PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobic takie foto pomocy



Agencik18
05-05-2013, 21:54
Witam , chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge zrobic takie o to zdjecie, Posiadam Nikona D3100 ze zwykłym obiektywem, pozdrawiam i licze na wasza pomoc!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img43.imageshack.us/img43/1345/54756610151513591253618.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/43/54756610151513591253618.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) Chodzi mi o to zaokroglenie jak by,

rychu_cmg
05-05-2013, 21:56
Ultra szeroki kąt, albo rybie oko i prostowanie

Agencik18
05-05-2013, 21:58
no a jak by to zrobic ? ktor program na aparacie wybrac ?

puciek
05-05-2013, 22:00
Tryb M

Agencik18
05-05-2013, 22:03
a jesli chodzi o ten ultra szeroki kat ? to jak mam go zrobic ? sorki za takie pytania ale aparat mam od nie dawna i tak chce sie pouczyc troche,

sokolnik
05-05-2013, 22:05
kupić nowy szeroki obiektyw lub używać to co masz, łączyć zdjęcia w panoramę i "wykrzywić" obróbką

Agencik18
05-05-2013, 22:11
nic nie rozumiem, nie wiem jak laczyc zdjecia w panorame, i wykrzywic obrobke,, sory

puciek
05-05-2013, 22:12
Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi. Wtedy się pouczysz. A odnośnie tego zdjęcia napisali już inni - wystarczająco dużo.

adrian
05-05-2013, 22:13
To nie obróbka, to efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko (fisheye).

Swoją drogą ręce mi opadły...

Agencik18
05-05-2013, 22:16
czeytam instrukcje kilka razy ale nie wiele jest napisane na takie tematy

puciek
05-05-2013, 22:24
Nie znajdziesz żadnej książki, która opisze Ci konkretne tematy. Możesz nauczyć się poprawnie kadrować - według przyjętych standardów, możesz nauczyć się dobierać czas naświetlania, przysłonę i ISO w zależności od warunków i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Reszta zależy tylko od Twojej kreatywności i od obiektywów jakie posiadasz.

Jackylhyde
05-05-2013, 23:38
Będę niemiły. Nie zrobisz w najbliższym czasie takiego zdjęcia.

Dlaczego tak sądzę? Wybierz sobie:

-Masz D3100 i "zwykły obiektyw" (rozumiem, ze kitowy). A więc nie kupisz za drugie tyle obiektywu rybie oko (gotowa fotka) lub ultra szerokiego kąta ("dokrzywianie" w kompie).
-Nie mając podstawowej wiedzy z zakresu fotografii i zacięty niezrozumiały upór do wstukiwania w wyszukiwarkę tego co koledzy piszą ("wykonywanie panoram+aparat") nie zrobisz prawidłowo panoramy. O wykrzywianiu jej w kompie nie wspomnę.

A zatem, jezeli mocno zależy Ci na takim zdjęciu rozbijaj skarbonkę albo czytaj podstawy fotografii w necie. Po 2 dniach nie bedziesz musiał zadawać takiego pytania.

GonzoG
06-05-2013, 00:20
To nie obróbka, to efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko (fisheye).

Swoją drogą ręce mi opadły...

Dokładnie. To efekt jaki daje obiektyw typu rybie oko. A dokładnie, diagonalne rybie oko.
Podobne efekty można uzyskać łącząc ze sobą zdjęcia w panoramę, za pomocą przeznaczonych do tego aplikacji. Zapewne jest w któtejś opcja łączenia z efektem rybiego oka.

Jak nie chcesz się bawić w łączenie, to kup obiektyw Samyang AE 8mm.

varjo
06-05-2013, 10:08
Samyang 8mm załatwi sprawę.

Ewentualnie można się bawić w robienie panoramy - kitem na 18mm da radę. Ale...

... jest to bardzo duże ALE. Autorze wątku, poczytaj najpierw o podstawach fotografii, popstrykaj trochę zdjęć kwiatków i wylecz się z przekonania, że aparat albo "program w aparacie" zrobi za Ciebie jakiekolwiek zdjęcie.

Robert_P
06-05-2013, 10:19
Takie "cuda" robi taki obiektyw (http://www.optyczne.pl/171.1-Test_obiektywu-Falcon_8_mm_f_3.5_ED_MC_Aspherical_Fish-eye_Wstęp.html). Poczytaj i albo kup albo pożyć i do dzieła :)

rychu_cmg
06-05-2013, 14:25
Takie "cuda" robi taki obiektyw (http://www.optyczne.pl/171.1-Test_obiektywu-Falcon_8_mm_f_3.5_ED_MC_Aspherical_Fish-eye_Wstęp.html). Poczytaj i albo kup albo pożyć i do dzieła :)
Moje zdjęcia zrobione tym obiektywem (ja mam akurat Samyanga, ale to jest to samo)w miniony weekend:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pogonmogilno.pl/public/upload/photos/GEB_4454.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pogonmogilno.pl/public/upload/photos/GEB_4452.jpg)

Nikodemo
06-05-2013, 16:28
Osobiście się w to nie bawiłem ale ja bym zrobiłto tak: - strzelił kilka fotek obiektowi, otworzył PS-a Plik-Automatyzuj-Photomerge- złozył te zdjęcie do kupy( lub zrobil jedno najszerszym dostepnym obiektywem np.18mm) a potem tutoriale np.: http://www.insomnia.pl/efekt_rybie_oko_-t205772-s6699.html

Jarkod
08-05-2013, 20:36
Osobiście się w to nie bawiłem ale ja bym zrobiłto tak: - strzelił kilka fotek obiektowi, otworzył PS-a Plik-Automatyzuj-Photomerge- złozył te zdjęcie do kupy( lub zrobil jedno najszerszym dostepnym obiektywem np.18mm) a potem tutoriale np.: http://www.insomnia.pl/efekt_rybie_oko_-t205772-s6699.html

A tego PS to pewnie darmo dodają do D3200? Nie ma innych możliwości?

Nikodemo
22-05-2013, 20:15
Zawsze można się pobawić trialem