Wolves
09-05-2013, 19:57
Witam
Dzisiaj bawiłem się starą lampą ustawiając różne przedmioty i błyskając żeby sprawdzić czy ta lampa do czegoś się jeszcze nadaje. Ustawiłem czas na 15 sec, iso 100, f22 wyzwoliłem migawkę i ręcznie odpaliłem lampę. Przypadkiem przewróciłem przedmiot, jednak już nie przerywałem tworzenia zdjęcia, wyzwoliłem lampę 2 raz. Wyszedł mi efekt takiego jakby ducha. Problem w tym że obie wersje przedmiotu były równie przeźroczyste. Da się jakoś błysnąć żeby jeden przedmiot był "pełny" a drugi przeźroczysty ? Poza tym tak sobie myśle... jest tylu fotografów że na pewno ktoś już tak zrobił. Jak sie nazywa taki efekt?
Dzisiaj bawiłem się starą lampą ustawiając różne przedmioty i błyskając żeby sprawdzić czy ta lampa do czegoś się jeszcze nadaje. Ustawiłem czas na 15 sec, iso 100, f22 wyzwoliłem migawkę i ręcznie odpaliłem lampę. Przypadkiem przewróciłem przedmiot, jednak już nie przerywałem tworzenia zdjęcia, wyzwoliłem lampę 2 raz. Wyszedł mi efekt takiego jakby ducha. Problem w tym że obie wersje przedmiotu były równie przeźroczyste. Da się jakoś błysnąć żeby jeden przedmiot był "pełny" a drugi przeźroczysty ? Poza tym tak sobie myśle... jest tylu fotografów że na pewno ktoś już tak zrobił. Jak sie nazywa taki efekt?