Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 05. GP Hiszpanii
adolfik9501
09-05-2013, 09:48
Witam, po przerwie.
Za chwil parę rozpocznie się wyścigowy łikend związany z FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2013 na torze Circuit De Catalunya. Obiekt ten w kalendarzu F1 gości od 1991 roku, łatwo więc można sobie policzyć po raz który będzie gościć cyrk (obecnie dosłownie) F1 ;)
Tor ma następujący układ:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/88946904193410159436-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Rzut oka z góry przynosi nam taki widok:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne obecnej, szóstej wersji toru:
Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Pierwsze Grand Prix: 2007
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na załączonym wyżej diagramie będą dwie strefy. Każda z nich będzie miała swój punkt pomiaru odległości między bolidami.
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2012 - Pastor Maldonado (Williams FW34/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:39'09.145 hrs. 185.837 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
Rekord toru (Fastest Lap):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/94486364160984025056-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Harmonogram:
Piątek, 10.05.2013:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 11.05.2013:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 12.05.2013:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępny podczas całego łikenedu dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Z wideoteki YT:
aMyTCjp2nCs
Kalendarz postępujący:
1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. ..., 2. ..., 3. ...
Pierwsza piątka przed GP Hiszpanii:
1. Vettel - 77 pkt.
2. Raikkonen - 67 pkt.
3. Hamilton - 50 pkt.
4. Alonso - 47 pkt.
5. Webber - 32 pkt.
Zapraszam.
Jakby kto chciał obejrzeć fajny wyścig to polecam z ostatniej niedzieli uliczny wyścig IndyCar w Sao Paulo. Ostatnie 15-17 okrążeń wymiata, aż do mety. W IndyCar nigdy nie wiadomo co się wydarzy, kto zwycięży. Można jechać 20 by walczyć w końcówce o pierwszą dziesiątkę czy nawet zwycięstwo.
http://www.youtube.com/watch?v=jq1wmYU6MUQ
Około dwóch godzin. Także w HD720.
Polecam.
velaskez
09-05-2013, 18:01
Wideoteka z rFactora :D
Celeborn
09-05-2013, 18:14
Nie to f1 2012 od codemasters
adolfik9501
09-05-2013, 19:14
Wideoteka z rFactora :D
Nie to f1 2012 od codemasters
O w mordę, faktycznie. Trochę mnie zdziwiło, że Webber komentuje Williamsa, ale się nie przyglądałem. Mea Culpa.
VStCyqSQ-Fs
Jest i Webber:
-u6jqD2lNhw
I ciekawostka McLaren-Peugeot V10, 1994, wersja toru z szykaną z opon:
HSKJbojSYns
EDYTA: Jakby 2-3 razy był MSC to "Press F5" ;)
EDYTA2: Tak w ogóle to IndyCar oglądać a nie się czepiać! :mrgreen:
login_87
10-05-2013, 07:21
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
Rekord toru (Fastes Lap):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
Polecam.
Rekord toru - chodzi o najlepszy czas w czasie wysciugu?
adolfik9501
10-05-2013, 08:48
Rekord toru - chodzi o najlepszy czas w czasie wysciugu?
Przeca pisze, czy tam jest napisane ;)
adolfik9501
10-05-2013, 11:52
Pierwszy trening zaliczony:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/20988893783979681010-2.png
źródło (http://iv.pl/)
adolfik9501
10-05-2013, 23:08
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/47548865363734821802-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Tak przy okazji zapytam co Panowie sądzą w temacie punktów karnych w F1. Oprócz "normalnych" kar mają w planach punkty. W czerwcu FIA ma dać zielone światło w tej kwestii.
Proponowana tabela punktów karnych:
Wykluczenie z wyścigu - 5
Przekroczenie prędkości o 20 km/h - 3
Spowodowanie niebezpiecznej kolizji - 3
Zignorowanie czarnej flagi - 3
Przekroczenie prędkości 10 - 20 km/h - 2
Spowodowanie kolizji - 2
Niebezpieczne blokowanie innego kierowcy - 2
Niebezpieczne zmuszenie innego kierowcy do opuszczenia toru - 2
Zbyt szybka jazda przy żółtych lub czerwonych flagach - 2
Zignorowanie niebieskiej flagi - 2
Falstart - 2
Wyprzedzenie samochodu bezpieczeństwa - 2
Niebezpieczny wyjazd z boksów - 2
Zignorowanie wezwania na stanowisko pomiaru wagi podczas kwalifikacji - 2
Opuszczenie odprawy kierowców - 1
Przekroczenie prędkości do 10 km/h - 1
Blokowanie innego kierowcy - 1
Zmuszenie innego kierowcy do wyjazdu poza tor - 1
Zyskanie przewagi poprzez opuszczenie toru - 1
Przejechanie białej linii podczas wyjazdu z alei serwisowej - 1
Zignorowanie czerwonego światłą na wyjeździe z alei serwisowej - 1
Wyprzedzenie innego bolidu podczas wyjazdu samochodu bezpieczeństwa - 1
Jazda w złej odległości od samochodu bezpieczeństwa - 1
Kierowca który uzbiera 12 pkt, oglądnie jedno GP z trybun ;)
Odnoszę wrażenie, że leśnym dziadkom zaczyna się nudzić...
W V8 Supercars są punkty karne, ale odliczane od punktacji generalnej, z tym że tam punktacja jest inna i obejmuje wszystkich startujących. No ale można nabroić, wygrać wyścig (+100, lub 150 pkt), i dostać np. - 50 pkt kary. Oczywiście kary typy przejazd przez boksy, czy przesunięcie na starcie też są, ale jakoś nie zauważyłem, by kierowca dostał i to i to.
W NASCAR również są punkty karne, odliczane od uciułanych.
adolfik9501
11-05-2013, 12:05
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/57256744607496500619-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Tak przy okazji zapytam co Panowie sądzą w temacie punktów karnych w F1. Oprócz "normalnych" kar mają w planach punkty. W czerwcu FIA ma dać zielone światło w tej kwestii.
Proponowana tabela punktów karnych:
Wykluczenie z wyścigu - 5
Przekroczenie prędkości o 20 km/h - 3
Spowodowanie niebezpiecznej kolizji - 3
Zignorowanie czarnej flagi - 3
Przekroczenie prędkości 10 - 20 km/h - 2
Spowodowanie kolizji - 2
Niebezpieczne blokowanie innego kierowcy - 2
Niebezpieczne zmuszenie innego kierowcy do opuszczenia toru - 2
Zbyt szybka jazda przy żółtych lub czerwonych flagach - 2
Zignorowanie niebieskiej flagi - 2
Falstart - 2
Wyprzedzenie samochodu bezpieczeństwa - 2
Niebezpieczny wyjazd z boksów - 2
Zignorowanie wezwania na stanowisko pomiaru wagi podczas kwalifikacji - 2
Opuszczenie odprawy kierowców - 1
Przekroczenie prędkości do 10 km/h - 1
Blokowanie innego kierowcy - 1
Zmuszenie innego kierowcy do wyjazdu poza tor - 1
Zyskanie przewagi poprzez opuszczenie toru - 1
Przejechanie białej linii podczas wyjazdu z alei serwisowej - 1
Zignorowanie czerwonego światłą na wyjeździe z alei serwisowej - 1
Wyprzedzenie innego bolidu podczas wyjazdu samochodu bezpieczeństwa - 1
Jazda w złej odległości od samochodu bezpieczeństwa - 1
Kierowca który uzbiera 12 pkt, oglądnie jedno GP z trybun ;)
Odnoszę wrażenie, że leśnym dziadkom zaczyna się nudzić...
Dobrze, ze chociaz dziury budzetowej nie musza latac... :twisted: troche slabe takie karanie, zwlaszcza ze polowa nie ma nic wspolnego z podniesieniem bezpieczenstwa podczas wyscigu, a tylko ten argument do mnie przemawia gdy chodzi o podniesienie kar.
adolfik9501
11-05-2013, 12:33
IMHO punkty są z zadu wyciągnięte. Jedyne punkty karne jakie toleruję to odjęte od uciułanych, to raz, a dwa że dawać punkty za każdą pierdołę to już duuuuuża przesada. Co zrobić, prawdziwy Cyrk F1.
adolfik9501
11-05-2013, 15:06
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/17322871359637686331-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Świat się kończy, baba znowu na Pole Position ;) Vettel za wysoko. Oby się mu noga na starcie powinęła.
otwieracz
11-05-2013, 16:11
Kubica testował im bolid, udzielił cennych wskazówek i mamy efekty :-) Swoją drogą nie widzi mi się to że akurat Mercedes zaoferował mu pomoc w powrocie do F1. Nie wiadomo co planuje Wolff, ale czuję że chcą go tylko wykorzystać bo Robert niesamowicie czuje samochód i jego uwagi są bardzo cenne. No cóż, dobre i to, jakieś światełko w tunelu się pojawiło. Widocznie była to dla niego jedyna propozycja godna uwagi. Wolałbym by pomoc zaoferowały mu np. Ferrari czy Renault. A Niemcom jakoś nie wierzę.
adolfik9501
11-05-2013, 18:18
Rozdano kary w promocji:
Massa za blokowanie Webbera w Q2 +3 pozycje,
Gutierrez za blokowanie Raikkonena w Q1 +3 pozycje,
Miejscowi kibice pozdrawiają Vettela:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sutton-images.com/previews/dms1310ma438.jpg)
Zwłaszcza pierwszy z lewej mi się podoba :mrgeen:
adolfik9501
11-05-2013, 20:06
Jeśli nic się nie wydarzy przez noc, to kolejność startowa będzie następująca:
1. Nico Rosberg (Mercedes)
2. Lewis Hamilton (Mercedes)
3. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault)
4. Kimi Raikkonen (Lotus-Renault)
5. Fernando Alonso (Ferrari)
6. Romain Grosjean (Lotus-Renault)
7. Mark Webber (Red Bull-Renault)
8. Sergio Perez (McLaren-Mercedes)
9. Felipe Massa (Ferrari)
10. Paul di Resta (Force India-Mercedes)
11. Daniel Ricciardo (Toro Rosso-Ferrari)
12. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso-Ferrari)
13. Adrian Sutil (Force India-Mercedes)
14. Jenson Button (McLaren-Mercedes)
15. Nico Hulkenberg (Sauber-Ferrari)
16. Valtteri Bottas (Williams-Renault)
17. Pastor Maldonado (Williams-Renault)
18. Giedo van der Garde (Caterham-Renault)
19. Esteban Gutierrez (Sauber-Ferrari)
20. Jules Bianchi (Marussia-Cosworth)
21. Max Chilton (Marussia-Cosworth)
22. Charles Pic (Caterham-Renault)
adolfik9501
12-05-2013, 15:50
Wyniki wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/66252967215282671042-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Alonso i Kimi bardzo ładnie. Massa również całkiem całkiem. Rosberg zdziwił zaś Lewisa na starcie.
EDYTA: Oczywiście Borówa i spółka w wysokiej, jak zawsze, formie. Aż mnie dyńka boli od tego bredzenia.
Celeborn
12-05-2013, 20:12
EDYTA: Oczywiście Borówa i spółka w wysokiej, jak zawsze, formie. Aż mnie dyńka boli od tego bredzenia.
Dokładnie, tego drugiego komentatora słuchać się nie da. Ale za to oglądałem wyścig DTM w zeszłą niedzielę na kanale SportKlub. Tam to dopiero jest masakryczny komentator. Milczy praktycznie przez cały wyścig :D
viper-ek
15-05-2013, 22:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/BJrVcjCAAABon2-1.png:large
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BJ-rVcjCAAABon2.png:large)
adolfik9501
16-05-2013, 10:16
Dobra wiadomość: Honda w 2015 roku wraca do F1 jako dostawca silników dla McLarena. Miejmy nadzieję, że wespół w zespół nawiążą do wspólnych sukcesów z lat '80 i '90.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.