PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić "lewitujące zdjęcie" ?



d40nikon
06-05-2013, 12:36
Chodzi mi o zdjęcie jak to poniżej ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/16md07-1.jpg
źródło (http://i42.tinypic.com/16md07.jpg)

darkmajin
06-05-2013, 12:41
1. fota bez modelki
2. fota z modelką leżącą na ławeczce
3. photoshop + gumka

ew. krótki czas migawki + modelka zdolna do poświęceń ;)

d40nikon
06-05-2013, 12:58
Gdy modelka leży na ławeczce sukienka nie będzie "zwisać" ?

darkmajin
06-05-2013, 13:12
widać przecież tylko bok sukienki kwestia dobrego ułożenia, uwierz mi że tak to się robi;)

*nie musi być zaraz cała ławka
**w zależności od złożoności pozycji można zrobić najpierw nogi później resztę i sklejać
***podstawa to statyw i tło bez modelki

widzisz drugą rękę modelki ? .. imo było mniej więcej tak ( wybacz w robocie mam stare padło które ledwo chodzi zrobiłem to w paincie :D )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/5799/16md07.jpg)

tak to po prawo to jej ręka... :)

KamilM
06-05-2013, 13:16
Będzie, trzeba to zrobić tak, aby wyglądało jak najbardziej naturalnie. Musisz wyobrazić sobie, jak powinna wyglądać bezwładnie wisząca modelka i w ten sposób ułożyć jej ciało, sukienkę, włosy.

Ja bardziej polecam jakiś przedmiot, aniżeli na stałe przytwierdzoną ławkę. Wówczas retusz jest łatwiejszy a końcowy efekt lepszy. Wpisz sobie również "lewitacja na zdjęciach" w youtube to znajdziesz wiele poradników na ten temat.

MaciekW
06-05-2013, 13:44
Może Cię to zainteresuje: http://danianichole.com/2012/12/the-making-of-yearning-levitation-tutorial/ autorka opisuje cały "case study" z użyciem stołeczka.

R
06-05-2013, 13:54
zrzucic modelke z drabiny, wyczuc moment. w razie problemow powtarzac do skutku...

RobertMiernik
06-05-2013, 21:21
zrzucic modelke z drabiny, wyczuc moment. w razie problemow powtarzac do skutku...

Profesjonalne analogowe podejście!
+10!

_Ocean_
07-05-2013, 14:37
Profesjonalne analogowe podejście!
+10!

No tak... Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a prawdziwy geniusz o światło..