam to wejdzie... bo masywne się wydają.

(kurcze jak edytować temat bo mi się jakieś śmiecie wrzuciły :) ) ?

arwic
11-05-2013, 13:31
Pomyłka, sądziłem że pytasz o SlingShot 200AW nową, a tu chodzi o NOVA 200AW. Proszę Moderatora o usunięcie wpisu.

josephebeloki
11-05-2013, 18:31
Po ptokach :) Wziąłem Lowepro Nova 200 AW. Macałem obie i stawiałem jedną obok drugiej. Nova 200AW jest sporo sztywniejsza od tej Reporter D400AW, ma dobry chwyt... no nie ma tego zamka z góry (przez co jest sztywniejsza :) ). I tak bym górą korpusu nie wyciągał, bałbym że mi się porysuje :)
Jedyny minus to nie ma tego paska biodrowego... ale raczej nie wybrażam sobie z taką torbą ganiać i pstrykać fotki. Jest ona jako przenośna do postawienia gdzieś z boku i pstrykamy... na fotkach wydawała się ona dużo większa ... w realu to na serio... ale nie jest to tak bardzo duże. D400AW ma jakby lepsze otwieranie taka duża masywna klamra, natomiast D200AW Nova ma takie małe jak w plecakach :)

Po drugie jest 100zł tańsza od D400AW :) Zobaczymy jak to będzie się miało w akcji... mam nadzieję, że będzie dobrze :)

Jedrek.S
11-05-2013, 19:50
Czekamy na relację. Szkoda że nie wziąłeś*pod uwagę*manfrotto unica VII, bo chyba ma więcej miejsca na rzeczy osobiste. W każdym razie pozdrawiam i życzę miłego korzystania z torby.

josephebeloki
12-05-2013, 10:49
Wstrzymałem zamówienie bo: dostałem info od znajomego (a Ty tego D600 to masz z GRIPEM (lampeczka od razu w mózgu)) i że z Gripem D600 + D300s + szkła będzie ciężko. w Nowa 200AW. A jak założyłbym jeszcze grip do D300s to można zapomnieć. (nigdy nie będę zakładał do zapasu, ale nigdy nie mów nigdy). Zatem na razie zrezygnowałem z niej ... Kurde no to co mam wziąć :(

Może Hama Definder 210 ?

Jedrek.S
12-05-2013, 16:50
przejdź*się*do jakiegoś*dużego sklepu w Krakowie.

josephebeloki
12-05-2013, 17:20
Właśnie wróciłem... byłem w Galerii Krakowskiej, w M1 , W Plazie . NIgdzie tego nie mają... nigdzie. W Media Markt z 5 miesięcy nie było dostaw od Hama Defender 200 w górę.Vobis BRAK. Komputronik... 0sztuk w całym kraju. Nie ma chyba sklepu w Krakowie w którym byłaby ta torba.
Może ktoś kojarzy, gdzie to może być w Krakowie ?

Zobaczymy... jak nie znajdę to wezmę Tą LP Nova 200AW. Jakoś się będę musiał pomieścić ... Może ktoś ma jakieś fotki z LP Nova 200AW z 2 lustrami przy tym jedno z Gripem? :)
Macałem natomiast Hama Defender 160... no wykonanie wydaje mi się sporo grosze od LP... a cena nie taka niska 219zł ;/

Jedrek.S
12-05-2013, 19:02
tamrac pro 12 ?

josephebeloki
12-05-2013, 19:46
Dzięki wielkie za zaangażowanie się w temat :)

Hmmm no wymiary Tamrac pro 12 ma:
Wymiary wewnętrzne: (szer. x wys. x gł.) [cm] 38x17x21 => Objętość: 13566 cm sześciennych (~13,5 litrów)
Przeraża mnie w niej: Sprzączki i uchwyty: plastikowe

A LP Nova 200AW
Wymiary wewn. (szer. x wys. x gł.) [cm]: 34,5 x 23 x 18 => Objętość : 14283 cm sześciennych (~14,3 litrów)
Sprzączki i uchwyty: metalowe

Czyli LP Nova 200AW jest większa, nie dużo no ale większa. Tyle, że Tamrak jest szerszy i to może być ten plus bo nie koniecznie aparat leci na głębokość a raczej na szerokość. No ale 0,8l to jest no spora butelka do picia.. no kurcze taki POWERADE :) Czyli 1 spore szkło więcej.

No to chyba wszystkie niebiosa móią LP NOva 200AW

jaś
12-05-2013, 19:59
MZ do LP NOva 200AV nie wpakujesz tylu rzeczy. jeden korpus trzy obiektywy (nawet 70-200 2.8 powinien wejść) + drobiazgi ale nie dwa duże korpusy (sensownie). Idź na studencką i przymierz. tam LP powinno być w galeriach chyba za mało świadomego klienta na takie torby. miałem tą 200Av kilka razy w rękach (pełną) i wiem co było zapakowane.

josephebeloki
12-05-2013, 22:08
Ok zrobiłem 2 projekty i w obydwu wchodzi. Zobaczymy jak to bedzie w realu :)

Wersja 1 (gorsza) , więcej wchodzi

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://projekt.vipserv.org/nikoniarze/lover_pro_200_v1.jpg)

Wersja 2 (lepsza) , mniej wchodzi ale daje radę to co chcę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://projekt.vipserv.org/nikoniarze/lover_pro_200_v2.jpg)


Wersja inna 1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://projekt.vipserv.org/nikoniarze/lover_pro_200_v3.jpg)

Wersja inna 2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://projekt.vipserv.org/nikoniarze/lover_pro_200_v4.jpg)

josephebeloki
12-05-2013, 23:22
Jeszcze jedna rzecz.. byłby ktoś w stanie sprawdzić kto ma tę (LP Nova 200AW) torbę, dokładny wymiar przestrzeni w tej torbie. Od ścianki do ścianki.... bo coś nie wierzę tym wymiarom ze stron :) Wysokość, szerokość i długość.

hotrok
13-05-2013, 23:14
Idz na studencka do Foto-Plusa i sam sprawdz ktora bedzie lepsza. Powinni miec na stanie. Maja duzy wybor Lowepro. A i Tamraca chyba tez cos maja.

josephebeloki
13-05-2013, 23:59
Poszedł gdzieś indziej i kupił. Ale dzięki za info... Włożył korpusy + D600 z gripem... weszły na lajcie + 2 szkła :) Zgodnie ze schematami... nawet lepiej, bo po długości ma 35cm, a nie 34,5 (odchyłka na moją korzyść :) ). Tylko trzeba tymi rzepami dobrze manewrować i ułożyć to sobie. A Wy korpusy jak LCD stawiacie to osadzacie to na szkle?

josephebeloki
18-05-2013, 17:47
Relacja z pleneru + miasto => miód.
Fakt, miałem 1 body + 2 szkła i większa połowa torby pusta. No ale jaki to jest komfort jak torba jest pojemna i jest porządny mocny pasek. Sprzączki metalowe... no niby człowiek tego nie czuje... no ale jednak jak masywnie chycę i idę no to jest pewność masywność. Torba nie wydaje się duża. Chwile ganiałem z nią na barku... ale 90% to rzuciłem na ziemie i secik, potem drapłem nowe miejsce i tak w koło :). Fajne górne wygodne kieszonki czy to na komórkę czy na klucze i boczne świetne ... na gaz czy chusteczki ;d :)
Jak ktoś się zastanawia nad LP Nova 180 czy nad LP Nova 190 => to niech sobie z główy wybije i niech weźmie LP Nova 200. Więcej miejsca jak jest to jest zdecydowanie komfort... a czy 180 czy 190 ktoś ma to i tak musi kłaść na ziemie bo raczej z tym ganiać nie będzie.

Polecam jak po pierwszym razie :)