PDA

Zobacz pełną wersję : Panorama 360 w takim samochodzie - da się zrobić?



foto4deg
01-05-2013, 14:19
Mam takie pytanie do znawców tematu.
Chciałbym zrobić sferyczną panoramę w takim samochodzie: http://otomoto.pl/land-rover-discovery-iii-C27159867.html

Problem w tym, że land lover, które chcę sfotografować, ma kratkę za siedzeniami kierowcy i pasażera.
Myślicie, że da się zrobić sferycznę panoramę nikonem D700, czy też będzie w nim za mało miejsca?
Kratka nie jest możliwe zdemontowanie kratki. Pytam, gdyż aby zrobić te zdjęcia musiałbym jechać ponad 150 km i nie wiem, czy jest sens.

pozdrawiam

varjo
03-05-2013, 12:46
Nie podałeś kluczowej informacji - jakim obiektywem dysponujesz. W tym przypadku jedyne szkło, jakie ma zastosowanie to fish-eye.

foto4deg
03-05-2013, 20:03
Oczywiście, posiadam zarówno fish-eye sigmę 15mm 2.8, jak i głowicę do panoram sferycznych.
Problem jednak w tym, jak się poruszać w takim samochodzie ze statywem, głowicą i d700. Da radę zrobić taką panoramę bez statywu i głowicy? Może macie jakieś wypróbowane patenty?

marszull
03-05-2013, 20:59
mozna przez okno na boomie, mozna na statywie typu gorilla lub malym statywie, generalnie roboty troche jest
i oczywiscie pozniej postprodukcji

foto4deg
04-05-2013, 00:09
mozna przez okno na boomie, mozna na statywie typu gorilla lub malym statywie, generalnie roboty troche jest
i oczywiscie pozniej postprodukcji
Gorilla to chyba D700 z głowicą nie utrzyma. Chyba najlepszym pomysłem byłoby kupić jakiś mały statyw typu travel. Postprodukcja - miałem z nią do czynienia przy panoramach sferycznych mieszkań, ale wiadomo, że mieszkanie a samochód to dwa różne światy.

marszull
04-05-2013, 17:45
Gorilla to chyba D700 z głowicą nie utrzyma. Chyba najlepszym pomysłem byłoby kupić jakiś mały statyw typu travel. Postprodukcja - miałem z nią do czynienia przy panoramach sferycznych mieszkań, ale wiadomo, że mieszkanie a samochód to dwa różne światy.

najwieksza gorilla utrzyma d3/d200/s5 z glowica i fiszem
co postprodukcji to tak jak piszesz, podobnie ze wszystkimi innymi, malymi dziwnymi wnetrzami

Raulo
04-05-2013, 18:46
Przecież to auto idealnie nadaje się na panoramę. To tylko kwestia pomysłu na wykonanie. Myśle ze spokojnie do wykonania na dużym statywie. Ja robiłem dużym statywem w mniejszych autach.

foto4deg
04-05-2013, 20:54
Przecież to auto idealnie nadaje się na panoramę. To tylko kwestia pomysłu na wykonanie. Myśle ze spokojnie do wykonania na dużym statywie. Ja robiłem dużym statywem w mniejszych autach.

Raulo, Land Rover, które zdjęcia mam wykonać nie ma siedzeń z tyłu, tylko ma kratę za siedzeniem kierowcy, więc statyw muszę umieścić z przodu, a tam miejsca niezbyt dużo. A co powiesz o tym aucie https://www.google.no/search?q=Lamborghini+Espada&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=HVmFUcDdCZDdsgbklIHgBg&biw=1366&bih=657&sei=H1mFUaD7OYfEtQbVmIHwAg

Marszul znalazłem gorillę z max obciążeniem 1,2 kg. Są mocniejsze? Masz jakiś przyklad?

Raulo
04-05-2013, 21:13
Uważam, ze nie powinno być problemu. Jak się zmieści to jedna noga od statywu poziomo w kratę a dwie pozostałe na siedzeniach i już.
Wnętrze tego z linka to już w ogóle spoko jest. Oczywiście wiąże się to z dość sporym majstrowanie w PS.
Tutaj robiłem z podłogi za przednimi siedzeniami. Stara już panorama ale chodzi o wytłumaczenie. Dwie nogi stały na podłodze a jedna poziomo oparta o tylną kanapę.
http://fotosobczak.pl/panoramy/latitude/start.html

Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.

foto4deg
04-05-2013, 21:23
Uważam, ze nie powinno być problemu. Jak się zmieści to jedna noga od statywu poziomo w kratę a dwie pozostałe na siedzeniach i już.
Wnętrze tego z linka to już w ogóle spoko jest. Oczywiście wiąże się to z dość sporym majstrowanie w PS.
Tutaj robiłem z podłogi za przednimi siedzeniami. Stara już panorama ale chodzi o wytłumaczenie. Dwie nogi stały na podłodze a jedna poziomo oparta o tylną kanapę.
http://fotosobczak.pl/panoramy/latitude/start.html

Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.

Oj majstersztyk ten Renault. Dzięki serdeczne za wskazówki :) Jak zrobię tą panoramę, to się pochwalę :)

marszull
05-05-2013, 11:16
Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.

z przyssawkami nie pomyslalem, dobry patent i nie tylko do samochodu ;)



Marszul znalazłem gorillę z max obciążeniem 1,2 kg. Są mocniejsze? Masz jakiś przyklad?

ja mam taki do 3kg
http://joby.com/gorillapod/slrzoom/

galka
05-05-2013, 11:54
Da się

auto o podobnych gabarytach

http://www.partners.com.pl/panorama/touareq/index(MP).html

mateo912
05-05-2013, 13:25
Da się

auto o podobnych gabarytach

http://www.partners.com.pl/panorama/touareq/index(MP).html

akurat tu słabo to wygląda, zwłaszcza łączenia nadiru.

foto4deg
05-05-2013, 14:43
Marszull dzięki za link. Będę musiał zamówić :)
galka dzięki, że pokazałeś, że się da. Na tej panoramie troszkę PS by się przydało, bo szyberdach i cień krzywy ;) I jeszcze noga od statywu :)