PDA

Zobacz pełną wersję : Manfrotto a glowica od slika?!



Greg77
05-05-2013, 15:32
Witam, moj Slik 500 jest juz na samej koncowce, jednak chcialem sie jeszcze wstrzymac z zakupem nowego statywu.
Jakis tydzien temu okazalo sie, ze wygralem statyw manfrotto 190X pro i na 99% bedzie on bez glowicy, kupie chyba kulowa 496RC2 lub 498RC2, roznica w cenie jert ok 10 euro a udzwig niemal podobny i do mojego zestawu w sam raz a nawet na zapas. Glowice jednak kupie za czas jakis, najpierw chcial bym sie poorintowac co warto i jak to wyglada.
Chcial bym jednak uzywac nowego statywu i pomyslalem o uzyciu glowicy od slika tej klasycznej z dwoma pokretlami.
Nie moge doszukac sie informacji o gwincie w Sliku i w Manfrotto, czy to bedzie pasowalo?

No i jakies opinie o tych kulowych glowicach do Manka jezeli mozna, obecnie trzyma to maly zestaw DXowy, za kilka miesiecy bedzie sobie musialo radzic z D800 i 16-35VR, wagowo bedzie ok, statyw nie wiem do konca jak wyglada, bo nie mialem z nim do czynienia a dostane go we wtorek lub srode, ale z tego co czytalem powinien utrzymac spokojnie zestaw FXowy, luf typu 400mm f4 nie uzywam ;)

mateo912
05-05-2013, 15:43
Witam, moj Slik 500 jest juz na samej koncowce, jednak chcialem sie jeszcze wstrzymac z zakupem nowego statywu.
Jakis tydzien temu okazalo sie, ze wygralem statyw manfrotto 190X pro i na 99% bedzie on bez glowicy, kupie chyba kulowa 496RC2 lub 498RC2, roznica w cenie jert ok 10 euro a udzwig niemal podobny i do mojego zestawu w sam raz a nawet na zapas. Glowice jednak kupie za czas jakis, najpierw chcial bym sie poorintowac co warto i jak to wyglada.
Chcial bym jednak uzywac nowego statywu i pomyslalem o uzyciu glowicy od slika tej klasycznej z dwoma pokretlami.
Nie moge doszukac sie informacji o gwincie w Sliku i w Manfrotto, czy to bedzie pasowalo?

No i jakies opinie o tych kulowych glowicach do Manka jezeli mozna, obecnie trzyma to maly zestaw DXowy, za kilka miesiecy bedzie sobie musialo radzic z D800 i 16-35VR, wagowo bedzie ok, statyw nie wiem do konca jak wyglada, bo nie mialem z nim do czynienia a dostane go we wtorek lub srode, ale z tego co czytalem powinien utrzymac spokojnie zestaw FXowy, luf typu 400mm f4 nie uzywam ;)

Jeśli głowica od silka jest demontowalna i na standardowy gwint 3/8 to bez problemów będzie działać

jarekf34
05-05-2013, 15:57
za kilka miesiecy bedzie sobie musialo radzic z D800 i 16-35VR
No to się będzie dopiero działo, trzeba sobie szczenę solidniej przymocować ;):)

Greg77
05-05-2013, 18:21
Jeśli głowica od silka jest demontowalna i na standardowy gwint 3/8 to bez problemów będzie działać

No wlasnie obawiam sie, ze ta glowica od slika jest na 1/4", ale pewnosci nie mam, ale na 100% jest demontowalna...

mateo912
05-05-2013, 18:37
No wlasnie obawiam sie, ze ta glowica od slika jest na 1/4", ale pewnosci nie mam, ale na 100% jest demontowalna...

Jak jest na 1/4 np to nie ma żadnego sztywnego rozwiązania chyba.

MiQ27
05-05-2013, 18:42
Jakby co to są przejściówki 1/4" - 3/8", z Manfrotto MN088LBP kosztuje 29 złotych.

mateo912
05-05-2013, 18:50
Jakby co to są przejściówki 1/4" - 3/8", z Manfrotto MN088LBP kosztuje 29 złotych.

Nie ma żadnego problemu zrobić z 1/4 3/8 gorzej z 3/8 zrobić 1/4. Skoro głowica jest na 1/4 tzn że średnica wejściowa to 1/4

MiQ27
05-05-2013, 18:53
W drugą stronę też są, nawet tańsze. ML088 za ~15zł.

mateo912
05-05-2013, 19:11
W drugą stronę też są, nawet tańsze. ML088 za ~15zł.

I naprawdę wydaje Ci się że top jest dobre i SZTYWNE rozwiązanie? Po co kupować dobrą głowicę do solidnego statywu skoro będzie się to opierać na 2-3cm2 przejściówki?

MiQ27
05-05-2013, 19:17
Rzecz w tym, że kolega chce tymczasowo wykorzystać już posiadaną głowicę Slika do nowych nóg. Nic kupować na razie nie będzie - a jak kupi to głowicę na 3/8".
Skoro Manfrotto oferuje takie rzeczy to chyba nie po to żeby się telepały jak strach na wietrze?

Greg77
05-05-2013, 19:33
Macie moze jakies namiary na taka przejsciowke???
Cos mi sie wydaje, ze slik pojdzie do ludzi a glowice kupie juz za tydzien:D

MiQ27
05-05-2013, 19:44
http://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akcesoria-szybkozlaczki-i-adaptery,1,11,771/p/46/Manfrotto.html a konkretnie http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-088-adapter-gwintu-3-8-1-4-cala.html - jeśli taki akurat byłby Ci potrzebny

Greg77
05-05-2013, 19:52
No dobra, to wiem czego szukac na ebayu...dzieki;)

Al Koholik
05-05-2013, 23:41
A weź się czasem zastanów czy to ma jakikolwiek sens :wink:

Miałem Slika, którego rozwaliłem. Dokładniej rzecz biorąc rozwaliłem głowicę. Strata powiedzmy mała bo i tak jej nie lubiłem. Miałem dobre nogi i szukałem głowicy kulowej i podobnie jak ty chciałem połączyć dwa zestawy. Nogi Slika i głowicę z Manfrotto (przejściowo). Znalazłem odpowiednią redukcję gwintu i już miałem się witać się z gąską. Ale ebay mi taki rachunek wystawił, że się mocno w głowę stuknąłem. Redukcja kosztowała grosze, koszty przesyłki już były znaczne. W sumie 1/3 ceny nowej frotkowej głowicy. Dołożyłem i kupiłem od razu cały zestaw z manfroto.

Greg77
06-05-2013, 15:41
Widzisz, trzeba szukac aukcji na ebayu gdzie przesylka jest tania, znajomy ostatnio kupil z UK etui do iPhone 5 za 90 centow z przesylka free:D
Chyba jednak kupie glowice, wciaz mam jednak nadzieje, ze statyw przyjdzie z kulowa:D

Greg77
14-05-2013, 17:46
Wczoraj dostalem glowice a dzis przyszedl statyw, kurcze fajny jest, wydaje sie sztywniejszy od Slika500 a wielkoscia przypomina cos pomiedzy Slik300 a 500...
Glowica kulowa 496RC2, rewelka, balem sie troche kulowej, ale widze juz po 30 minutach zabawy, ze fajna jest.