PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka klasyczna nokia?



grissley
08-05-2013, 18:32
Chcę kupić mamie telefon - powinna być to klasyczna nokia.
Najlepiej bez symbiana, z sensownymi wypukłościami na guzikach (a nie ponacinana tacka, jak w 2610), prosty, itp.

Co brać?

m3
08-05-2013, 18:45
Kiedyś jako zapasowy telefon używałem Nokie 6020. Klasyczna, guziki też chyba by odpowiadały tylko nie wiem czy ten model jeszcze się gdzieś kupi. Używany pewnie bez problemu na allegro się znajdzie. Jak coś nowszego to musisz poczekać na inne sugestie ;)

puciek
08-05-2013, 18:50
Ja mam jeszcze 3310 - dobra sztuka.

eagis
08-05-2013, 19:02
e51

login_87
08-05-2013, 19:25
e51 jest fajna... mialem i załuje, że zmienilem na e52...

HYPER
08-05-2013, 20:13
6310i lub 8910 (ta mniej wygodna, ale z 'jajem')

m737
08-05-2013, 20:15
ostatnia nokia jaką miałem to 8210 w 2000 roku :) lubiłem ją wtedy :)

bognik
08-05-2013, 20:26
e51


e51 jest fajna... mialem i załuje, że zmienilem na e52...

O tak, E51 to świetny telefon. Poza słabą baterią nie można mu nic więcej zarzucić, czego nie można powiedzieć o E52 (ma świetną baterię, i tyle ...) ;)

Onsajt
08-05-2013, 20:28
5110

bart1
08-05-2013, 20:55
ale dlaczego to ma być nokia?

login_87
08-05-2013, 21:04
O tak, E51 to świetny telefon. Poza słabą baterią nie można mu nic więcej zarzucić, czego nie można powiedzieć o E52 (ma świetną baterię, i tyle ...) ;)

Nie powiedzial bym ze e52 ma jakos wyraznie lepsza baterie od e51... ale dawno temu mialem ten tel i moge niepamietac...

bognik
08-05-2013, 21:28
Nie powiedzial bym ze e52 ma jakos wyraznie lepsza baterie od e51... ale dawno temu mialem ten tel i moge niepamietac...
Ma, ma - znacznie lepszą.
Ale nie ma co porównywać E51 do E52, bo E52 to jakiś niewypał Nokii (oczywiście poza dobrą baterią :D). Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam to w 100%. Często zamieniam E52 na E51 (gdy nie potrzebuję więcej prądu dla telefonu).

Do dzisiaj dziękuję sobie, że kupując E52 nie sprzedałam E51 (bo na początku tak chciałam zrobić) ;)

Mamrot
08-05-2013, 21:32
Dla osoby która używa telefonu tylko do tego do czego służy telefon polecam Nokia 101 (http://www.google.pl/search?q=nokia+101&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Xq2KUe3PJsWKhQe4hYH4DQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=780)
Mam to jako backup, bateria trzyma dwa-trzy tygodnie.
Wygodne klawisze, czytelny wyświetlacz, dual-sim też się czasem może przydać.

Wolves
08-05-2013, 22:06
A ja za to proponowałbym nokie 5310. Z kilku powodów
1. Bateria trzyma bardzo długo i nie psuje się. Ładowarka też bardzo dobra, nigdy w kwestii zasilania nie było problemu
2. To wbrew pozorom bardzo wytrzymały telefon. Zakupiłem go w roku 2007, jest rok 2013, telefon przeszedł na częściową emeryturę (pkt 3.) ale nadal dzwoni i ma się dobrze. W czasie mojego użytkowania wiele razy upadał, wpadał w śnieg, obijał się o kamienie, asfalt itp. Jedyne co odpadło to przyciski muzyczne po prawej stronie. Po 4 latach takiego użytkowania miały prawo odpaść
3. Od roku 2011 telefon posiada 70 letnia babcia z słabym wzrokiem. Korzysta, dzwoni, problemów nie ma. Telefon posiada przyjemną i łatwą w obsłudze klawiaturę

Ogółem telefon bardzo ciekawy, wytrzymały. Polecam go i żałuję że przesiadłem się na wave y :)

grissley
08-05-2013, 22:43
Jeśli chodzi o 6310i czy 8910, a tym bardziej 3310, to raczej nie chodzi mi o wykopywanie (nawet uznanych) zabytków. No i brak opcji odebrania mms z fotką wnuczków dyskwalifikuje sprzęt. 5110 to już raczej słabawy żart. Natomiast e51 jak dla mnie jest (czy raczej - byłaby) super, ale Symbian na pokładzie i dodatkowe guziki funkcyjne w okolicach czerwonej i zielonej słuchawki raczej mamie do gustu nie przypadną - niepotrzebnie komplikują.
Na razie z modeli, które padły, do drugiej tury przechodzi 5610 (chociaż wygląda mocno topornie) oraz 5310 (gdyby nie te muzyczne guziki, byłaby chyba idealna). Może coś jeszcze?

ekonet
09-05-2013, 08:26
e51 jak dla mnie jest (czy raczej - byłaby) super, ale Symbian na pokładzie
W E51 Symbian? Jakim cudem?

zdyboo
09-05-2013, 08:32
Moja mama używa Nokii 6700.

MstrG
09-05-2013, 09:19
Popatrz na najniższe modele np: 100, 112, 113, 1616, 1661, 1800
http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/produkty/

shaolin
09-05-2013, 10:45
W E51 Symbian? Jakim cudem?

Cudem producenckim? W E51 byl przeciez Symbian S60 3. edycja, z ficzer pakiem namber uan ;)

Tez celowalbym w najtansze Nokie, baterie trzymaja dlugo, do tego sa proste i skuteczne :D

elanek
09-05-2013, 11:08
W E51 Symbian? Jakim cudem?

bez cudu chyba
miałem E51 i wydaje mi się, że Symbiana miała

ekonet
09-05-2013, 11:13
Cudem producenckim? W E51 byl przeciez Symbian S60 3. edycja, z ficzer pakiem namber uan ;)
Przecież S60 to Volvo. ;)

MstrG
09-05-2013, 11:26
Przecież S60 to Volvo. ;)

S60 to stary Canon PowerShot ;)

shaolin
09-05-2013, 11:35
Przecież S60 to Volvo. ;)

Juz sie nie tlumacz... ;)

bognik
09-05-2013, 11:39
miałem E51 i wydaje mi się, że Symbiana miała
No jasne, że E51 ma Symbiana. I żadnego cudu tutaj nie trzeba ;)

matbe
09-05-2013, 11:54
Malutki wyświetlacz, male przycicski, mała czcionka. Ja bym starszej osobie polecił Lumię np 610, prostszego telefonu nie ma na swiecie.
A jak z klasyczną klawiaturą to Emporia.

puciek
09-05-2013, 12:02
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/e51/ - ma symbiana.

shaolin
09-05-2013, 12:09
Ile jeszcze osob napisze, ze E51 ma Symbiana? Raz wystarczy... ;)

velaskez
09-05-2013, 12:13
Jeszcze ja. Miałem e51, ma symbiana :D

Boryszuk
09-05-2013, 12:14
Ja też słyszałem, że E51 ma Symbiana.

velaskez
09-05-2013, 12:18
Ile jeszcze osob napisze, ze E51 ma Symbiana? Raz wystarczy... ;)

Jak w Cafe nie można nabijać postów, to co to za zabawa...niech wszyscy napiszą, że ma Symbiana :D

ekonet
09-05-2013, 12:42
To ja popsuję zabawę i zapytam, co przeszkadza Symbian w takiej Nokii?

grissley
09-05-2013, 12:56
Co przeszkadzaloby mamie w e51 już napisalem. E51 to może kupie sobie na zapas :)
Chociaż symbiana tez nie lubie - bezsymbianowkj są szybsze.
W tanich nokiach z aktualnej oferty mam problem z wygladem - mama znowu pomysli, ze zlosliwie kupujemy jej cos, co wygląda jak idź i nie wracaj ( tata się w tej zlosliwosci już niezle wyspecjalizowal ;) ).

ekonet
09-05-2013, 13:30
E51 czy E52 (mam obie) jeśli nie są nażarte danymi (tysiące smsów i MMSów czy parę tysięcy kontaktów), to są całkiem żwawe. Guzikowo lepsza jest E52, za to w obu tych modelach często pada głośnik rozmów (wymiana 20-30 zł).

Wolves
09-05-2013, 13:36
W mojej nokii 5310 guziki odpadły od upadków. Bardzo dużo jeżdżę rowerem po największych dziurach i często telefon z kieszeni mi wypadał, dlatego klawisze odpadły :) ale wystarczy dokleić delikatnie pasek który to trzyma kropelką i jest ok :)

bart1
09-05-2013, 21:59
to mnie wpadły do głowy (tzn pamiętam że miałem) 6300 i 6303 i chyba miło je wspominam jako ostatnie dobre nokie.

Cluster
11-05-2013, 03:23
Ja polecam 6220 classic. Niby klasyczna, a oparta na symbianie i ma dużo fajnych funkcji, jak gps i navi.

ruffio
11-05-2013, 13:25
IMO - jak najlepsza 6310i, a potem E51

Obie miałem. Mityczne trzymanie 6310i baterii przez 2 tygodnie to fakt, a tydzień to norma. Doświadczyłem tego dobrodziejstwa mając jako służbowy.
Sam posiadam E51. Telefon zaliczył chyba milion upadków, bo tak to jest jak ma się grabie a nie ręce i jest się fajtłapą. Używana bateria lubi nie trzymać napięcia (3 kreski na wyświetlaczu, a po wyłączeniu i włączeniu 1), wi-fi nie zawsze się łączy to telefon nie ma wad. Nie wiesza się, nie restartuje.

Lukasmm
12-05-2013, 15:35
Ja po E51 przeskoczyłem na E6. Spora różnica, ale klawiatura po kliku dniach używania staje się przyjazna.

velaskez
12-05-2013, 15:42
Weź znajdź mamie nokie 3310 i po sprawie. Ten telefon ją przeżyje.

Cosnek
12-05-2013, 17:29
Nokia 6310, klasyk jak zaden inny. Bardzo lubialem ten telefon tyle ze to bylo jakies 10 lat temu:)
Gdybym kupowal dzisiaj telefon mamie wybralbym samsunga 271.

Boryszuk
12-05-2013, 17:46
kolega prosił o klasyczną Nokię, nie zabytkową.

Yokofaja
12-05-2013, 18:11
Nokia 3310 - bezawaryjna praca od 12-u lat , przeżyła jednego siemensa i dwa SE [padły].

Cosnek
12-05-2013, 21:28
kolega prosił o klasyczną Nokię, nie zabytkową.

To te same czasy co 3310:roll: czy 10-cio letni telefon jest juz zabytkiem? Moja stara 6310, pomimo zlego wygladu ciagle dziala!

bastek
13-05-2013, 00:32
Mam e51 już kilka ładnych lat i jest świetny. Do dzwonienia, sprawdzania poczty jest ok, naście razy gdzieś spadł i dalej chodzi :) Ale niestety czas zamienić na coś z większym ekranem, e51 zostaje jako służbowy do rozmów.

grissley
13-05-2013, 09:44
Wylicytowałem jakąś 5310 za 8 dyszek - dam jej szansę :)

Nestee
16-05-2013, 17:40
ostatnia nokia jaką miałem to 8210 w 2000 roku :) lubiłem ją wtedy :)i jeszcze to pamietasz?