Zobacz pełną wersję : Panorama 360 w takim samochodzie - da się zrobić?
foto4deg
01-05-2013, 14:19
Mam takie pytanie do znawców tematu.
Chciałbym zrobić sferyczną panoramę w takim samochodzie: http://otomoto.pl/land-rover-discovery-iii-C27159867.html
Problem w tym, że land lover, które chcę sfotografować, ma kratkę za siedzeniami kierowcy i pasażera.
Myślicie, że da się zrobić sferycznę panoramę nikonem D700, czy też będzie w nim za mało miejsca?
Kratka nie jest możliwe zdemontowanie kratki. Pytam, gdyż aby zrobić te zdjęcia musiałbym jechać ponad 150 km i nie wiem, czy jest sens.
pozdrawiam
Nie podałeś kluczowej informacji - jakim obiektywem dysponujesz. W tym przypadku jedyne szkło, jakie ma zastosowanie to fish-eye.
foto4deg
03-05-2013, 20:03
Oczywiście, posiadam zarówno fish-eye sigmę 15mm 2.8, jak i głowicę do panoram sferycznych.
Problem jednak w tym, jak się poruszać w takim samochodzie ze statywem, głowicą i d700. Da radę zrobić taką panoramę bez statywu i głowicy? Może macie jakieś wypróbowane patenty?
marszull
03-05-2013, 20:59
mozna przez okno na boomie, mozna na statywie typu gorilla lub malym statywie, generalnie roboty troche jest
i oczywiscie pozniej postprodukcji
foto4deg
04-05-2013, 00:09
mozna przez okno na boomie, mozna na statywie typu gorilla lub malym statywie, generalnie roboty troche jest
i oczywiscie pozniej postprodukcji
Gorilla to chyba D700 z głowicą nie utrzyma. Chyba najlepszym pomysłem byłoby kupić jakiś mały statyw typu travel. Postprodukcja - miałem z nią do czynienia przy panoramach sferycznych mieszkań, ale wiadomo, że mieszkanie a samochód to dwa różne światy.
marszull
04-05-2013, 17:45
Gorilla to chyba D700 z głowicą nie utrzyma. Chyba najlepszym pomysłem byłoby kupić jakiś mały statyw typu travel. Postprodukcja - miałem z nią do czynienia przy panoramach sferycznych mieszkań, ale wiadomo, że mieszkanie a samochód to dwa różne światy.
najwieksza gorilla utrzyma d3/d200/s5 z glowica i fiszem
co postprodukcji to tak jak piszesz, podobnie ze wszystkimi innymi, malymi dziwnymi wnetrzami
Przecież to auto idealnie nadaje się na panoramę. To tylko kwestia pomysłu na wykonanie. Myśle ze spokojnie do wykonania na dużym statywie. Ja robiłem dużym statywem w mniejszych autach.
foto4deg
04-05-2013, 20:54
Przecież to auto idealnie nadaje się na panoramę. To tylko kwestia pomysłu na wykonanie. Myśle ze spokojnie do wykonania na dużym statywie. Ja robiłem dużym statywem w mniejszych autach.
Raulo, Land Rover, które zdjęcia mam wykonać nie ma siedzeń z tyłu, tylko ma kratę za siedzeniem kierowcy, więc statyw muszę umieścić z przodu, a tam miejsca niezbyt dużo. A co powiesz o tym aucie https://www.google.no/search?q=Lamborghini+Espada&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=HVmFUcDdCZDdsgbklIHgBg&biw=1366&bih=657&sei=H1mFUaD7OYfEtQbVmIHwAg
Marszul znalazłem gorillę z max obciążeniem 1,2 kg. Są mocniejsze? Masz jakiś przyklad?
Uważam, ze nie powinno być problemu. Jak się zmieści to jedna noga od statywu poziomo w kratę a dwie pozostałe na siedzeniach i już.
Wnętrze tego z linka to już w ogóle spoko jest. Oczywiście wiąże się to z dość sporym majstrowanie w PS.
Tutaj robiłem z podłogi za przednimi siedzeniami. Stara już panorama ale chodzi o wytłumaczenie. Dwie nogi stały na podłodze a jedna poziomo oparta o tylną kanapę.
http://fotosobczak.pl/panoramy/latitude/start.html
Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.
foto4deg
04-05-2013, 21:23
Uważam, ze nie powinno być problemu. Jak się zmieści to jedna noga od statywu poziomo w kratę a dwie pozostałe na siedzeniach i już.
Wnętrze tego z linka to już w ogóle spoko jest. Oczywiście wiąże się to z dość sporym majstrowanie w PS.
Tutaj robiłem z podłogi za przednimi siedzeniami. Stara już panorama ale chodzi o wytłumaczenie. Dwie nogi stały na podłodze a jedna poziomo oparta o tylną kanapę.
http://fotosobczak.pl/panoramy/latitude/start.html
Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.
Oj majstersztyk ten Renault. Dzięki serdeczne za wskazówki :) Jak zrobię tą panoramę, to się pochwalę :)
marszull
05-05-2013, 11:16
Najlepsza sprawa jak samochód ma szyberdach. Wtedy kupujesz przyssawkę do szyby i zawieszasz aparat.
z przyssawkami nie pomyslalem, dobry patent i nie tylko do samochodu ;)
Marszul znalazłem gorillę z max obciążeniem 1,2 kg. Są mocniejsze? Masz jakiś przyklad?
ja mam taki do 3kg
http://joby.com/gorillapod/slrzoom/
Da się
auto o podobnych gabarytach
http://www.partners.com.pl/panorama/touareq/index(MP).html
mateo912
05-05-2013, 13:25
Da się
auto o podobnych gabarytach
http://www.partners.com.pl/panorama/touareq/index(MP).html
akurat tu słabo to wygląda, zwłaszcza łączenia nadiru.
foto4deg
05-05-2013, 14:43
Marszull dzięki za link. Będę musiał zamówić :)
galka dzięki, że pokazałeś, że się da. Na tej panoramie troszkę PS by się przydało, bo szyberdach i cień krzywy ;) I jeszcze noga od statywu :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.