Zobacz pełną wersję : jak zrobic takie foto pomocy
Agencik18
05-05-2013, 21:54
Witam , chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge zrobic takie o to zdjecie, Posiadam Nikona D3100 ze zwykłym obiektywem, pozdrawiam i licze na wasza pomoc!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img43.imageshack.us/img43/1345/54756610151513591253618.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/43/54756610151513591253618.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) Chodzi mi o to zaokroglenie jak by,
rychu_cmg
05-05-2013, 21:56
Ultra szeroki kąt, albo rybie oko i prostowanie
Agencik18
05-05-2013, 21:58
no a jak by to zrobic ? ktor program na aparacie wybrac ?
Agencik18
05-05-2013, 22:03
a jesli chodzi o ten ultra szeroki kat ? to jak mam go zrobic ? sorki za takie pytania ale aparat mam od nie dawna i tak chce sie pouczyc troche,
sokolnik
05-05-2013, 22:05
kupić nowy szeroki obiektyw lub używać to co masz, łączyć zdjęcia w panoramę i "wykrzywić" obróbką
Agencik18
05-05-2013, 22:11
nic nie rozumiem, nie wiem jak laczyc zdjecia w panorame, i wykrzywic obrobke,, sory
Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi. Wtedy się pouczysz. A odnośnie tego zdjęcia napisali już inni - wystarczająco dużo.
To nie obróbka, to efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko (fisheye).
Swoją drogą ręce mi opadły...
Agencik18
05-05-2013, 22:16
czeytam instrukcje kilka razy ale nie wiele jest napisane na takie tematy
Nie znajdziesz żadnej książki, która opisze Ci konkretne tematy. Możesz nauczyć się poprawnie kadrować - według przyjętych standardów, możesz nauczyć się dobierać czas naświetlania, przysłonę i ISO w zależności od warunków i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Reszta zależy tylko od Twojej kreatywności i od obiektywów jakie posiadasz.
Jackylhyde
05-05-2013, 23:38
Będę niemiły. Nie zrobisz w najbliższym czasie takiego zdjęcia.
Dlaczego tak sądzę? Wybierz sobie:
-Masz D3100 i "zwykły obiektyw" (rozumiem, ze kitowy). A więc nie kupisz za drugie tyle obiektywu rybie oko (gotowa fotka) lub ultra szerokiego kąta ("dokrzywianie" w kompie).
-Nie mając podstawowej wiedzy z zakresu fotografii i zacięty niezrozumiały upór do wstukiwania w wyszukiwarkę tego co koledzy piszą ("wykonywanie panoram+aparat") nie zrobisz prawidłowo panoramy. O wykrzywianiu jej w kompie nie wspomnę.
A zatem, jezeli mocno zależy Ci na takim zdjęciu rozbijaj skarbonkę albo czytaj podstawy fotografii w necie. Po 2 dniach nie bedziesz musiał zadawać takiego pytania.
To nie obróbka, to efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko (fisheye).
Swoją drogą ręce mi opadły...
Dokładnie. To efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko. A dokładnie, diagonalne rybie oko.
Podobne efekty można uzyskać łącząc ze sobą zdjęcia w panoramę, za pomocą przeznaczonych do tego aplikacji. Zapewne jest w któtejś opcja łączenia z efektem rybiego oka.
Jak nie chcesz się bawić w łączenie, to kup obiektyw Samyang AE 8mm.
Samyang 8mm załatwi sprawę.
Ewentualnie można się bawić w robienie panoramy - kitem na 18mm da radę. Ale...
... jest to bardzo duże ALE. Autorze wątku, poczytaj najpierw o podstawach fotografii, popstrykaj trochę zdjęć kwiatków i wylecz się z przekonania, że aparat albo "program w aparacie" zrobi za Ciebie jakiekolwiek zdjęcie.
Robert_P
06-05-2013, 10:19
Takie "cuda" robi taki obiektyw (http://www.optyczne.pl/171.1-Test_obiektywu-Falcon_8_mm_f_3.5_ED_MC_Aspherical_Fish-eye_Wstęp.html). Poczytaj i albo kup albo pożyć i do dzieła :)
rychu_cmg
06-05-2013, 14:25
Takie "cuda" robi taki obiektyw (http://www.optyczne.pl/171.1-Test_obiektywu-Falcon_8_mm_f_3.5_ED_MC_Aspherical_Fish-eye_Wstęp.html). Poczytaj i albo kup albo pożyć i do dzieła :)
Moje zdjęcia zrobione tym obiektywem (ja mam akurat Samyanga, ale to jest to samo)w miniony weekend:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pogonmogilno.pl/public/upload/photos/GEB_4454.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pogonmogilno.pl/public/upload/photos/GEB_4452.jpg)
Nikodemo
06-05-2013, 16:28
Osobiście się w to nie bawiłem ale ja bym zrobiłto tak: - strzelił kilka fotek obiektowi, otworzył PS-a Plik-Automatyzuj-Photomerge- złozył te zdjęcie do kupy( lub zrobil jedno najszerszym dostepnym obiektywem np.18mm) a potem tutoriale np.: http://www.insomnia.pl/efekt_rybie_oko_-t205772-s6699.html
Osobiście się w to nie bawiłem ale ja bym zrobiłto tak: - strzelił kilka fotek obiektowi, otworzył PS-a Plik-Automatyzuj-Photomerge- złozył te zdjęcie do kupy( lub zrobil jedno najszerszym dostepnym obiektywem np.18mm) a potem tutoriale np.: http://www.insomnia.pl/efekt_rybie_oko_-t205772-s6699.html
A tego PS to pewnie darmo dodają do D3200? Nie ma innych możliwości?
Nikodemo
22-05-2013, 20:15
Zawsze można się pobawić trialem
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.