PDA

Zobacz pełną wersję : pasek do aparatu - specjalne wymagania :)



kichu
06-05-2013, 14:34
Sprawa wyglada tak, mam puszke ktora 90% czasu podpieta jest do supertele - w zwiazku z czym przez ten czas nie potrzebuje do niej mocowac zadnego paska. Ale sa tez sytuacje, w ktorych ten pasek jednak sie przydaje. I teraz tak poszukuje paska do aparatu, ktory spelnialby nastepujace wymagania:

- po pierwsze byl odpinany
- po drugie czesc ktora jest na stale przypieta do aparatu byla jak najmniejsza, najkrótsza i najmniej inwazyjna, tak aby tych czesci ktore zamocowane do aparatu bez przypietego paska jak nabardziej "nie bylo czuc, widac", nie byly za dlugie i tak dalej i tak dalej :)

Wsrod znanych rozwiazan typu matin, optech, kata, lowepro nic co spelnialoby powyzsze wymagania nie wypatrzylem (albo slabo patrzylem).

Jakies pomysly? :)

Cena, dostepnosc w PL itp itd nie ma znaczenia :) Podstawa jest oczekiwana funkcjonalnosc :)

Wisiec na nim bedzie D800+grip+16-35, ew jakies lzejsze stalki.

darkmajin
06-05-2013, 14:43
lenistwo Panie czekasz aż pod nogi rzucą linki, a alledrogo nie chciało się przejrzeć... karabińczyk + małe kółeczko na klucze przy puszce i kawał paska lub pasek z mocowaniem do statywowego wtyku w puszce fajne rozwiązanie i nie będzie Cie wkur...

tu jakaś cena z kosmosu, ale to dla przykładu
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-sun-sniper-pro-steel--bear-pasek.html

no i pomogłem leniowi no :)

Maniek_DDZ
06-05-2013, 18:28
Ja u siebie mam coś takiego:

http://allegro.pl/komfortowy-pasek-do-aparatu-quick-strap-ii-grip-i3179912441.html

Podpięty pod D7000+17-50 lub Sony A390+70-300 i póki co to daje rade...

kichu
06-05-2013, 18:31
no dobra, znalazlem cos co wyglada rozsadnie nazywa sie leash i do poogladania o tu

https://peakdesignltd.com/leash-cuff/

pgaik
06-05-2013, 18:49
Mam taki i polecam, wygodny, pancerny no i odpinany
http://www.pacsafe.pl/product-pol-4267-Pasek-do-aparatu-Pacsafe-z-ochrona-przed-kradzieza.html

mike ferrero
06-05-2013, 19:28
tu napewno coś znajdziesz dla siebie http://www.blackrapid.com/products używam od 2 lat wersję SPORT "dynda" się na niej D3S i jakoś ciężko nie jest , a jak poręcznie.

miron19j
07-05-2013, 09:12
Ja od kilku lat używam zwykły pasek neoprenowy z przypiętymi karabińczykami od smyczek. Zaczepiam karabińczyki za uszy w aparacie. Do tej pory nie miałem z nimi żadnego wypadku, a zdarzało się, że wisiał na nich D300+grip z podpiętym S120-400.
Po odpięciu paska nic się przy aparacie nie dynda.

adrian
07-05-2013, 10:21
Mam blackrapida, sprawuje się świetnie :)

remos
22-12-2013, 01:20
Odświeżę temat. D800+24-70+SB900 na czym powiesić aby nie dokładać jeszcze wagi samego paska.
Czy Thinktank Camera Strap V.2.0 da radę? http://ttfoto.pl/szelki,-paski-do-aparatow-camera-strap-v2.0--blue--o_l_175_398.html

Pacsafe 100 nie jest za mało giętki? I swoje waży również.

Jeżeli Blackrapid to który?

Boję się trochę tych wypinanych konstrukcji, jest czego czy bez obaw?

traverso
22-12-2013, 10:56
Ja posiadam ten... http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/BlackRapid-pasek-RS-5-1RB.html i jestem bardzo zadowolona. Jakiś czas temu był wątek o tych paskach... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=239048

rutra70
25-12-2013, 00:00
Tylko, że te paski mocowanie od spodu utrudniają robienie zdjęć w pionie z przypiętym gripem. Tzn tak mi się wydaje bo nigdy takiego nie miałem.

kux
25-12-2013, 21:49
zerknij no kichu na ofertę tamraca

mają dość dużo różnych pasków które można odpinać, a do tego dość fajny patent którego używam, czyli takie dodatkowe dwa krótkie paseczki które wpinasz zamiennie zamiast paska i mocujesz nimi aparat do systemu nośnego plecaka

świetnie odciąża to szyję w trakcie spacerów z plecaczkiem i aparatem na wierzchu